„Juventus“ Italijoje akivaizdžiai pralaimėjo ir traukiasi iš turnyro Europoje

Trečiadienio vakarą Utenos „Juventus“ Italijoje nesėkmingai siekė pratęsti istorinį žygį Europoje. Uteniškiai FIBA Europos taurės turnyro ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse stojo į mūšį su Avelino „Sidigas“ klubu ir pralaimėjo varžovams 68:85 (15:19, 8:31, 23:15, 22:20).

„Sidigas“ – „Juventus“.<br> FIBAcom. nuotr.

Mar 28, 2018, 9:24 PM, atnaujinta Mar 29, 2018, 10:24 AM

Pergalės kaina buvo kelialapis į pusfinalį. Kadandi pirmoji komandų akistata praėjusią savaitę Utenoje baigėsi lygiosiomis 77:77, į kitą etapą pateko „Sidigas“.

Italijos komanda iš karto perėmė iniciatyvą ir per pirmąsias 10 žaidimo minučių nuolat pirmavo (6:1, 10:3, 15:8, 19:10). Uteniškiams ketvirčio pabaigoje pavyko priartėti (15:19).

Antrame kėlinyje Avelino klubas pradėjo triuškinti svečius iš Lietuvos, nuolat didindamas savo persvarą (23:15, 32:19). 18 min. komandas jau skyrė 20 taškų (43:23). Po 20 min. žaidimo „Sidigas“ jau pirmavo triuškinančiai (50:23). „Juventus“ krepšininkai per antrą ketvirtį sukrapštė vos 8 taškus (31:8).

Trečiame kėlinyje Utenos komanda kiek atsitiesė ir sumažino atsilikimą (46:65). Šią 10 min. atkarpą mūsiškiai laimėjo (23:15).

Paskutinis kėlinys vyko lygioje kovoje ir tai buvo paranku Italijos atstovams, kurie šventė galutinę pergalę 17 taškų skirtumu – 85:68. Uteniškių garbei reikia pažymėti, kad jie laimėjo ir paskutinę 10 min. atkarpą (22:20), o nesėkmę lėmė tragiškas antrasis kėlinys.

Atsakomosiose rungtynėse „Juventus“ vertėsi be pirmajame susitikime Achilo sausgyslės traumą patyrusio ir iš rikiuotės iki sezono pabaigos iškritusio Kenny Gaineso, tačiau Utenos komandai jau galėjo padėti Anthony Irelandas, dėl traumos praleidęs pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes.

Šie varžovai jau buvo pažįstami: „Juventus“ kovojo su „Sidigas“ praėjusį sezoną, tačiau nuo tada Avelino ekipa smarkiai pasikeitė – iš pagrindinio dešimtuko joje liko vos trys krepšininkai.

„Sidigas“ – „Juventus“ – 85:68 (19:15, 31:8, 15:23, 20:22).

„Sidigas“: Lorenzo D'Ercole 17, Jasonas Richas 14, Dezas Wellsas 10, Arielis Filoy 9, Bruno Fitipaldo ir Thomas Scrubbas po 8, Andrea Zarini ir Kyrylo Fesenka po 6, Maartenas Leunenas 5, Olaseni Lawalis 2 taškai.

„Juventus“: Maksimas Kornijenka 18 (12 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 15, Arvydas Šikšnius 10, Jonas Žakas 8, Simas Buterlevičius 6, LeRonas Dendy 5, Dovis Bičkauskas 4, Karolis Guščikas 2 taškai. Anthony Irelandas (18:51 min.) taškų nesurinko.

Pusfinalyje Avelino ekipa žais su Orhuso „Bakken Bears“ (Danija) komanda.

Kitose ketvirtfinalio antrose rungtynėse Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) klubas namuose 94:90 (20:22, 29:25, 22:23, 23:20) nugalėjo Venecijos ekipą „Umana Reyer“.

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas serbas Stevanas Jelovacas per 37 minutes aikštės šeimininkams pelnė 38 taškus (4/10 dvitaškiai, 7/9 tritaškiai, 9/9 baudos), atkovojo 15 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko +45 naudingumo balus.

Į kitą etapą žengė Venecijos klubas, kuris pirmą mačą laimėjo 10 taškų skirtumu 86:76.

Trečiame trečiadienio mače „Donar Groningen“ (Nyderlandai) klubas namuose sutriuškino „Mornar Bar“ ekipa (Juodkalnija) rezultatu 101:74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:20) ir atsirevanšavo su kaupu už nesėkmę svečiuose 67:73.

„Donar Groningen“ žais pusfinalyje su Venecijos ekipa „Umana Reyer“.