Saugokitės lietuviškos mašinos: Jonas Valančiūnas žvėriškai pradėjo NBA sezoną

Jonas Valančiūnas padarė klaidų gynyboje, bet Lietuvos rinktinės centras naująjį NBA sezoną pradėjo tokiu žvėrišku žaidimu, kad atpirko bet kurią nuodėmę, galėjusią užkliūti net ir aršiausiems kritikams. NBA sezono starte „Toronto Raptors“ visai nesunkiai sumušė vidinio skandalo sukrėstą „Chicago Bulls“ komandą, o J.Valančiūnas aikštę paliko su dvigubu dviženkliu rankose.

J.Valančiūnas NBA sezoną pradėjo puikiai.<br> lrytas.lt montažas.
 J.Valančiūnas NBA sezono starte į neviltį varė Čikagos klubą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 J.Valančiūnas NBA sezono starte į neviltį varė Čikagos klubą.<br> USAToday/Scanpix nuotr.
 J.Valančiūnas NBA sezono starte į neviltį varė Čikagos klubą.<br> AP nuotr.
 „Raptors” ir „Bulls“ rungtynės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

2017-10-20 06:16, atnaujinta 2017-10-20 09:02

„Raptors“ NBA sezono starte savo aikštėje pergalę šventė 117:101 (25:23, 33:14, 26:27, 33:37) ir tai nebuvo didžiausias pranašumas, kurį turėjo.

Po dviejų kėlinių Toronto krepšininkai buvo išsiveržę 27 taškų skrirtumu (58:37), tačiau leido antrojoje pusėje atsipalaidavo ir leido „Bulls“ krepšininkams priartėti.

Čikagos klubui tikrai trūko Nikola Mirotičiaus ir Bobby Portis. Pastarąjį „Bulls“ nušalino 8 rungtynėms, nes per treniruotę smogė į veidą N.Mirotičiui, kuriam teko keliauti į ligoninę.

Ir „Raptors“ puikiai pasinaudojo tuo, kad „Bulls“ neturėjo dviejų puolėjų, kurie konkuravo dėl vietos starto penkete.

Čia puikiai pasidarbavo J.Valančiūnas. Šiose rungtynėse savo žaidimą pagreitinęs 25 metų 213 cm ūgio centras valdė zonas po abiem krepšiais.

J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias šiose rungtynėse. Starto penkete pradėjęs rungtynes jis iš viso žaidė 30 minučių ir pelnė 23 taškus (dvitaškiai: 9/16, tritaškiai: 0/1, baudų metimai: 5/6), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, padarė vieną klaidą ir prasižengė keturiskart.

J.Valančiūnas puolime atkovojo netgi daugiau kamuolių nei gynyboje – 8.

Pagal žaidimo laiką komandoje jis buvo trečias, tačiau pagrindiniams „Raptors“ krepšininkams DeMaras DeRozanas per 32 minutes pelnė 11 taškų, o iš žaidimo jis mėtė prastai – pataikė 2 dvitaškius iš 9, tačiau atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Kyle'as Lowry per 31 minutę pelnė 12 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Nuo suolo pakilęs C.J.Milesas šiose rungtynėse pelnė 22 taškus per 20 minučių.

„Raptors“ šiose rungtynėse į priekį šovė antrajame kėlinyje, kai spurtavo 22:2. Po trijų kėlinių „Raptors“ dar pirmavo 84:64.

„Bulls“ komandoje 18 taškų pelnė ir 8 kamuolius atkovojo tiesioginis J.Valančiūno varžovas centras Robinas Lopezas. 17 taškų pridėjo Lauri Markkanenas, kuris irgi atkovojo 8 kamuolius.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį „Raptors“ savo aikštėje žais su „Philadelphia 76ers“ krepšininkais, o tada komandos lauks 6 mačai išvykose.

„Raptors“ savo aikštėje prieš „76ers“ laimėjo 9 mačus iš eilės.

Rezultatai

„Toronto Raptors“ – Chicago Bulls“ 117:101 (25:23, 33:14, 26:27, 33:37)

„Oklahoma City Thunder“ – „New York Knicks“ 105:84 (27:24, 26:18, 26:17, 26:25)

„Los Angeles Lakers“ – „Los Angeles Clippers“ 92:108 (19:27, 23:26, 21:34, 29:21)