Dvidešimtmečiai krepšininkai pirmąjį etapą baigė sutriuškindami latvius

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė sužaidė paskutines rungtynes Europos čempionato grupės etape.

Dvidešimtmečiai krepšininkai pirmąjį etapą baigė pergalingai<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 17, 2017, 6:55 PM, atnaujinta Jul 17, 2017, 9:36 PM

Paskutiniai Mariaus Kiltinavičiaus treniruojamos komandos varžovai pirmajame etape buvo nė karto čempionate nelaimėję Latvijos krepšininkai.

Pirmajame kėlinyje pristrigę, tačiau vėliau savo jėgą parodę lietuviai varžovus sutriuškino 89:61 (18:26, 25:12, 25:14, 21:9).

Į pergalę M.Kiltinavičiaus auklėtinius vedė M.Echodas. Jo sąskaitoje septyniolika taškų. Arnas Beručka pridėjo 15, L.Birutis 11 taškų.

Lietuvos komanda C grupėje užėmė antrąją vietą į priekį užleisdama Izraelio rinktinę. Varžovai latviai liko paskutiniai. Kitame etape lietuvių lauks Slovėnijos dvidešimtmečiai, kurie D grupėje liko treti.

Būsimieji varžovai rungtyniaudami grupės varžybose iškovojo vieną pergalę. Paskutinėse grupės rungtynėse 82:63 buvo įveikti italai. Prieš tai slovėnai patyrė sutriuškinimą (57:82) žaisdami prieš serbus ir 59:91 neturėjo vilčių prieš ispanus.

Aštuntfinalių kovos prasidės trečiadienį.

Lietuvos jaunuoliams pergalė prieš latvius buvo antroji šiame čempionate. Pirmajame mače 92:79 įveikti bendraamžiai iš Ukrainos, tačiau antrajame 88:94 nusileista Izraelio atstovams.

Lietuvos komandos lyderiai – Laurynas Birutis, Martynas Echodas ir Martynas Varnas. Būtent jie lyderiauja visose rinktinės statistikos grafose.

Eiga:

Pirmajam kėliniui prasidėjus lietuviai iškart išsiveržia į priekį, tačiau latviai jų nepaleidžia. Lygus žaidimas tęsiasi iki kėlinio pabaigos, o jį šiek tiek sėkmingiau sužaidę Latvijos atstovai prieš antrąjį kėlinį susikrauna aštuonių taškų persvarą (26:18).

Antrajame kėlinyje Lietuvos atstovai ėmė greitai tirpdyti deficitą ir netrukus išsiveržė į priekį. Visą likusią kėlinio dalį išlaikę pranašumą, į ilgąją pertrauką M,Kiltinavičiaus auklėtiniai išėjo ilsėtis pirmaudami rezultatu 43:38.

Trečiajame kėlinyje lietuviai jau ėmė akivaizdžiai rodyti, kad yra galingesni. Nors latviai visomis jėgomis stengėsi priešintis, to jiems padaryti nepavyko. Prieš lemiamą ketvirtį Lietuva buvo priekyje jau 68:52.

Paskutiniajame kėlinyje teliko formalumai. Lietuvos rinktinė neatsipalaidavo, išlaikė solidžią persvarą, o rungtynes laimėjo rezultatu 89:61.