Bronziniu tapęs Šakių „Vytis“ sugriebė vėzdą belstis į LKL duris

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) mažojo finalo rungtynėse šeštadienį Jonavoje paaiškėjo trečiosios vietos laimėtojai. Reguliariojo sezono čempionai Šakių „Vyčio“ krepšininkai 90:76 (25:10, 25:25, 15:22, 25:19) įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir iškovojo teisę pretenduoti pereiti į LKL.

Šakių komanda iškovojo NKL bronzą.<br> NKL nuotr.
 Šakių komanda iškovojo trečiąją vietą.<br> NKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 14, 2018, 3:13 PM, atnaujinta Apr 14, 2018, 3:25 PM

Tai buvo numatyta pernai priimtame Lietuvos krepšinio federacijos sprendime dėl komandų perėjimo taisyklių.

Dėl šios priežasties mažasis finalas tapo svarbesnis nei kova dėl aukso, nes į pagrindinį finalą penktadienį iškopė dublerių ekipos – Kauno „Žalgiris-2“ ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“.

Šakių komanda jau ne kartą teigė, kad bandys belstis į LKL ir įvykdyti stipriausios lygos reikalavimus dėl arenos ir biudžeto.

Marijampolės klubas anksčiau dukart atsisakė tokios šanso, nes vis dar neturi tinkamos arenos.

Praėjusį sezoną tos pačios prabos medalius „Vytis“ iškovojo mažojo finalo serijoje nugalėjus Raseinių „Rasus“.

„Vytis“ savo pranašumą rodė jau mačo pradžioje, kuomet dar pirmojo kėlinio viduryje pelnė septynis taškus be jokio marijampoliečių atsako ir šovė į priekį 25:10. Vis dėlto sūduviečiai po skaudžių Šakių komandos smūgių sugebėjo atsigauti. Ketvirtį jie pradėjo 11:1, o atkarpa buvo laimėta net 28:4.

Marijampoliečiai priartėjo (48:51), bet Šakių klubas netrukus atkuto. „Vytis“ dar tame pačiame trečiajame kėlinyje penkis taškus iš eilės, ketvirtojo pradžioje pridėjo dar keturis iš eilės ir skirtumas tarp komandų vėl pakilo iki dviženklio (69:59).

Sūduviečiai pirmą kartą po trejų metų liko už apdovanojimų pakylos borto. 2015-aisiais Suvalkijos klubas laimėjo bronzos medalius, o pastaruosius dvejus metus į viršų kėlė čempionų taurę.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius ir Gytis Radzevičius (9 atk. kam.) po 21, Šarūnas Vingelis 14, Paulius Beliavičius 11, Brianas Wanamakeris 9.

„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis 18, Aurimas Kieža ir Ernestas Ežerskis po 16, Rokas Stankevičius 13.