Ugninėje „Neptūno“ tvirtovėje nagus nusvilo ir „Lietkabelis“

Net šeši naujos Lietuvos rinktinės žaidėjai stojo vienas prieš kitą LKL čempionato rungtynėse šeštadienį Klaipėdoje. Energingoje ir emocingoje dvikovoje „Neptūnas“ palaužė LKL vicečempionus Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus 86:76 (21:13, 19:28, 22:13, 24:22) ir pavijo juos turnyro lentelėje.

Klaipėdiečiai savo arenoje jaučiasi tvirtai.<br> G.Šiupario nuotr.

2017-12-02 19:26, atnaujinta 2017-12-02 20:14

Po šio mačo abi komandos turi 10 pergalių ir 3 pralaimėjimus, tačiau aukščiau lieka „Lietkabelis“, kuris laimėjo pirmojo rato dvikovą 12 taškų persvara (88:76).

„Neptūnas“ išliko šį sezoną savo arenoje dar niekam nepralaimėjęs nei LKl, nei FIBA varžybose..

Žanis Peineris pelnė pirmuosius 3 taškus svečiams, tačiau „Neptūnas“ greitai įrodė, kad yra šeimininkas. Klaipėdiečiai žaidė greitai ir tiksliai, atitrūko 17:5 ir laimėjo pirmąjį kėlinį 21:13.

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas vėl buvo dviženklis, tačiau „Lietkabelis“ surado vaistų nuo savo bėdų.

Svečiai pagerino gynybą ir kėlinio pabaigoje netgi sugebėjo persverti rezultatą – 40:41.

Po pertraukos „Neptūnas“ iškart persvėrė rezultatą ir 8 taškų persvarą – 62:54.

Ketvirtajame kėlinyje visos „Lietkabelio“ pastangos išsigelbėti liko bevaisės. Broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai labai stengėsi, tačiau 38-erių veteranams buvo sunku sulaikyti Edgarą Želionį, kuris žaidė savo geriausias rungtynes šį sezoną.

Likus žaisti 2 min. skirtumas peršoko revanšo ribą – 79:66, bet Adas Juškevičius sumetė tris baudas. Paskui šeimininkai suklydo, o A.Juškevičius dar smeigė tritaškį – 79:72.

Dvi greitos „Neptūno“ atakos vėl stumtelėjo pirmyn – 83:72 likus 72 sek. O tada Mindaugas Girdžiūnas pakėlė areną tritaškiu – 86:72 likus 1 min.

Bet svečiai vis dėlto sumažino skirtumą iki 10 taškų ir išsaugojo antrąją vietą turnyro lentelėje - bent jau laikinai.

„Neptūnas“ šiose rungtynėse negalėjo remtis centru Simu Galdiku, kuris apsinuodijo maistu ir stebėjo kovą nuo suolo, taip pat negali žaisti Mindaugas Kačinas, kuriam reikės operacijos.

Šeimininkams E.Želionis pelnė 23 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, Juanas Palaciosas - 13, MIndaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius - po 12.

Svečių ekipai A.Juškevičius surinko 18 taškų, Gary Taltonas - 13, Darjušas Lavrinovičius - 12, Žanis Peineris - 11.