„Lietuvos rytas“ Kaune smogė „Žalgiriui“: fantastiška intriga baigėsi Vilniaus pergale

[[ge:lrytas:lrytas:3836049]]

„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynės.<br> M.Balčiūno nuotr.
 „Lietuvos ryto“ sirgaliai prieš rungtynes Kaune.<br> M.Balčiūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (33)

Dec 10, 2017, 5:05 PM, atnaujinta Dec 11, 2017, 3:46 PM

Vilniaus „Lietuvos rytas“ išskirtinį vakarą šventė išskirtinę pergalę. Ilgiau nei trejus metus Kauno „Žalgirio“ tvirtovėje pergalės skonio nejutę „Lietuvos ryto“ krepšininkai sekmadienį skėlė antausį Šarūno Jasikevičiaus komandai.

Rimas Kurtinaitis kišenėje turėjo keletą triukų ir netgi praradęs Louką Mavrokefalidį sugebėjo suteikti dovaną visiems 500 sirgalių, kurie traukiniu į Kauną atkeliavo iš Vilniaus. „Lietuvos rytas“ po paskutinių sekundžių intrigos šventė pergalę 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12)

Paskutinė minutė buvo velniškai karšta. Likus žaisti 32 sekundes po Roko Giedraičio taškų „Lietuvos rytas“ išsiveržė 64:63. O tada Martynas Echodas blokavo Kevino Pangoso metimą. Įtampą buvo galima ranka apčiuopti.

Likus žaisti 7 sekundes Benas Madgenas stojo prie baudų metimų linijos, bet „Lietuvos ryto“ legionierius pataikė vieną metimą. Netrukus „Žalgiris“ pasileido į paskutinę ataką, bet jos užbaigti taškais nepavyko.

„Lietuvos ryto“ sirgaliai tiesiog šėlo.

Kauno „Žalgirio“ areną palikdami aistruoliai ne tik traukė pergalės dainas, bet ir gyrė R.Kurtinaitį. Vietos diskusijose atsirado ir per rungtynes nuaidėjusiai naujienai – „Lietuvos rytas“ sukirto rankomis su Klaipėdos „Neptūno“ ir Lietuvos rinktinės krepšininkais Arnu Butkevičiumi ir Mindaugu Girdžiūnu.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 17, M.Echodas 14, B.Madgenas (7 atk. Kam.) ir R.Giedraitis po 10, L.Mavrokefalidis 6, Ch.Krameris ir A.Jomantas po 4. M.Normantas (3 min) taškų nepelnė, J.Baronas (27 min.) ir M.Lukauskis (9 min.) taškų nepelnė.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (8 atk. Kam) 18, V.Micičius 12, B.Daviesas 8, K.Pangosas, A.Milaknis ir A.White'as po 7, A.Kavaliauskas ir E.Ulanovas po 2.

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 18/36 (50 proc.) – 16/39 (41 proc.)

Tritaškiai: 4/22 (18 proc.) – 7/20 (35 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) – 12/15 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 41 (16) – 34 (22)

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 17

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Klaidos: 12 – 10

Į areną susirinkę sirgaliai dar nespėjo apsiprasti su nuostabia atmosfera, kai aikštėje prasidėjo labai rimti reikalai. Jau iškart buvo galima prognozuoti Šaro techninę pražangą, kai jo komanda per 5 minutes padarė 5 klaidas, o „Lietuvos rytas“ po dviejų Louko Mavrokefalidžio tritaškių išsiveržė 10:2.

„Žalgirio“ sirgaliai buvo priblokšti tokio savo komandos žaidimo, kuris nesitaisė ilgą laiką. Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus žaisti 3 minutes „Lietuvos rytas“ pirmavo 16:5, bet tada prabilo Vasilje Micičius. Du jo tritaškiai prikėlė šeimininkus, kurie prispaudė R.Kurtinaičio komandą, o Pauliaus Jankūno pirmasis metimas antrojo kėlinio starte ir išlygino rezultatą (18:18).

Nors „Žalgiris“ pajuto savo ritmą, rungtynės buvo velniškai karštos. Abi komandos gynėsi itin kibiai, daug judesių balansavo ties pražangos riba. O tada Š.Jasikevičius gavo ir techninę pražangą – strategui itin nepatiko tai, kad teisėjas neskyrė pražangos.

„Lietuvos rytui“ nepadėjo atsarginių suoleliui skirta techninė pražanga, bet R.Kurtinaitis po pertraukos turėjo gerokai didesnę problemą. L.Mavrokefalidis sėdėjo ant suolo ir nuo jo nekilo – krepšininkas jautė skausmus, o „Žalgiris“ puikiai išnaudojo pranašumą priekinėje linijoje. Po 7 minučių „Žalgiris“ jau pirmavo 49:41.

Nors rungtynėse buvo karšta, „Žalgiris“ jautėsi gerokai patogiau. Jau ir sirgaliai ne taip muistėsi, kai M.Echodas lengvai pelnė taškus iš po krepšio, mažindamas skirtumą iki 50:55. Galbūt B.Madgeno tritaškis (55:57) galėjo apraminti šeimininkų aistruolius, bet po akimirkos „Žalgiris“ išsiveržė 61:55.

Bet likus žaisti 4 minutes jie sukluso, nes „Lietuvos rytas“ staiga išsiveržė 62:61. Bet likus minutei „Žalgiris“ jau pirmavo 63:62, o R.Kurtinaičio komanda situaciją bandė taisyti tritaškiais. Likus žaisti 20 sekundžių „Lietuvos rytas“ pirmavo 64:63.

Veiksmas buvo neįtikėtinas. M.Echodo blokas A.White'ui privertė pašokti Š.Jasikevičių. Netrukus P.Jankūnas nepataikė į krepšį ir B.Madgeną „Žalgiris“ siuntė prie baudų metimo linijos. Šis nepataikė vieno metimo, bet per paskutinę ataką A.Milaknis buvo priverstas tritaškį mesti iš labai nepatogios situacijos ir jis buvo netaiklus.