Kelialapį į kito sezono Eurolygą iškovojo „Darussafaka“ su Kęstučiu Kemzūra

Europos taurės krepšinio turnyro finalo antrose rungtynėse penktadienį Stambulo klubas „Darussafaka“ iš Turkijos savo aikštėje susitiko su Rusijos Kransodaro komanda „Lokomotiv“, nugalėjo varžovus rezultatu 67:59 (21:17, 18:16, 16:12, 12:14), seriją iki dviejų pergalių laimėjo „sausai“ 2:0 ir  iškovojo kelialapį į kito sezono Eurolygą.

„Darussafaka“ – „Lokomotiv-Kuban“.<br> eurocupbasketball.com nuotr.

Apr 13, 2018, 10:11 PM, atnaujinta Apr 14, 2018, 10:25 AM

Pirmąją dvikovą Rusijoje po pratęsimo taip pat laimėjo „Darussafaka“ 81:78.

Tai yra pirmasis Turkijos ekipos tarptautinis titulas klubo istorijoje.

Turkijos ekipa pirmavo praktiškai visų rungtynių metu, tačiau ketvirtajame kėlinyje rusai intrigą sugrąžino. Likus žaisti dvi minutes, Brianas Qvale buvo sumažinęs skirtumą 54:58. Tačiau Scottie Wilbekino tritaškis padėjo tašką šiose rungtynėse.

Fantastiškas rungtynes sužaidęs S.Wilbekinas, nugalėtojams iš viso pelnė 28 taškus.

„Darussafaka“ – „Lokomotiv“ – 67:59 (21:17, 18:16, 16:12, 12:14), – serija 2-0.

„Darussafaka“: Scottie Wilbekinas 28, Willie Cummingsas 10, Howardas Sont-Roosas ir Jajuanas Johnsonas po 8 taškus.

„Lokomotiv“: Joe Raglandas 18, Brianas Qvale 12, Mardy Collinsas ir Dmitrijus Kulaginas po 8, Trevoras Lacey 6 taškai.

„Darussafaka“, kurios vyriausiojo trenerio Davido Blatto asistentu dirba Kęstutis Kemzūra, šį sezoną iškovojo 19 pergalių ir patyrė 3 nesėkmes. Pusfinalyje Turkijos klubas kiek netikėtai eliminavo Miuncheno ekipą „Bayern“.

„Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai šį sezoną laimėjo 20 rungtynių ir pralaimėjo tik 2. Pirmajame etape jie dukart įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ – 93:85 ir 77:68. Europos taurės varžybose rungtyniavo ir Panevėžio „Lietkabelis“.

„Lokomotiv“ ir „Darussafaka“ tarpusavyje grumėsi trečiąjį kartą. 2015-2016 metų Eurolygoje ekipos pasikeitė pergalėmis.

Rusijos klubo gretose yra Jonas Mačiulis, bet jis negalėjo žaisti Europos taurės varžybose, nes šį sezoną jau vilkėjo Madrido klubo „Real“ aprangą. Lietuvis rungtyniauja tik Jungtinės lygos turnyre.

D.Blattas tapo vos antruoju treneriu, kuriam pavyko laimėti ir Eurolygą, ir Europos taurę. Tai taip pat yra pavykę pasiekti Dušanui Ivkovičiui. D.Blattas Eurolygą laimėjo 2014 metais su Tel Avivo klubu „Maccabi“.