„Vytauto“ krepšininkai draskė akis vilniečiams iki paskutinių minučių Ketvirtajame kėlinyje vienas po kito traumas gavo prieniškiai R.Broadusas ir D.Lukašovas

[[ge:lrytas:lrytas:4962381]]

„Vytauto“ krepšininkai vilniečiams užkūrė pirtį.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 „Vytauto“ treneris V.Šeškus neišvengė techninės pražangos.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 3, 2018, 7:10 PM, atnaujinta Mar 3, 2018, 7:32 PM

Prienų-Birštono „Vytautas“ rimtai pasipriešino Vilniaus „Lietuvos rytui“ šeštadienį LKL čempionato 24-ojo turo rungtynėse. Tris kėlinius lygiai grūmęsi prieniškiai tik pabaigoje pristigo jėgų ir pralaimėjo 76:83 (23:17, 20:30, 18:15, 15:21).

Antrąją vietą užimantys vilniečiai iškovojo 20-ąją pergalę, o prieniškiai su penkiomis lieka paskutiniai.

Prieš du mėnesius Vilniuje šių komandų dvikova baigėsi nepadoriu skirtumu 113:56. Tada „Vytauto“ ekipos dar nežaidė broliai Ballai, o šeštadienį kovojo tik vienas LiAngelo, nes La melo praleido mačą dėl nugaros traumos.

„Vytauto“ krepšininkai nuo pirmųjų minučių ėmė stebinti vilniečius ne tik greitu, bet ir drausmingu žaidimu. Jie pelnė pirmuosius 6 taškus, o paskui skirtumas dar išaugo – 14:7. Vilniečiai atrodė kiek nustebę ir nepasirengę tokiam pasipriešinimui. „Vytautas“ laimėjo pirmąjį kėlinį 23:17.

Antrajame kėlinyje „Vytautas“ ir toliau žaidė rezultatyviai, o Rimas Kurtinaitis metė į kovą patyrusį Louką Mavrokefalidį, kuris užbaigė kelias atakas iš eilės. Tačiau šeimininkai ir toliau buvo nesulaikomi atakuodami – 33:25 po Kervino Bristolio metimo, bet netrukus amerikietis gavo trečiąją pražangą ir turėjo sėstis ant suolo.

Kai „Vytautas“ pirmavo 36:28, vilniečiai surengė spurtą 11:0 ir po Jimmy Barono tritaškio rezultatas tapo 36:39. Prie to prisidėjo ir prieniškių treneriui Virginijui Šeškui skirta 17-ąją min. techninė pražanga. Dar vienas J.Barono tritaškis – 38:42, ir „Vytautas“ turėjo prašyti minutės pertraukėlės. Nepadėjo – 40:45 po penktojo J.Barono tritaškio. Per šį vilniečių spurtą 17:4 J.Baronas pelnė net 15 taškų, o iš viso iki pertraukos – 18. Kėlinys baigėsi Martyno Echodo metimu – 43:47.

Per pirmuosius du kėlinius vilniečiai nepadarė nė vienos klaidos.

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ kelis kartus blykstelėjo gražiomis atakomis, tačiau gynyba toliau buvo skylėta. Kai Rashaunas Broadusas sumažino skirtumą iki taško – 57:58, perpykęs Rimas Kurtinaitis turėjo prašyti pertraukėlės. Po trijų kėlinių „Vytautas“ ir toliau atsiliko tik tašku – 61:62.

33-iąją min. švieslentėje žibėjo keturi vienodi skaičiai – 66:66. Bet tada vienas po kito traumas gavo paslydę R.Broadusas ir Denysas Lukašovas. Vilniečiai atitrūko 66:73, o netrukus - 68:77.

Per likusį laiką „Vytautas“ dar sumažino skirtumą iki 73:79 ir nusipelnė plojimų už mestą iššūkį favoritams.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 18, T.Dimša 11, K.Bristolis ir D.Lukašovas po 9.

„Lietuvos rytas“: J.Baronas 20 (5/7 tritaškių), L.Mavrokefalidis 19 (8/14 dvitaškių), M.Echodas 17, R.Giedraitis 14.