„Lietuvos rytas“ Vilniuje sutriuškino į kampą įspraustą „Vytautą“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ šeštadienį savo žiūrovų akivaizdoje susitiko su daug dėmesio sau pastaruoju metu pritraukusiu Prienų-Birštono „Vytautu“ ir sutriuškino svečius 104:71 (23:21, 34:22. 28:17, 19:11).

„Lietuvos rytas“ – „Vytautas“.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (39)

Apr 7, 2018, 5:09 PM, atnaujinta Apr 7, 2018, 9:03 PM

Viso susitikimo metu žaidimą kontroliavęs „Lietuvos rytas“ pamatus pergalei pradėjo dėti antrajame kėlinyje, kai po laimėtos atkarpos 19:7 atitrūko 42:28. Po didžiosios pertraukos šeimininkai nemažino apsukų ir pradėjo varžovų triuškinimą. Tritaškiais svečius baudę vilniečiai pabėgo 83:58.

Vilniečiai yra iškovoję 24 pergales ir patyrę 5 pralaimėjimus ir toliau persekioja Kauno „Žalgirį“ kovoje dėl Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono nugalėtojų vardo.

Broliams LiAngelo ir LaMelo Ballams įsijungus į „Vytauto“ komandos gretas, prieniškiai LKL čempionate šventė tik vienintelę pergalę, kai vasario mėnėsį svečiuose įveikė „Šiaulius“ 97:95. Dabar Prienų-Birštono ekipos kraityje LKL lygoje iš viso yra 5 pergalės ir 24 pralaimėjimai. Vilniuje prieniškiams buvo šeštoji nesėkmė LKL iš eilės.

Komandos tarpsauvyje šį sezoną jėgas jau prieš tai išbandė tris sykius ir visas tris pergales taip pat iškovojo „Lietuvos rytas“. Spalį sostinės krepšininkai svečiuose pranoko varžovus 75:69, sausį juos sutriuškino namuose 113:56, o kovo mėnesį laimėjo prieš „Vytautą“ vėl Prienuose 83:76.

Rungtynes geriau pradėjo „Lietuvos rytas“ ir netrukus pirmavo 11:4, tačiau svečiai nesutriko ir išlygino skirtumą 11:11. Toliau kova vyko apylygiai, visą laiką nežymią persvarą turint aikštės šeimininkams (16:13, 22:19). Po pirmųjų 10 min. žaidimo vilniečių persvara buvo tik 2 taškai (23:21).

Antrame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ po spurto 7:0 ėmė tolti nuo varžovų (30:21). Netrukus sostinės atstovų pranašumas tapo dviženklis (37:25, 39:27). Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ pirmavo jau 14 taškų skirtumu (47:33). Po 20 min. komandas skyrė tie patys 14 taškų (57:43).

Trečiame kėlinyje „Lietuvos rytas“ jau ėmė triuškinti svečius (72:52), o paskutinis ketvirtis tapo tik formalumu. Per paskutines 10 minučių „Vytautui“ sukurti stebuklo nepavyko. Iki finalo sirenos žaidimą kontroliavęs „Lietuvos rytas“ šventė užtikrintą pergalę.

Į pergalę nugalėtojus vedė 19 taškų pelnęs Travisas Petersonas.

Svečių gretose išsiskyrė 16 taškų įmetęs LiAngelo Ballas (3/5 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 1/2 baudos, 6 atk. kam., 2 rez. perdav.). Prienų ekipą skandinęs LaMelo Ballas pelnė 7 taškus (1/6 dvitaškiai, 1/9 tritaškiai, 2/5 baudos, 4 atk. kam., 4 rez. perdav., 4 pražang., 2 klaid.) ir surinko -2 naudingumo balus.

„Vytautui“ šiose rungtynėse nesisekė nei po krepšiu, nei prie baudų metimų linijos. Prieniškiai realizavo tik 10 baudų iš 20, o kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 35-47.

Svečiai taip pat kur kas dažniau dalino kamuolį varžovams (17-9). O daugiau atakų turėjęs ir tiksliau iš visų padėčių atakvęs „Lietuvos rytas“ atliko ir žymiai daugiau rezultatyvių perdavimų (27-19).

„Lietuvos rytas“ (24/5) – „Vytautas“ (5/24) – 104:71 (23:21, 34:22. 28:17, 19:11).

„Lietuvos rytas“: Travisas Petersonas 19 (5/8 tritaškiai), Benas Madgenas 15, Mindaugas Girdžiūnas 13, Martynas Echodas 11, Chrisas Krameris ir Jamesas Baronas po 9, Arnas Butkevičius ir Egidijus Mockevičius po 8, Loukas Mavrokefalidis 6, Mindaugas Lukauskis 4, Deividas Sirvydis 2 taškai. Artūras Jomantas (13:47 min.) taškų nesurinko.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 16, Eigirdas Žukauskas 15, Tomas Dimša 12, LaMelo Ballas 7, Kervinas Bristolis 6, Regimantas Miniotas 5, Rashaunas Broadusas 4, Martynas Linkevičius 3, Justas Sinica 2, Paulius Ivanauskas 1 taškas.