Europos taurėje – išsiskyrę broliai Lavrinovičiai ir nuvylęs Rokas Giedraitis

Namų sienos pirmajame Europos taurės ture padėjo tik vienam Lietuvos krepšinio klubui. Tačiau ne tam, kuris žaidė su silpnesniu varžovu.

„Lietkabelio“ ir „Hapoel“ rungtynės. <br> G.Šiupario nuotr.
 K.Lavrinovičius pateko į naudingiausių turo žaidėjų sąrašą.<br> G.Šiupario nuotr.
 „Lietuvos ryto” ir „Basket“ rungtynės. <br> R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (27)

Oct 12, 2017, 11:39 AM, atnaujinta Oct 12, 2017, 11:41 AM

Trečiadienį europinį sezoną pergale pradėjo tik Panevėžio „Lietkabelis“, sudorojęs vieną pagrindinių Europos taurės favoritų Jeruzalės „Hapoel“ klubą 86:72. Tuo tarpu Vilniaus „Lietuvos rytas“ pripažino Bilbao „Retabet“ komandos pranašumą 83:93.

Scenarijus. Tiek Panevėžyje, tiek Vilniuje šeimininkams labai prastai susiklostė antrasis kėlinys.

Vis dėlto „Lietkabelio“ duobė buvo mažesnė ir Lietuvos vicečempionai neleido varžovams nutolti didesniu nei 4 taškų skirtumu. O po pertraukos sąlygas jau diktavo Artūro Štalbergo auklėtiniai, kurie ypač galingai žaidė trečiojo ir ketvirtojo kėlinių sandūroje, kai pelnė 13 taškų be atsako. 31-ąją min. rezultatas tapo 73:56, o paskui Panevėžio ekipai reikėjo atlikti lengvesnę darbo dalį ir neiššvaistyti solidžios persvaros.

„Lietuvos rytas“ sustingo antrojo kėlinio viduryje. 15-ąją min. vilniečiai atsiliko tik 31:33, bet tada praleido 11 taškų iš eilės. Mačo pabaigoje Vilniaus komanda suteikė savo sirgaliams nedidelių vilčių, tačiau daugiausia, ką sugebėjo padaryti – sumažino atsilikimą iki 4 taškų (75:79 – 35-ąją min.).

Lyderiai. Panevėžio komandoje rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Kšištofas Lavrinovičius.

Tuo tarpu Vilniaus ekipoje net keturi rezultatyviausi krepšininkai buvo užsieniečiai (po 15 taškų pelnė Jimmy Baronas ir Loukas Maurokefalidis), o keturi trečiadienį rungtyniavę „Lietuvos ryto“ lietuviai įmetė tik 15 taškų – mažiau nei vienas K.Lavrinovičius.

Receptas. „Žinojome, kad „Hapoel“ turi mažai krepšininkų, o mes galėjome dažniau keistis, todėl mūsų užduotis buvo žaisti agresyviai visas 40 minučių. Per pertrauką pasakiau, savo vyrams, kad privalo būti kantrūs ir laukti, kada varžovai pavargs“, – pergalės receptą atskleidė „Lietkabelio“ treneris A.Štalbergas.

Pertrauka. Vilniaus arenoje ilgoji pertrauka užtruko maždaug dukart ilgiau, nei turėtų. Krepšininkai apie 15 min. negalėjo pratęsti mačo dėl švieslentės gedimo.

Techninės problemos trikdė antras iš eilės „Lietuvos ryto“ rungtynes. Sekmadienį LKL dvikova su Kauno „Žalgiriu“ jau pirmajame kėlinyje buvo kelioms minutėms nutraukta sugedus laikrodžiui.

Trečiadienį neplanuota keliolikos minučių pertrauka buvo paskelbta ir Berlyne, kur ALBA žaidė su Belgrado „Partizan“ klubu. Berlyno arenoje pirmajame kėlinyje irgi sugedo laikrodis.

Kitą savaitę. Antrajame ture abi Lietuvos komandos žais išvykose, o „Lietkabelio“ vėl lauks sudėtingesnė užduotis. Panevėžiečiai keliaus į Bavariją ir antradienį susikaus su Miuncheno „Bayern“. „Lietuvos rytas“ trečiadienį Belgrade žais su „Partizan“.

„Bayern“ pirmajame ture išvykoje lengvai nugalėjo praėjusį sezoną Eurolygoje žaidusį, bet per vasarą neatpažįstamai pasikeitusį Stambulo „Galatasaray“ klubą 86:69, o „Partizan“ irgi išvykoje beviltiškai pralaimėjo ALBA komandai 85:111.
Europos taurės turnyre debiutavęs ALBA gynėjas Marius Grigonis pelnė 6 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Beje, Berlyno komanda pasiekė kelis pirmojo turo rekordus: pelnė daugiausiai taškų (111), laimėjo didžiausiu skirtumu (26 taškais) ir sulaukė daugiausiai žiūrovų (8043).

Gimtadienis. Prieš sezoną į ALBA perėjusiam Spenceriui Butterfieldui trečiadienį sukako 25-eri. Nedaug trūko, kad buvęs Utenos „Juventus“ gynėjas gimtadienį pažymėtų už kiekvienus metus pelnydamas po tašką. Nors to padaryti nepavyko, pirmosios rungtynės Europos taurės turnyre buvo sėkmingos – amerikietis įmetė 24 taškus ir buvo rezultatyviausias ALBA žaidėjas.

Kitas ALBA naujokas Luke‘as Sikma buvo pripažintas naudingiausiu pirmojo turo krepšininku. 28 metų 203 cm ūgio amerikietis per 28 min. pelnė 19 taškų (7/9 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą.

