„Neptūnas-Akvaservis“ įveikė NKL čempionę „Sūduvą“ ir žais finale

Klaipėdos „Neptūnas-Akvasevis“ antrąjį sezoną iš eilės žais NKL finale. Tomo Gaidamavičiaus kariauna pusfinalyje po kovos iki paskutinių sekundžių 77:73 (26:17, 15:19, 23:26, 13:11) nukovė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

„Neptūnas-Akvaservis“ – „Sūduva-Mantinga“.<br> D.Lukštos nuotr.

Apr 13, 2018, 10:24 PM, atnaujinta Apr 13, 2018, 10:46 PM

Finale klaipėdiečiai susikaus su Kauno „Žalgiriu-2“, o Marijampolės komanda dėl trečiosios vietos grumsis su Šakių „Vyčiu“.

Praėjusiais metais šios komandos susikovė NKL finalo serijoje, o tuomet rezultatu 4-3 triumfavo Marijampolės komanda.

„Sūduva-Mantinga“ NKL pirmenybes laimėjo ir 2015-2016 metų sezone, o prieš tai, 2014-2015 metų sezone, lygoje triumfavo būtent Klaipėdos ekipa.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 minutes Klaipėdos klubas po Aido Einikio ir Deivido Anužio metimų susikrovė 6 taškų persvarą (71:65), o ją išlaikė ir iki mačo pabaigos likus 3 minutėms (73:67).

Marijampoliečiai netrukus atgaivino savo viltis. Aurimas Kieža pataikė du dvitaškius iš eilės ir likus 50 sekundžių klaipėdiečių pranašumas ištirpo iki 2 taškų. Likus 16 sekundžių Ignas Labutis galėjo baudomis išlyginti rezultatą, bet abu jo metimai skriejo pro šalį.

„Sūduva-Mantinga“ privalėjo prasižengti, o Mindaugas Stašys sumetė abi baudas ir likus 10 sekundžių savo komandos pranašumą padidino iki 4 taškų (77:73). Per likusias sekundes „Sūduva-Mantinga“ taškų nebepelnė ir pergalę šventė klaipėdiečiai.

„Sūduva-Mantinga“ šiose rungtynėse vertėsi be savo pagrindinio vidurio puolėjo ir naudingiausio lygos krepšininko Antano Udro.

„Neptūnas-Akvasevis“ – „Sūduva-Mantinga“ – 77:73 (26:17, 15:19, 23:26, 13:11).

„Neptūnas-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 15 (6 rez. perdav.), Valdas Vasylius ir Džiugas Slavinskas po 13, Aidas Einikis 12 (2/9 tritaškiai), Arūnas Mikalauskas 10, Deividas Anužis 8, Mantas Šerkšnas 5, Ingas Ramašauskas 1 taškas.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 25 (9/14 dvitaškiai, 6 atk. kam.), Ernestas Ežerskis 10, Martynas Zigmantavičius ir Ignas Labutis po 9, Marius Valukonis 8, Rokas Stankevičius ir Žygimantas Šimonis po 6 taškus.