„Žalgiris“ Kalėdas pasitinka pasiekęs trečią pergalę per savaitę

Kauno „Žalgiris“ per šią besibaigiančią savaitę kas antrą deną žaidžia jau trečias rungtynes. Kauniečiai po puikių pergalių Eurolygos turnyre antradienį namuose prieš Bambergo „Brose Basket“ (88:84) ir ketvirtadienį svečiuose prieš „Valencia“ ekipą (71:63), šeštadienį namuose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate egzaminavo Alytaus „Dzūkiją“ ir įveikė svečius 72:60 (20:15, 14:14, 16:13, 22:18).

Kauno Žalgiris.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 23, 2017, 10:11 PM

Veikiausiai „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius leido pasireikšti mažiau žaidybinio laiko gaunantiems savo auklėtiniams, o alytiškiai bandys pasinaudoti varžovų nuovargiu.

Kauniečiai yra vienvaldžiai LKL pirmenybių lyderiai – 14 pergalių ir 2 pralaimėjimai. „Dzūkija“ su 6 pergalėmis ir 10 nesėkmių užima šeštą vietą.

Rugsėjo mėnesį per pirmą tarpusavio dvikovą žalgiriečiai Dzūkijos sostinėje Alytuje nepasigailėjo priešininkų ir juos sutriuškino 89:70.

Žalgiriečiai iš karto spurtavo 7:2 ir diktavo savo sąlygas (11:5). Netrukus alytiškiai priartėjo (18:15). Po pirmo kėlinio Kauno ekipa pirmavo 20:15.

Antrame ketvirtyje toliau vyko lygi kova, nors žingsniu priekyje buvo „Žalgiris“ (22:19, 29:25, 32:29). Po 20 min. kovos aikštės šeimininkai pirmavo tik 34:29.

Žalgiriečiams ir toliau nepavyko atitrūkti (46:39, 47:41). Trečią ketvirtį kauniečiai laimėjo tik 16:13.

Lemiame kėlinyje „Dzūkija“ dar priartėjo (56:51), bet kauniečiai susikaupė ir nutolo 10 taškų (65:55). Netrukus „Žalgiris“ viską sugrąžino į savo vietas (70:55) ir nugalėtojas tapo aikškus.

Kai ketvirtame kėlinyje sužaidus tris minutes Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo tik 56:51, tuomet pamatus pergalei dėti pradėjo Axelis Toupane‘as.

Prancūzas atletiškais reidais pelnė 4 taškus iš eilės, o 2 taškus įmetė Antanas Kavaliauskas pirmą kartą padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus – 62:51.

Per likusį laiką alytiškiai atsitiesti nebesugebėjo, o šeimininkai išsaugojo dviženklį pranašumą iki pat finalo sirenos. Pergalę paskutinėmis mačo akimirkomis įtvirtino galingai po Kevino Pangoso perdavimo kamuolį į krepšį įkrovęs Aaronas White'as.

Iškovoti pergalę „Žalgiriui“ nesutrukdė smarkiai pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 34:41. Prie šio skirtumo labiausiai prisidėjo 8 kamuolius sugriebęs Povilas Čukinas. Kovą po krepšiais kauniečiai kompensavo atlikdami 18 rezultatyvių perdavimų ir prarasdami kamuolį vos 4 kartus.

Ne itin rezultatyviai rungtyniavusių nugalėtojų gretose žaidėjai taškus dalinosi itin tolygiai. Nepasižymėjo tik kiek daugiau nei minutę ant parketo praleidęs Martynas Arlauskas, o nė vienas iš kitų 11 krepšininkų nesurinko daugiau nei 10 taškų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 10 taškų įmetę A.Kavaliauskas ir Paulius Jankūnas, po 9 pelnė Brandonas Daviesas ir Vasilije Micičius, 7 – Aaronas White'as, po 6 – Paulius Valinskas ir Axelis Toupane'as, po 5 – Artūras Milaknis ir  Kevinas Pangosas, 3 – Gytis Masiulis, 2 – edgaras Ulanovas. M.Arlauskas (1:24 min.) taškų nesurinko.

Alytaus ekipoje rezultatyviausiai žaidė Paulius Petrilevičius. Jo sąskaitoje – 13 taškų. 10 taškų pelnė Katinas Reinhardtas. Alejandro Hernandezas surinko 8, Domagojus Samacas ir Gediminas Navickas – po 7, Mindaugas Sušinskas – 5, Povilas Čukinas ir Gediminas Žalalis – po 4, Paulius Danisevičius – 2 taškus.

Alytiškiai didelę rungtynių dalį turėjo verstis be vieno savo lyderių, nes jau trečio kėlinio viduryje penktą asmeninę pražangą gavo Anatolijus Kaširovas.