Įdomioji statistika: žvilgsnis į Eurolygos ketvirtfinalį per skaičius

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko pakartoti unikalaus Stambulo „Fenerbahče“ pasiekimo, „amerikietiškas“ Atėnų „Panathinaikos“ neapgynė aikštės pranašumo, Maskvos CSKA supančiojo rezultatyviausią sezono žaidėją Aleksejų Švedą, platus puolimo frontas nepadėjo Vitorijos „Baskonia“ įkąsti Eurolygos čempionams, o buvęs naudingiausias Eurolygos sezono krepšininkas Sergio Rodriguezas pirmą kartą karjeroje tapo naudingiausiu savaitės krepšininku.

Pažvelgus į skaičius, Eurolygos ketvirtfinalyje galima rasti įdomių dalykų.<br> Euroleague.net nuotr.

2018-04-21 13:04, atnaujinta 2018-04-21 13:06

Tai buvo įdomiausi įvykiai per Eurolygos ketvirtfinalio antrąsias rungtynes. Per jas antrąsias pergales iškovojo Maskvos CSKA (namie įveikė „Chimki“ 89:84) ir Stambulo „Fenerbahče“ (namie nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ 95:89), o serijos rezultatą išlygino Madrido „Real“ (išvykoje pranoko Atėnų „Panathinaikos“ 89:82) ir Pirėjo „Olympiakos“ (namie įveikė Kauno „Žalgirį“ 79:68).

Turo skaičiai

0

Geriausiu Eurolygos gruodžio mėnesio krepšininku išrinktas „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas penktadienį ne tik nepelnė nė taško, bet ir nė karto nemetė į krepšį. Kitą savaitę 34-ąjį gimtadienį pažymėsiantis puolėjas nerezultatyviai žaidė pirmą kartą nuo 2013 metų sausio 31 d.

1

Per visą atkrintamųjų varžybų istoriją ketvirtfinalio seriją pradėti dviem pergalėmis svečiuose pavyko tik vienai komandai. Pernai „Fenerbahče“ dvejose pirmosiose rungtynėse Atėnuose nugalėjo „Panathinaikos“ klubą. Paskui Stambulo krepšininkai nugalėjo namie, laimėjo seriją 3:0 ir pateko į finalo ketvertą.

Progą pakartoti „Fenerbahče“ rezultatą turėjo „Žalgiris“. Tačiau kauniečiai nusileido „Olympiakos“ komandai 68:79.

3

Po tris į ketvirtfinalį patekusias komandas treniruoja graikai ir ispanai. Graikai vadovauja „Olympiakos“ (Giannis Sfairopoulos), CSKA (Dimitris Itoudis) ir „Chimki“ (Giorgos Bartzokas), ispanai – „Real“ (Pablo Laso), „Baskonia“ (Pedro Martinezas) ir „Panathinaikos“ (Xavieras Pascualis). Kovą dėl Eurolygos čempiono vardo taip pat tęsia serbas Željko Obradovičius („Fenerbahče“) ir lietuvis Šarūnas Jasikevičius („Žalgiris“).

5

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ net 5 min. neįmetė nė taško į „Olympiakos“ krepšį. Po trijų ketvirčių rezultatas buvo lygus 54:54, ber per pusę ketvirtojo kėlinio pasižymėjo tik tritaškius pataikę graikai Vangelis Mantzaris, Kostas Papanikolaou ir Giorgos Printezis. Per šią taškų sausrą kauniečiai atsiliko 54:63 ir per likusią dvikovos dalį tikrų problemų varžovams nebesukūrė.

5

CSKA gynėjas Sergio Rodriguezas per rungtynes su „Chimki“ ekipa ilsėjosi tik 5 min. ir 5 sek. Jis buvo ilgiausiai per antrąsias ketvirtfinalio rungtynes žaidęs krepšininkas. 31 metų ispanas ir nuveikė daugiausiai: per 35 min. pelnė 26 taškus (4/4 dvitaškių, 4/10 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 36 naudingumo balus.

S.Rodriguezas pirmą kartą karjeroje buvo pripažintas naudingiausiu turo krepšininku (įdomu, kad jis yra gavęs naudingiausio Eurolygos sezono žaidėjo prizą, bet savaitės laurų dar nebuvo nuskynęs).

