NBA – košmariškos Jono Valančiūno rungtynės: klubą gelbėjo DeMaras DeRozanas

Jonas Valančiūnas buvo vienas mažiausiai minučių žaidusių krepšininkų, o ir tą gautą laiką jam sunkiai sekėsi išnaudoti, tačiau galiausiai jis šventė pergalę. „Toronto Raptors“ išvykoje 114:109 (30:31, 22:34, 34:23, 28:21) palaužė „Phiadelphia 76ers” krepšininkus ir už tai dėkojo fantastiškai žaidusiam DeMarui DeRozanui.

J.Valančiūnas sužaidė prastas rungtynes.<br> AP nuotr.
 „Raptors“ ir „76ers” rungtynės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Dec 22, 2017, 7:00 AM, atnaujinta Dec 22, 2017, 9:48 AM

D.DeRozanas šiose rungtynėse pelnė daugiausia taškų karjeroje – 45, o „Raptors“ ekipa pergalę šventė išlipusi iš 22 taškų deficito.

J.Valančiūnas žaidė 16 minučių. Už jį trumpiau žaidė tik Normanas Powellas (12) ir Fredas VanVleetas (14).

Šiose rungtynėse jis turėjo puikų šansą parodyti tvirtus raumenis, nes „76ers” žaidė be Joelio Embiido, tačiau lietuviui itin sunkiai sekėsi dirbti gynyboje prieš komandą, kuri naudojo žemesnius penketus.

Puolime jis irgi buvo neužtikrintas.

Per gautą laiką J.Valančiūnas pelnė vos 2 taškus. Jis pataikė vieną dvitaškį iš 6. J.Valančiūnas taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą.

Dar trečiojo kėlinio pradžioje „Raptors“ atsiliko 54:76, tačiau ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 7 minutes Toronto klubas atsiliko tik 97:98.

Rezultatą galiausiai persvėrė Kyle'as Lowry, kuris pataikė tris baudų metimus (101:100). Iš viso jis pelnė 23 taškus.

Paskutinę minutę „Raptors“ pradėjo pirmaudama 109:107. Tada D.DeRozanas pataikė du baudų metimus, o varžovai ėmė strigti. Likus žaisti 6 sekundes D.DeRozanas dar kartą metė baudas ir vėl buvo taiklus, o „Raptors“ šventė pergalę 114:109.

D.DeRozanas žaidė 39 minutes (dvitaškiai: 7/13, tritaškiai: 6/9, baudų metimai: 13/15), atkovojo 5 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, padarė 2 klaidas ir 3 kartus prasižengė.

Tai buvo penktoji „Raptors“ pergalė iš eilės ir vienuoliktoji per dvylika rungtynių.

„76ers” komandoje Bennas Smmonsas pelnė 20 taškų.

J.Embiidas dėl nugaros skausmų praleido jau dvejas rungtynes. Šiose rungtynėse jis netgi dalyvavo pamėtyme, tačiau iki rungtynių likus žaisti 30 minučių buvo išbrauktas iš sąrašo.