Ketvirtadienio penketas. Pribloškiantis J.Blūmas, A.Švedo pergalė ir nepasiekiami milžinai

Buvusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjo Janio Blūmo rezultatyvumas nabuvo stulbinamas, bet būtent šio latvio metimai labiausiai pribloškė varžovus per svarbiausias ketvirtadienį Europos čempionate vykusias rungtynes. Kitose rungtynėse varžovus pribloškė rusas Aleksejus Švedas, tarp geriausių dienos žaidėjų taip pat buvo komandos į pergalę neatvedęs turkas Cedi Osmanas bei du milžinai: latvis Kristapas Porzingis ir serbas Bobanas Marjanovičius.

Paskutiniaujame grupių etape netrūko gerų pasirodymų<br> Lrytas.lt koliažas
 Bobanas Marjanovičius<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Kristapas Porzingis<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Cedi Osmanas<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Aleksejus Švedas.<br>  AFP/Scanpix nuotr.
 Janis Blūmas.<br>  AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 8, 2017, 8:24 AM, atnaujinta Sep 8, 2017, 8:48 AM

Dienos penketas

Janis Blūmas (Latvija). 17 taškų (1/1 dvitaškio, 5/8 tritaškių) per 22 min. Latvija nugalėjo Turkiją 89:79.

Latvijos rinktinės kapitonas per keturis turus pelnė tik 10 taškų ir pataikė vos 2 iš 14 tritaškių. 35 metų gynėjas tarsi taupę save svarbiausiai pirmojo etapo dvikovai ir dar iki pertraukos nuveikė daugiau negu per visas praėjusias rungtynes – pataikė tris tritaškius ir pelnė 11 taškų. Būtent J.Blūmo metimai padėjo latviams įgyti persvarą, kurios varžovai nepanaikino iki pat finalo sirenos.

Cedi Osmanas (Turkija). 24 taškai (3/5 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 6/8 baudų), 6 atk.kam., 5 rez.perd. per 34 min. Turkija pralaimėjo Latvijai 79:89.

Nors „12 milžinų“ dar antrajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu, arši kova nesibaigė iki paskutiniųjų minučių. Atgaivinti šeimininkus labiausiai stengėsi C.Osmanas, vien per trečiąjį kėlinį pelnęs 11 taškų. Vis dėlto universaliojo 22 metų puolėjo jėgos seko, o reikiamos komandos draugų pagalbos jis nesulaukė.

Aleksejus Švedas (Rusija). 30 taškų (3/7 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 6/6 baudų), 8 rez.perd. per 32 min. Rusija nugalėjo Didžiąją Britaniją 82:70.

Rusai beveik visą laiką pirmavo prieš britus, bet varžovai nenorėjo nusileisti ir ketvirtojo kėlinio viduryje komandas skyrė vos 1 taškas. Padėtis buvo sudėtinga, tačiau rungtynių eigą Rusijos komandos naudai pakreipė jos lyderis. 28-erių A.Švedas per paskutines 5 min. pelnė 12 taškų ir Didžiosios Britanijos krepšininkams teko namo keliauti be pergalių.

Kristapas Porzingis (Latvija). 28 taškai (6/9 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 7/7 baudų), 7 atk.kam. per 29 min. Latvija nugalėjo Turkiją 89:79.

Kad ir kaip stengėsi patyręs Semihas Erdenas, 22-ejų K.Porzingis jam buvo per kietas riešutas. 217 cm ūgio latvis vis aplenkdavo žemesnį, bet lėtesnį varžovą ir pildė savo komandos taškų sąskaitą. Keletos vaikiškų klaidelių K.Porzingis neišvengė, bet per lemiamas rungtynes žaidė patikimiau negu praėjusiuose mačuose.

Bobanas Marjanovičius (Serbija). 22 taškai (8/12 dvitaškių, 6/6 baudų), 7 atk.kam. per 22 min. Serbija nugalėjo Belgiją 74:54.
222 cm ūgio buvęs Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme keliomis galvomis pranoko visus Belgijos aukštaūgius. Aukščiausias Europos čempionato žaidėjas be didelės įtampos vykusiose rungtynėse rinko po tašką per minutę.