Gera treniruotė Rygoje: Lietuvos rinktinė tiesiog sutriuškino Rumuniją

Tai buvo tarsi vakarinė treniruotė prieš šeštadienio kovą su Latvijos krepšininkais. Lietuvos rinktinė penktadienį pradėjo tarptautinį turnyrą Rygoje tokiomis sąlygomis, kurios įprastesnės atvirai treniruotei – arenoje nebuvo sirgalių, rungtynes stebėjo žurnalistai, keletas svečių, o ir varžovai buvo tarsi sparingo partneriai.

Lietuvos ir Rumunijos rinktinių rungtynes stebėjo tik specialiai įleisti svečiai, žurnalistai, komandų nariai ir keli rėmėjai.<br> lrytas.lt montažas.
 Lietuvos ir Rumunijos rinktinių rungtynės.<br> G.Šiupario nuotr.
 Rungtynes stebėjo ir į rinktinę atvykti negalėjęs A.Kavaliauskas su komikais M.Katleriu ir M.Stonkumi.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (45)

2017-08-18 19:03, atnaujinta 2017-08-18 23:13

Lietuvos rinktinė jau nuo pirmųjų minučių tarsi žinojo rungtynių baigtį ir po keturių kėlinių šventė pirmąją pergalę išvykoje per draugiškų rungtynių maratoną – 97:64 (23:12, 25:13, 21:16, 28:23) sutriuškino Rumuniją, kuri organizuoja Europos čempionato C grupės rungtynes.

Rumunai taip praktiškai nė karto ir nepateikė rimtesnės konkurencijos Jonui Valančiūnui ir daugeliu atvejų – kitiems Lietuvos rinktinės krepšininkams.

Statistika.

Lietuva: J.Valančiūnas 16, M.Kuzminskas 15, L.Lekavičius 14, E.Bendžius 11, A.Gudaitis ir A.Milaknis po 10, M.Kalnietis 9, M.Gecevičius 8, E.Kairys ir D.Motiejūnas po 2.

Rumunija: O.C.Popa, R.Paličiučius, V.Moldoveanu po 15, A.Mandache'as 8.

11 tūkstančių vietų turinčioje arenoje aidėjo plojimai, bet jie buvo skystesni nei įprasta – juk plojo tik patys krepšininkai ar rungtynes stebėję broliai Maciai, Antanas Kavaliauskas bei komikai Mantas Katleris su Mantu Stonkumi.

Po pergalės prieš Rumunijos rinktinę Dainiaus Adomaičio ekipa savo draugiškų rungtynių sąskaitoje turi po tris pergales ir tris pralaimėjimus, bet vargu, ar treneris rungtynes su Rumunija įskaičiuos į rimtų iššūkių sąrašą.

Rumunai paprasčiausiai negalėjo prilygti lietuviams, kurių šeštadienį laukia gerokai rimtesnė kova su latviais.

Visa Latvija laukia rungtynių, kurios įvyks 19 val. 30 min.

Plakatai ir iššluoti bilietai aiškiai rodo, kad Kristapą Porzingį turintys „braliukai“ ruošiasi apkartinti D.Adomaičio komandos atvykimą.

Rungtynes tikrai stebėjo ir Latvijos rinktinės trenerių štabas, kuriam pergalė prieš Lietuvą – tarsi būtinybė, nors tai ir draugiškos rungtynės.

Lietuvos rinktinės rungtynės su Rumunija tapo nebloga treniruote, kur lietuviai galėjo ir toliau patikrinti tarpusavio komunikaciją ir greitesnį judėjimą gynyboje.

Nėra jokių abejonių, kad sirgaliai būtų pridėję įdomumo – juk būtų buvę smagu girdėti plojimus po Mindaugo Kuzminsko dėjimų pirmajame kėlinyje, kai lietuviai pirmavo 6:0.

Aplodismentai būtų aidėję, kai varžovą suklaidinęs Artūras Milaknis pataikė tritaškį, o tada paskutinę akimirką Mantas Kalnietis tarsi netrukdomas pelnė taškus, leisdamas savo ekipai į didžiąją pertrauką eiti pirmaujant 48:25.

Tačiau Latvijos krepšinio federacija nusprendė atsisakyti nuostolių – būtent jie ir nesitikėjo uždirbti iš šių rungtynių, o mokėti už arenoje esančias kavines, apsaugos darbuotojus būtų tekę.

Latviai sutiko įleisti keletą rėmėjų ir kviestinius svečius, o rungtynių statistiką pateikė „senosios mokyklos“ būdu – protokole ant popieriaus. Jokios „gyvos“ statistikos nebuvo.

Bet žaisti reikėjo, o prakaitą lieti – taip pat.

M.Kuzminskas ir trečiajame kėlinyje tarsi priminė, kad sirgaliams būtų buvę smagu žiūrėti rungtynes gyvai – veržėsi po krepšiu ir į krepšį įdėjo per varžovą. Galingas šuolis įtvirtino pranašumą trečiajame kėlinyje 60:32.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė vertėsi be Jono Mačiulio, kuriam leido pailsėti, o po ligos dar neatsigavęs Deividas Gailius liko Lietuvoje.

