Nepralaimintys Lietuvos krepšininkai sudaužė korėjiečius ir žais čempionato ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunieji krepšininkai kur kas lengviau nei manė prasibrovė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį ir šiame etape susikaus su Italijos devyniolikmečiais. Dar nė karto pralaimėjimo kartėlio čempionate, kuris vyksta Egipto sostinėje Kaire, nepatyrusi Lietuvos komanda aštuntfinalyje lyg volu pervažiavo per Pietų Korėjos rinktinę 110:63 (34:11, 25:19, 27:13, 24:20) ir turi kelialapį į geriausių komandų aštuntuką.

Daugiau nuotraukų (10)

Jul 5, 2017, 6:47 PM, atnaujinta Jul 5, 2017, 9:17 PM

Lietuvos komanda nepasigailėjo A grupėje tik 4 vietą užėmusią Pietų Korėjos komandą, ją triuškindama nuo pat pirmųjų mačo minučių. Tik prasidėjus kovai Rimanto Grigo vedama ekipa jau pirmavo 15:0, o baigiantis kėliniui – 31:6. Antrame kėlinyje B grupėj akistatose visus laimėjimus iškovoję lietuviai atlyžo ir leido korėjiečiams šiek tiek laisviau jaustis aikštėje: šie pradėjo pelnyti taškus ir sumažino atsilikimą iki 27:48.

Tačiau tai buvo tik trumpas atokbėpis - labai greitai lietuviai įgijo 30 taškų persvarą - 59:29 ir ją tik didino. Likus kovoti 3 minutes 55 sekundes D.Slavinskas pelnė 100-ąjį tašką.

Lietuva: Arnoldas Kulboka 19, Gytis Masiulis 13, Džiugas Slavinskas ir Rokas Jokubaitis – po 12, Tadas Sedekerskis 11, Tadas Pažėra ir Eimantas Stankevičius – po 10.

Pietų Korėja: Yungi Ha 18, Wonsang Yun 14, Junu Yang ir Minsuk Shin – po 8.

Lietuviai užtikrintai laimėjo visus tris pirmuosius mačus ir tapo B grupės nugalėtojais.

Iš pradžių 98:79 buvo įveikta Vokietija, po to 88:50 susitvarkyta su šeimininkais egiptiečiais ir galiausiai 96:57 sutriuškinti Puerto Riko atstovai.

Korėjiečiai A grupėje pralaimėjo visus tris mačus ir liko paskutiniai. Iš pradžių 81:88 nusileista Naujajai Zelandijai, po to 76:100 Argentinai ir galiausiai 55:87 kapituliuota prieš prancūzus.

Rungtynės

Rimto mačo ir intrigos Pietų Korėjos ekipos žaidėjai galėjo pasvajoti tik prieš dvikovą, nes jai prasidėjus Lietuva tiesiog nušlavė varžovus: nuo pirmųjų sekundžių išsiveržusi  į priekį 15:0, baigiantis kėliniui Rimanto Grigo auklėtiniai pirmavo 31:6, o po 10 minučių rezultatas buvo 34:11.

Antrame kėlinyje lietuviai jau žaidė ramiau ir leido korėjiečiams šiek tiek sumažinti atsilikimą - 27:48, bet baigiantis jam ir vėl solidžiai pirmavo 59:29. Po to lietuviai tik didino persvarą ir nugalėjo.