Į geriausiųjų penketą pateko ir 27 naudingumo balus surinkęs „Lietkabelio“ lyderis K.Lavrinovičius.

Sugrįžimas. Trečiadienį po 14 metų pertraukos į Europos turnyrus grįžo buvęs NBA čempionas Boris Diaw. Prancūzijos rinktinės kapitonas šiais metais nesusitarė dėl sutarties su jokiu NBA klubu ir nusprendė prisidėti prie „Levallois“ komandos.

Pirmajame Europos taurės ture „Levallois“ neišgelbėjo nei B.Diaw, nei šių metų Europos čempionato finalo didvyris slovėnas Klemenas Prepeličius.

Paryžiaus priemiesčio komanda po atkaklios kovos namie nusileido praėjusį sezoną Eurolygoje žaidusiam Stambulo „Daruššafaka“ klubui 64:69. K.Prepeličius įmetė 20 taškų, o B.Diaw pelnė tik 4 taškus, o priešpaskutinę minutę padarė labai brangiai kainavusią vaikišką klaidą atlikdamas perdavimą.

Eurolyga. Šį rudenį Europos taurės turnyre startavo trys klubai, praėjusį sezoną žaidę Eurolygoje. Pirmajame ture laimėti pavyko dviems iš jų: „Daruššafaka“ ir Kazanės „Uniks“ (išvykoje nugalėjo Andoros „MoraBanc“ klubą 76:68).

2016 metais Europos taurę laimėjusio „Galatasaray“ klubo sugrįžimas į antrosios pakopos turnyrą nebuvo sėkmingas.

Geografija. Europos taurės turnyre žaidžia 24 komandos, o net šešioms šalims atstovauja po tris ekipas. Pirmajame ture trigubą pergalę šventė tik Vokietija, kurios garbę apgynė „Bayern“, ALBA ir Ulmo „ratiopharm“.

Tuo tarpu visos trys Prancūzijos komandos („Levallois“, Limožo CSP ir Liono-Vilerbano ASVEL) patyrė pralaimėjimus.

Po tris komandas į Europos taurės turnyrą taip pat delegavo Ispanija, Turkija, Rusija ir Italija. Dvi komandos atstovauja Lietuvai, po vieną – Izraeliui, Serbijai, Kroatijai ir Juodkalnijai.

Savaitės lietuviai

K.Lavrinovičius („Lietkabelis“). K.Lavrinovičius pirmajame ture buvo rezultatyviausias Lietuvos klubų žaidėjas, o visose mačo atkarpose varžovams daug bėdų pridarė tiek po krepšiais, tiek ir atsitraukęs už trijų taškų linijos. „Lietkabelio“ puolėjas žaidė 28 min., pelnė 20 taškų (5/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 8 kamuolius ir išprovokavo 5 varžovų pražangas.

D.Lavrinovičius („Lietkabelis“). D.Lavrinovičius pirmuosius taškus pelnė tik 28-ąją min., bet būtent jis žaidė galingiausiai per panevėžiečių pergalę užtikrinusį spurtą 13:0. Per šį spurtą trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje 37 metų veteranas įmetė 7 taškus, o po mačo protokole buvo parašyta, kad vos 11 min. žaidęs D.Lavrinovičius pelnė 11 taškų (3/5 dvitaškių, 5/6 tritaškių).

M.Lukauskis („Lietuvos rytas“). M.Lukauskis dviem tritaškiais trečiojo kėlinio viduryje įkvėpė gyvybę tuo metu 18 taškų atsilikusiam „Lietuvos rytui“. Vyriausias vilniečių žaidėjas buvo ir rezultatyviausias tarp „Lietuvos ryto“ lietuvių. Jis per 20 min. pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 1/2 baudų) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Savaitės nusivylimas

Rokas Giedraitis („Lietuvos rytas“). R.Giedraitis buvo išrinktas į LKL geriausių rugsėjo mėnesio krepšininkų penketą, bet per pirmąsias Europos taurės rungtynes kamuolys jam krito iš rankų. Vilniaus komandos puolėjas per 11 min. nepelnė nė taško (0/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio), o ketvirtajame kėlinyje treneris Rimas Kurtinaitis, nusivylęs R.Giedraičio žaidimu, jo net neleido į aikštę.

Europos taurė. 1-asis turas.

A grupė. Zagrebo „Cedevita“ – Turino „Fiat“ 83:86, Andoros „MoraBanc“ – Kazanės „Uniks“ 68:76, „Levallois“ – Stambulo „Daruššafaka“ 64:69.

B grupė. Panevėžio „Lietkabelis“ – Jeruzalės „Hapoel“ 86:72 (K.Lavrinovičius 20, L.Williamsas 13, D.Lavrinovičius ir G.Taltonas po 11, Ž.Peineris 8/ C.Jerrellsas 23), Podgoricos „Budučnost“ – Emilijos Redžo „Grissin Bon“ 82:74, Stambulo „Galatasaray“ – Miuncheno „Bayern“ 69:86.

C grupė. Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Bilbao „Retabet“ 83:93 (J.Baronas ir L.Maurokefalidis po 15, R.Carteris 12, M.Carteris 10, M.Lukauskis 9/ D.Todorovičius 20), Limožo CSP – Krasnodaro „Lokomotiv“ 61:63, Berlyno ALBA (M.Grigonis 6) – Belgrado „Partizan“ 111:85.

D grupė. Ulmo „ratiopharm“ – Bursos „Tofaš“ 83:73, Trento „Dolomiti Energia“ – Liono-Vilerbano ASVEL 85:75, Las Palmaso „Herbalife“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 97:87.