Po įspūdingo Domanto Sabonio žaidimo lemiamu momentu – Orlando klubo nuopolis

NBA čempionate„Indiana Pacers“ (12/9) ekipa po pralaimėjimo „Boston Celtic“ savo įniršį išliejo ant „Orlando Magic“ (8/13) klubo 121:109 (33:25, 24:25, 28:34, 36:25), o vienu iš pergalės kalvių tapo galingai dvikovą sužaidęs Domantas Sabonis. Lietuvis sužaidė vienas rezultatyviausių sezono mačų, pelnęs 19 taškų ir privertęs net devintą kartą iš eilės „Magic“ žaidėjus palikti aikštę su nuleistomis galvomis.

„Pacers“ ketvirtame kėlinyje sudaužė „Magic“, o D.Sabonis šiose rungtynėse pelnė 19 taškų.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Nov 28, 2017, 6:54 AM, atnaujinta Nov 28, 2017, 8:35 AM

D.Sabonis šioje akistatoje pabuvo ir nukentėjusiojo ir į sėkmę klubą vedusiojo vaidmenyje. Domantas ketvirtame kėlinyje svariai prisidėjo prie spurto 23:5, kuris padėjo palaužti Orlando atstovus.

Savo statistiką dešimčia taškų visą ketvirtą kėlinį žaidęs ir papildęs lietuvis rungtynes baigė su įspūdingais skaičiais: aikštėje jis išbuvo 27 minutes ir surinko 19 taškų (4/6 met., 1/1 trit., 8/9 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei padarė po dvi pražangas ir klaidas.

Antrame kėlinyje D.Sabonis privertė nerimauti savo gerbėjus, kai po kovos dėl atšokusio kamuolio susmuko ant arenos parketo.

Per pirmąsias kelias sekundes atrodė, kad lietuvis gavo rimtą traumą, tačiau paaiškėjo, kad per grumtynes su D.J. Augustine'u pastarasis pataikė į kirkšnies zoną.

Keistai besiklosčiusiose rungtynėse viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje. Prieš lemiamą ketvirtį „Magic“ deficitas buvo minimalus – 84:85, tačiau per lemiamas 12 minučių „Pacers“ tiesiog išprotėjo ir pelnė 36 taškus. Jų spurtas 23:5 pribaigė varžovus.

Šioje dvikovoje aikštelės šeimininkai fantastiškai atakavo iš tolimos distancijos: Nate McMillano auklėtiniai pataikė net 15 tritaškių iš 26.

Indianapolio komanda galima vadinti taškų mašina, nes per pastaruosius šešis mačus ji viršijo 100 taškų ribą.

Šį sezoną „Pacers“ vidutiniškai renka po 108 taškus, o dvikovose, kuriose pelnė daugiau nei 100 taškų, ekipa laimėjo 11 kartų bei patyrė 4 pralaimėjimus.

Ir vėl nepasisekė šiose rungtynėse Orlando strategui Frankui Vogeliui. Buvęs „Pacers“ vedlys niekaip negali atidaryti pergalių sąskaitą prieš buvusią komandą.

Prieš praėjusį sezoną į Floridą persikėlęs strategas pralaimėjo visas šešerias su „Pacers“ žaistas rungtynes. Su Orlando ekipa Indianapolio atstovai kovojo lapkričio 20 dieną ir taip pat juos įveikė 105:97, o tuomet D.Sabonis pasižymėjo 10 taškų. Kaip ir pirmadienį, taip ir tada galingiausiai sužaidė Victoras Oladipo, įsūdęs 29 taškus. Šįkart jis pelnė trimis mažiau.

„Pacers“: Victoras Oladipo 26 (11/14 met., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blk.), Bojanas Bogdanovičius 22, Domantas Sabonis 19, Mylesas Turneris ir Lance'as Stephensonas po 18 taškų.

„Magic“: Jonathonas Simmonsas 21, Nikola Vučevičius (12 atk. kam.) ir Aaronas Gordonas (4 blk.) po 16, Elfridas Paytonas 15, Evanas Fournier 12 (1/6 trit.), D. J. Augustinas 11 taškų.