„Žalgiris“ tik ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš „Dzūkiją“

Kauno „Žalgiris“, pastaruoju metu ypač brandų žaidimą demonstruojantis Eurolygos turnyre, sekmadienį tęsė kovas ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Kauniečiai savo arenoje egzaminavo Alytaus „Dzūkiją“. Tai buvo LKL pirmenybių 24-o turo dvikova.

Kauno „Žalgiris“.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 4, 2018, 6:16 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 9:47 PM

Žalgiriečiai tik ketvirtame kėlinyje palaužė atkaklų varžovų pasipriešinimą ir iškovojo pergalę rezultatu 72:63 (19:18, 12:10, 17:19, 24:16).

Žalgiriečiai yra iškovoję 21 pergalę, patyrę vos 3 nesėkmes ir užtikrintai rikiuojasi LKL turnyro lentelės viršūnėje. Tuo metu alytiškiai (7/17) kol kas užima tik aštuntą poziciją.

„Žalgiris“ ir „Dzūkija“ šį LKL sezoną prieš tai tarpusavyje jau žaidė du kartus ir abi pergales taip pat šventė Kauno klubas. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį šiomis dienomis 42-ąjį gimtadienį švenčiančio Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose įtikinamai įveikė varžovus 89:70, o gruodį namuose juos nugalėjo kiek kukliau 72:60.

Viso susitikimo metu atkakliai šalies čempionams besipriešinusi Alytaus ekipa trečiame kėlinyje net pirmavo 43:39 ir vis dar turėjo iniciatyvą prasidėjus lemiamam ketvirčiui – 49:48. Kauno klubui perlaužti mačo eigą pavyko tik likus žaisti 6 minutes.

Lemiamu metu žalgiriečiai susigriebė ir pradėjo dėti pamatus pergalei. Jie surengė spurtą 15:4 ir įgijo dviženklę persvarą 69:56. Per likusias 3 minutes „Dzūkija“ sugrįžti į rungtynes jau nebesugebėjo, todėl triumfavo šeimininkai.

Paskutinmis minutėmis alytiškiams teko verstis net be trijų priekinės linijos žaidėjų. Dėl viršyto asmeninių pražangų limito aikštelę ketvirtame kėlinyje paliko Anatolijus Kaširovas, Paulius Petrilevičius ir Alanas Wigginsas.

Vienvaldžiais LKL lyderiais vėl tapusius kauniečius į priekį vedė Paulius Jankūnas, pelnęs 17 taškų. Kapitonui sėkmingai talkino po 12 taškų įmetę Brandonas Daviesas ir Edgaras Ulanovas, kuris dar ir atkovojo 10 kamuolių.

Alytaus ekipai 13 taškų pelnė Paulius Petrilevičius, po 11 – Charlesas Callisonas ir Anatolijus Kaširovas.

Alytiškiai suklydo 21 kartą, o kauniečiai prarado 13 kamuolių.

„Žalgiris“ – „Dzūkija“ – 72:63 (19:18, 12:10, 17:19, 24:16).

Kitose 24-o turo rungtynėse Šiaulių „Šiauliai“ (9/15) savo aikštėje susitiko su Utenos „Juventus“ (9/15) ir sutriuškino svečius 120:84 (27:28, 32:24, 27:19, 34:113). Tiesiog beprotiškas rungtynes sužaidė šiauliečių legionierius Nickas Zeisloftas, kuris vos per 26 minutes pelnė 41 tašką, pataikydamas 2 iš 2 dvitaškius, 1 iš 1 baudą ir net 12 iš 15 tritaškių. Gynėjas surinko net +36 naudingumo balus.

„Šiauliai“ pasinaudojo fantastišku amerikiečio taiklumu, iš viso pataikė 18 tritaškių ir pagerino LKL pataikytų tritaškių rekordą.

„Šiauliai“ – „Juventus“ – 120:84 (27:28, 32:24, 27:19, 34:13).

Donatas Sabeckis (14 rez. perdav.) ir Evaldas Šaulys „Šiauliams“ surinko po 12 taškų.

Utenos ekipai 14 taškų pelnė Arvydas Šikšnius, 13 – Kennethas Gainesas, po 11 – Anthony Irelandas (8 rez. perd.) ir Laronas Dendy, po 10 – Dovis Bičkauskis, Maksymas Kornijenka ir Mindaugas Kupšas.

„Šiauliai“ (9/15) turnyro lentelėje užima penktą vietą, o „Juventus“ (9/15) – septintą.