Sirgaliai pagaliau išvydo ir Marių Grigonį, kuris stovyklos pradžioje patyrė traumą ir privertė D.Adomaitį laukti.

Lietuvos rinktinės kontrolinės rungtynės

Rugpjūčio 4 d. Klaipėda. Lietuva – Lenkija 59:58 (J.Valančiūnas 14, A.Gudaitis 11, E.Bendžius 9).

Rugpjūčio 5 d. Klaipėda. Lietuva – Gruzija 70:81 (A.Gudaitis 17, M.Kuzminskas 10, D.Motiejūnas 9).

Rugpjūčio 9 d. Orleanas. Lietuva – Kroatija 80:82 (M.Kuzminskas 21, J.Mačiulis ir J.Valančiūnas po 12).

Rugpjūčio 10 d. Orleanas. Lietuva – Prancūzija 77:98 (M.Gecevičius ir A.Gudaitis po 14, J.Valančiūnas 13).

Rugpjūčio 15 d. Kaunas. Lietuva – Prancūzija 96:71 (M.Kalnietis 18, J.Mačiulis ir D.Motiejūnas po 13).

Rugpjūčio 18 d. Ryga. Lietuva – Rumunija.

Rugpjūčio 19 d. Ryga. Lietuva – Latvija.

Rugpjūčio 23 d. Šiauliai. Lietuva – Islandija.

Rugpjūčio 25 d. Vilnius. Lietuva – Ispanija.

Lietuvos rinktinės kandidatai: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis, Deividas Gailius, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys, Donatas Motiejūnas, Artūras Gudaitis, Jonas Valančiūnas

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys

Po poros žaidimo minučių ir L.Lekavičiaus taškų Lietuvos rinktinė pirmavo 73:45. Rumunai skirtumą sumažino tritaškiu, kuriuo baudė už klaidą gynyboje (48:73).

Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė pirmavo 83:51.

D.Adomaitis krepšininkų ketvirtajame kėlinyje prašė nemažinti apsukų – iš šių rungtynių jis norėjo išspausti viską ką galėjo. Likus žaisti 4 minutes Lietuvos rinktinė jau pirmavo 85:52, o tada E.Kairys gražiai pataisė L.Lekavičiaus metimą (87:52).

D.Adomaitis likus žaisti pustrečios minutės į aikštę leido ir tryliktąjį registruotą krepšininką A.Juškevičių.

Lietuvos rinktinė ir toliau šlifavo derinius ir sulaukė plojimų iš tų, kurie buvo įleisti į areną. Pergalė buvo garantuota.

Trečiasis kėlinys

M.Gecevičius pataikė du tritaškius iš eilės. Sužaidus tris minutes Lietuvos rinktinė pirmavo 54:30. Varžovai skirtumą mažino dvitaškiu, o tada J.Valančiūnas galingai abejom rankom krovė į krepšį – 56:32.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė pirmavo 58:32. Skirtumą dar padidino M.Kuzminskas, kuris pagąsdino varžovą prie tritaškio linijos, veržėsi po krepšiu ir krovė į krepšį per varžovą – 60:32.

Paskutinę kėlinio minutę lietuviai pradėjo pirmaudami 64:39. A.Milaknis dviem baudų metimais didino skirtumą iki 66:39, bet rumunai irgi pelnė taškus. Bet A.Milaknis nenusileido ir smeigė tritaškį (69:41). Į ketvirtąjį kėlinį lietuviai išėjo pirmaudami 69:41.

Antrasis kėlinys

L.Lekavičius liko laisvas ir iškart džiaugėsi tritaškiu (26:14). Antrojo kėlinio pradžioje taškų salvių nebuvo, bet aikštėje pasirodęs J.Valančiūnas skirtumą padidino iki 28:14. O per kitą ataką ir vėl pergudravo varžovus – 30:14.

Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė pirmavo 34:16.

A.Gudaitis sulaukė dviejų gynėjų prieš save ir iškart atidavė kamuolį D.Motiejūnui, kuris leido lietuviams išsiveržti 36:16. Likus žaisti porą minučių atakos pabaigoje tritaškį pataikė A.Milaknis, o Lietuvos rinktinė išsiveržė 41:23.

Į didžiąją pertrauką Lietuvos rinktinė išėjo pirmaudama 48:25.

Pirmasis kėlinys

Lietuviai pirmąją ataką pradėjo deriniu „ant“ J.Valančiūno. Šis išprovokavo pražangą ir pataikė baudas (2:0). Kai po poros žaidimo minučių M.Kuzminskas perėmė kamuolį ir ataką baigė dėjimu, lietuviai pirmavo 6:0.

Netrukus M.Kuzminskas vėl krovė į krepšį ir kai varžovai paprašė pertraukėlės, su šypsena ėjo suolo link (10:2).

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 12:5.

Lietuvos rinktinė toliau žaidė savo krepšinį, o rumunai atliko tarsi statistų vaidmenį. Kai M.alnietis pataikė tritaškį, lietuviai pirmavo 23:7. Rumunams dar pavyko pelnyti taškų ir Lietuvos rinktinė kėlinį užbaigė pirmaudama 23:12.

Lietuvos rinktinės starto penketas: M.Kalnietis, A.Milaknis, M.Kuzminskas, D.Motiejūnas, J.Valančiūnas.