Utenos „Juventus“ šventė Vengrijoje: pralaimėjo, bet pateko į ketvirtfinalį

Utenos klubas pateko į ketvirtfinalį.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2018-03-13 18:54, atnaujinta 2018-03-13 22:03

Utenos „Juventus“ komanda iš Vengrijos grįžta puikių nuotaikų. Žydrūno Urbono auklėtiniai tęsia žygį Europoje.

Uteniškiai atsakomosiose FIBA Europos taurės turnyro aštuntfinalio rungtynėse išvykoje 76:78 (21:25, 19:21, 18:17, 18:15) nusileido Sėkešfehėrvaro „Alba“, tačiau palankus dviejų tarpusavio rungtynių rezultatas nutiesė jiems kelią į kitą etapą.

Žaisdami namuose uteniškiai šventė pergalę didesniu, trylikos taškų skirtumu – 87:74.

Ketvirtfinalyje Ž.Urbono auklėtinių lauks Minsko „Cmoki“ ir Avelino „Sidigas“ poros nugalėtojas. Pirmoji šių klubų akistata Italijoje baigėsi lygiosiomis (70:70).

„Alba“: Kasey Hillas, Alhaji Mohammedas ir Travisas Simpsonas po 14, SirDominicas Pointeris 9.

„Juventus“: Simas Buterlevičius 20 (4/8 tritaškių), Kenny Gainesas 14, Mindaugas Kupšas 12 (9 atk. kam.), Arvydas Šikšnius 8 (0/4 tritaškių), Laronas Dendy ir Anthony Irelandas (6 atk. kam., 3 per. kam.) po 7.

Mačas prasidėjo lygiai, o pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Kiek sėkmingiau sužaidusi kėlinio galą, „Alba“ buvo priekyje 25:21.

„Alba“ komanda neleido „Juventus“ priartėti ir antrajame kėlinyje, kuriame taip pat laikė persvarą, tačiau ji vis tiek buvo palanki Lietuvos klubui. Prieš ilgąją pertrauką uteniškiai atsilikinėjo 40:46.

Trečiasis kėlinys jau buvo daug sėkmingesnis Utenai, kuri sužaidė labai sėkmingą atkarpą ir net gi perėmė iniciatyvą į savo rankas (54:52). Tačiau vengrai greitai atsitokėjo ir vėl buvo priekyje (63:58).

Lemiame ketvirtyje aikštės šeimininkai dėjo paskutines pastangas ir vienu metu vėl pavojingai atitrūko, tačiau susiėmę uteniškiai ištirpdė persvarą ir grąžino ramesnį rezultatą. Nors rungtynių Ž.Urbono auklėtiniams laimėti taip ir nepavyo, tačiau tai nebuvo problema. Skirtumas buvo daugiau nei palankus – 76:78.