Užsienyje, kitaip nei Lietuvoje, krepšinio taurės keitė savininkus

Jonas Mačiulis iš Madrido „Real“, Marius Grigonis iš Berlyno ALBA ir Martynas Gecevičius iš Zeliona Guros „Stelmet“ nacionalinių taurių turnyruose su savo komandomis nužygiavo iki finalo. Tačiau paskutinės rungtynės Lietuvos krepšininkams nebuvo sėkmingos – sekmadienį jie buvo priversti sveikinti su pergale varžovus.

Taure džiaugtis negalėjo ir M.Grigonis.<br>D.Umbraso nuotr.
Be taurės liko ir Jonas Mačiulis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
M.Grigonio ekipa pralaimėjo finale.<br>D.Umbraso nuotr.
Be pergalės liko ir Martynas Gecevičius.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Feb 19, 2018, 12:29 AM, atnaujinta Feb 19, 2018, 12:31 AM

Šeštadienį arba sekmadienį taurių turnyrai baigėsi keliolikoje Europos šalių, o daugelyje iš jų (Ispanijoje, Turkijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Italijoje, Serbijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje ir t.t.) taurės atiteko naujiems šeimininkams.

Ispanijos taurė. Finalas. „Barcelona“ – Madrido „Real“ 92:90 (P.Ribasas 21, A.Tomičius 17, A.Hanga ir R.Sandersas po 12/ J.Carrollas 18, T.Thompkinsas 17, J.Mačiulis nežaidė).

Jonas Mačiulis liko jam įprastoje vietoje ant atsarginių suolo, o „Real“ permainingoje dvikovoje nusileido naujo trenerio Svetislavo Pešičiaus vadovaujamai „Barcelona“ komandai ir atidavė prizą, kurį saugojo keturis sezonus.

„Baltieji“ geriau pradėjo rungtynes, tačiau nuo antrojo kėlinio vidurio sąlygas diktavo „mėlyni-granatiniai“, trečiajame kėlinyje nutolę net 18 taškų skirtumu (58:40). Net ir paskutinės minutės pradžioje atrodė, jog Barselonos komandai niekas negresia – rezultatas buvo 90:82, bet kelios katalonų klaidos ir madridiečių taiklūs metimai staiga atkūrė intrigą.

„Real“ paskutinėmis akimirkomis netgi turėjo dvi geras progas persverti arba išlyginti rezultatą. Vis dėlto Fabieno Causeur tritaškis ir Rudy Fernandezo dvitaškis tikslo nepasiekė.

Naudingiausio krepšininko prizu apdovanotas „Barcelona“ įžaidėjas Thomas Heurtelis.

„Barcelona“ šalies taurę iškovojo 24-ąjį kartą. Praėjusį sykį Barselonos krepšininkai taurę laikė 2013 metais, o paskui keturis iš eilės sezonus prizą laimėjo „Real“, kuris iš viso šiame turnyre triumfavo 27 kartus.

Vokietijos taurė. Finalas. Miuncheno „Bayern“ – Berlyno ALBA 80:75 (J.Cunninghamas 28, R.Reddingas 13/ L.Sikma 14, ... M.Grigonis 4).

M.Grigonis – 22 min., 4 tšk (0/2 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 1/3 baudų), 5 atk.kam.

Nors Marius Grigonis visas rungtynes atakavo labai netaikliai, ALBA ketvirtojo kėlinio viduryje jautė pergalės alsavimą. Tačiau mačo pabaigoje „albatrosai“ prarado iniciatyvą ir susigrąžinti Vokietijos taurės nesugebėjo. ALBA geriausiai žaidė trečiojo ir ketvirtojo kėlinių sandūroje, kai įmetė 14 taškų be atsako ir įgijo dviženklę persvarą 64:54. Bet ketvirtojo kėlinio viduryje jau

„Bayern“ pradėjo diktuoti sąlygas ir paskutiniąją atkarpą laimėjo 18:5.
Trečius metus paeiliui finale žaidęs „Bayern“ šalies taurę iškovojo pirmą kartą. ALBA yra turnyro rekordininkė – prizą laimėjo net 9 kartus.

Pernai taurę iškovojęs Bambergo „Brose“ klubas šiais metais iš kovos pasitraukė ketvirtfinalyje nusileidęs „Bayern“ krepšininkams.

Lenkijos taurė. Finalas. Torūnės „Polski Cukier“ – Zeliona Guros „Stelmet“ 88:80 (G.Cosey 36/ M.Gecevičius 19).
M.Gecevičius – 29 min., 19 tšk. (2/3 dvitaškių, 5/8 tritaškių), 5 atk.kam., 5 rez.perd.

Titulą gynusi Zeliona Guros komanda, kurią nuo sezono vidurio treniruoja neseniai Alytaus „Dzūkijoje“ dirbęs slovėnas Andrejus Urlepas, finale buvo sulyginta su žeme. „Stelmet“ jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu, o paskui varžovų persvara perkopė 20 taškų. Skirtumas sumažėjo tik paskutinėmis minutėmis, kai „Polski Cukier“ klubo triumfui nebebuvo jokios grėsmės

„Polski Cukier“ finale žaidė pirmą kartą ir iškovojo pirmąjį istorijoje titulą. Torūnės klubas apskritai tik 2014 metais debiutavo Lenkijos pirmojoje lygoje, bet per trumpą laikotarpį tapo vienu stipriausių šalyje.

Turkijos taurė. Finalas. Stambulo „Anadolu Efes“ – Bursos „Tofaš“ 78:61 (E.McCollumas 23, K.Simonas 19/ A.Crockeris 11).

