Per plauką nuo finalo: Lietuvos jauniai suklupo prieš serbus

Paskutinėmis rungtynių akimirkomis Lietuvos jaunių (U18) rinktinė buvo priversta nusileisti bendraamžiams iš Serbijos 77:83 (15:21; 20:18; 26:20; 16:24) ir turės tenkintis kova dėl Europos čempionato bronzos su Turkijos ekipa.

Lietuviams pritrūko šiek tiek sėkmės.<br> fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Aug 5, 2017, 8:46 PM, atnaujinta Aug 5, 2017, 11:22 PM

Permainingoje kovoje Serbijos rinktinė antrame kėlinyje buvo susikrovus dviženklį pranašumą, tačiau tai buvo vienintelis momentas, kai komandas skyrė daugiau nei 6 taškai.

Lietuviai po ilgosios pertraukos atrodė daug agresyviau ir mėgino kilti į lemiamą šturmą. Tačiau paskutiniame kėlinyje šalies aštuoniolikmečiams nepavyko išlaikyti aukšto tempo ir buvo priversti aikštę palikti nuleistomis galvomis.

Lietuviams nepadėjo ir puikus Arno Veličkos žaidimas antroje rungtynių pusėje. Įžaidėjas per pirmus du kėlinius pelnė 2 taškus, tačiau antroje rungtynių dalyje sugebėjo pelnyti 14.

Lietuva: L.Kišiūnas 18 (13 atk. k.), E.Venskus 17 (8/8 dvit.), A.Velička 16 (2/9 trit., 6 atk. k., 7 rez. perdavimai, 6 klaidos), L.Uleckas 13.

Serbija: A.Miškvočius (10 atk. k.) ir A.Marjanovičius po 15, V.Vulikičius 11 (7 rez. perdavimai), M.Pečarskis 9.

Lietuvos rinktinė penktadienio vakarą palaužė Italus ketvirtfinalyje 73:67, o prie to labiausiai prisidėjo Arnas Velučka su trigubu dviženkliu.

Tuo tarpu Serbijos rinktinė nušlavė Bosnijos ir Hercogovinos bendraamžius 82:50.

Lietuvos jaunių komanda gali tapti trečiąją rinktine šią vasarą iškovojusia medalius. Prieš tai medalius iškovojo vyrų ir moterų kurčiųjų rinktinės. Kitoms jaunųjų lietuvių ekipoms to padaryti nepavyko.

Rungtynių eiga

Ketvirtas kėlinys​: Lietuva 77:83 Serbija (15:21; 20:18; 26:20; 16:24)​

Lietuviai per kiek daugiau nei 3 min. nepelnė nei taško ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje (61:64). Sužaidus 6 min. viskas prasidėjo iš naujo. Švieslentėje buvo visiška lygybė (67:67). O po A.Veličkos tritaškio Lietuvos rinktinė ir vėl perėmė rungtynių vadžias į savo rankas. Tiesa, persvaros ilgai išlaikyti nepavyko.

Techninė lietuvių pražanga leido Serbams įsiveržti į priekį likus daugiau nei 2 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos (73:74).  A.Velička prametė baudos metimą, o kitoje aikštės pusėje ikus 41,4 sek. serbai padidino persvarą iki 3 (77:80).

Trečias kėlinys: Lietuva 61:59 Serbija (15:21; 20:18; 26:20)

Lietuviams prireikė vos 2 min., kad įsiveržtų į priekį. Po I.Sirgiūno tritaškio Lietuvos jauniai pirmavo 42:41. Komandų žaidimas susilygino. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, Lietuvos rinktinė pirmavo 47:45.

Sužaidus 6 min. trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė jau pirmavo 55:50. O pačiame kėlinyje pirmavo 20:11. Tiesa, Lietuvos aštuoniolikmečiams pabėgti prieš lemiamą ketvirtį nepavyko. Po trijų kėlinių Lietuvos rinktinė pirmavo dviem taškais.

Lietuva: E.Venskus 15, L.Kišūnas 14 (9 atk. k.), L.Uleckas 10.

Serbija: A.Marjanovičius 15, A.Miškovičius 11 (6 atk. k.).

Antras kėlinys: Lietuva 35:39 Serbija (15:21; 20:18)

Lietuviai antrąjį kėlinį pradėjo itin nesėkmingai. Sužaidus dvejas minutes Lietuvos rinktinės deficitas siekė jau 10 taškų (17:27). Lietuvos rinktinė atstatė „status quo“. Mini spurtas ir deficitas jau buvo sumažintas iki 6 (23:29). Spurtas ties tuo nesibaigė. Po L.Ulecko tritaškio atsilikimas buvo nubrauktas perpus. Komandų puolimai ir vėl užstrigo.

O dėl šios priežasties nei vienai komandai nepavyko susikurti didesnio pranašumo. Likus kiek mažiau nei 2 minutėm, Serbijos krepšininkai pirmavo 34:29. Lietuviškų skanduočių Slovėnijoje vedami Gedimino Petrausko auklėtiniai panaikino dviženklį deficitą ir po pirmosios rungtynių pusės atsiliko 4 taškais.

Lietuva: L.Kišūnas 12 (9atk. k.), L.Uleckas 10.

Serbija: N.Miškovičius 11 (5 atk. k.), A.Marjanovičius 9.

Pirmas kėlinys: Lietuva 15:21 Serbija

Abi ekipos rungtynes pradėjo kiek nervingai. Sužaidus 4 min. serbai pirmavo 5:4. Lietuviai jau buvo padarę 3 klaidas, bet atkovoję net 10 kamuolių. O įpusėjus ketvirčiui komandos buvo pelniusios tik 11 taškų (Lietuva 4:7 Serbija). Lietuviai per 7 min. pataikė 2 dvitaškius iš 11. Su 6 taškais savo sąskaitoje lietuvaičiai rizikavo paleisti serbus į priekį atsilikdami 6:11. Abiejų ekipų puolimas kėlinio pabaigoje įsivažiavo. Tiesa, serbai užsikūrė pirmi ir po pirmojo ketvirčio turėjo 6 taškų persvarą.

Lietuva: E.Venskus ir L.Kišūnas (6 atk. k.) po 4.

Serbija: N.Miškovičius 9 (5 atk. k.), A.Marjanovičius 6.