Įtikinamai lemiamas rungtynes laimėjęs „Anadolu Efes“ šalies taurę iškovojo 11-ąjį kartą. Pagal šį skaičių „aludariai“ smarkiai lenkia antroje vietoje esantį „Fenerbahče“ klubą, kuriam Turkijos taurė buvo įteikta 5 kartus.

Pernai taurę laimėjęs Bandirmos „Banvit“, kuriame tuomet žaidė Gediminas Orelikas, šį sezoną iš kovos pasitraukė jau ketvirtfinalyje.

Italijos taurė. Finalas. Turino „Fiat“ – Brešos „Germani“ 69:67 (M.Garrettas 16/ M.Landry 22).
Pirmą kartą į finalą patekusių komandų dvikovoje ilgiau pirmavo „Germani“, bet skirtumas visą laiką buvo nedidelis. Paskutinę minutę, esant lygiam rezultatui 67:67, „Germani“ dukart netaikliai metė į krepšį, o kamuolį perėmę „Fiat“ žaidėjai už klaidas neatleido – pergalingą dvitaškį paskutinėmis sekundėmis įmetė buvęs NBA čempionas Aleksandaras Vujačičius.

Titulą gynusi Milano „Olimpia“, kuriai pernai iškovoti taurę padėjo Mantas Kalnietis, o šį sezoną prie jo prisidėjo Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas, patyrė nesėkmę jau ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo Kantu „Red October“ ekipai.

Prancūzijos lygos taurė. Finalas. „Monaco“ – Le Mano „Sarthe“ 83:78 (G.Robinsonas 18, E.Kikanovičius 17/ M.Riley 20).
„Monaco“ lygos taurę laimėjo trečius metus paeiliui.

Graikijos taurė. Finalas. Atėnų AEK – Pirėjo „Olympiakos“ 88:83 (M.Harrisas 17, V.Hunteris 15/ V.Spanoulis 20, N.Milutinovas 17).

AEK klubas, pusfinalyje eliminavęs titulą gynusią Atėnų „Panathinaikos“ komandą, finale sudorojo kitą Graikijos krepšinio milžiną „Olympiakos“ ir ketvirtąjį kartą iškovojo šalies taurę. AEK šios pergalės laukė labai ilgai. „Geltoni-juodi“ neiškovojo nė vieno titulo nuo 2002 metų, kai tapo Graikijos čempionais. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas AEK gynėjas Manny Harrisas.

Serbijos taurė. Finalas. Belgrado „Partizan“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 81:75 (N.Williamsas-Gossas 23, N.Veličkovičius 13/ M.Bjelica ir N.Dangubičius po 14).

„Amžinasis derbis“ vyko pagal netikėtą scenarijų – beveik visą laiką pirmavo „Partizan“ krepšininkai, kurių persvara antrajame kėlinyje pasiekė net 20 taškų. Nors mačo pabaigoje „Crvena Zvezda“ pradėjo lipti varžovams ant kulnų, „Partizan“ nesutriko ir šeštąjį kartą iškovojo Serbijos taurę. Tiek pat kartų taurę yra iškovojusi ir „Crvena Zvezda“, kuri gynė nugalėtojos vardą.

Kroatijos taurė. Finalas. Zagrebo „Cedevita“ – Zagrebo „Cibona“ 86:74. „Cedevita“ šalies taurę iškovojo šeštąjį kartą, tarp jų – penktąjį paeiliui. „Cedevita“ atstovavo du buvę „Žalgirio“ krepšininkai Willas Cherry (jis finale pelnė 31 tašką) ir Damiras Markota.

Slovėnijos taurė. Finalas. Koperio „Sixt Primorska“ – Šenčuro GGD 83:63. „Sixt Primorska“ pusfinalyje nugalėjo pernai taurę iškovojusią Liublianos „Olimpija“ komandą, o paskui pasiekė įtikinamą pergalę finale ir pirmą kartą iškovojo šalies taurę. Lemiamose rungtynėse tarp nugalėtojų geriausiai žaidė praėjusių metų Europos čempionas 23-ejų Maticas Rebecas. Beje, ir „Sixt Primorska“, ir GGD finale žaidė pirmą kartą.

Bosnijos ir Hercegovinos taurė. Finalas. Aleksandrovaco „Igokea“ – „Kakanj“ 94:76. „Igokea“ šalies taurę iškovojo ketvirtus metus iš eilės ir šeštąjį kartą istorijoje.

Juodkalnijos taurė. Finalas. Podgoricos „Budučnost“ – Baro „Mornar“ 87:83. Buvusio „Lietuvos ryto“ trenerio Aleksandaro Džikičiaus vadovaujama „Budučnost“ šalies taurę iškovojo 11-ąjį kartą. Tik 2013 m. prizas atiteko kitam klubui Nikšičiaus „Sutjeska“. „Mornar“ finale pralaimėjo trečius metus iš eilės.

Makedonijos taurė. Finalas. Skopjės MZT – Skopjės „Rabotnički“ 76:67. Po metų pertraukos titulą susigrąžinęs MZT klubas taurę iškovojo devintąjį kartą ir pagal šį skaičių pavijo „Rabotnički“ komandą.

Vengrijos taurė. Finalas. Solnoko „Olaj“ – Sombathejaus „Falco“ 82:67. Solnoko klubas šalies taurę iškovojo septintąjį kartą, bet prizą susigrąžino po pertraukos – užpernai ir pernai „Olaj“ pralaimėjo finale.

Čekijos taurė. Finalas. Nimburko ČEZ – Pardubicų JIP 86:65. ČEZ taurę iškovojo dvyliktąjį kartą. Nuo 2004 metų kitos komandos prizą laimėjo vos tris kartus, bet du sezonus Nimburko klubas apskritai nedalyvavo šiame turnyre.