6

„Panathinaikos“ komandai per antrąsias ketvirtfinalio rungtynes tik 6 taškus pelnė ne JAV išugdyti krepšininkai (Thanasis Antetokounmpo – 5, Nikos Pappas – 1). „Žaliuosius“ tempė amerikiečiai Mike‘as Jamesas (20 taškų), Adreianas Payne‘as (13), graikų kilmės Nikas Kalathis (12), Chrisas Singletonas (11) ir Marcusas Denmonas (8).

6

Net šešių „Baskonia“ krepšininkų rezultatyvumas buvo dviženklis. Amerikietis Mattas Janningas pelnė 17 taškų, prancūzas Vincent‘as Porier – 14, gruzinas Tornike Šengelija – 12, prancūzas Rodrigue‘as Beaubois, vokietis Johannesas Voigtmannas ir latvis Janis Timma – po 11. Eurolygos čempionės vardą ginančioje „Fenerbahče“ ekipoje 10 taškų ribą irgi pasiekė daug krepšininkų – penki.

7

Net septyni „Olympiakos“ krepšininkai penktadienį pataikė bent po vieną tritaškį. Iš toli įmetė Vasilis Spanoulis, Janis Strėlniekas, Vangelis Mantzaris (po 2 kartus), Kostas Papanikolaou, Giorgos Printezis, Giannis Papapetrou ir Bobby Brownas. Iš viso „Olympiakos“ pataikė 10 iš 24 tritaškių.

Tuo tarpu „Žalgiryje“ iš trijų taškų zonos apskritai atakavo vos trys žaidėjai: Artūras Milaknis (3/5), Vasilije Micičius (1/2) ir Kevinas Pangosas (1/4).

8

Didžiausias skirtumas per „Panathinaikos“ ir „Real“ rungtynes buvo 8 taškai (atėniečiai 6-ąją min. pirmavo 15:7). Tai buvo pirmosios ketvirtfinalio rungtynės, kuriose skirtumas nė sykio nepadidėjo iki dviženklio.

Tiesa, pirmaujanti komanda keitėsi retai. Pirmuosius du kėlinius beveik visą laiką priekyje buvo „Panathinaikos“, nuo trečiojo kėlinio vidurio varžovus nedideliu žingsneliu lenkė „Real“.

9

Didžiausias skirtumas per „Fenerbahče“ ir „Baskonia“ rungtynes buvo 9 taškai (stambuliečiai kartą antrajame kėlinyje ir keliskart ketvirtajame kėlinyje pirmavo 48:39). Ir šiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi nedažnai. Dvikovą energingiau pradėjo „Baskonia“, tačiau nuo antrojo kėlinio vidurio didesnis taškų skaičius beveik visą laiką buvo parašytas prie „Fenerbahče“ pavadinimo.

11

„Real“ žaidėjai ketvirtadienį pataikė 11 tritaškių, o iš toli atakavo 55 proc. taiklumu (11/20). Tiesa, pirmoje pusėje „baltųjų“ toliašaudė artilerija tylėjo, bet po pertraukos varžovus į neviltį varė ir Jaycee Carrollas (4/6 tritaškių), ir Trey Thompkinsas (3/4), ir netgi kapitonas Felipe Reyesas (2/2), kuris per reguliarųjį sezoną įmetė tik vieną tritaškį.

11

Pirėjo klubas nugalėjo Kauno komandą 11 taškų skirtumu. Kitos trejos rungtynės baigėsi vienženkliu skirtumu.

12

Geriausiu Eurolygos vasario mėnesio krepšininku išrinktas „Chimki“ lyderis Aleksejus Švedas ketvirtadienį pelnė tik 12 taškų. Tai buvo nerezultatyviausios jo rungtynės šį sezoną. Beje, ir per reguliarųjį sezoną žaisdamas su CSKA ekipa 29 metų rusas abu kartus įmetė mažiau taškų (16 ir 20) nei jo vidurkis (21,4).

Per sezoną 20 pelnytų taškų ribos A.Švedas nepasiekė tik dešimt kartų (per 32 rungtynes).

12

„Panathinaikos“ nutraukė 12 pergalių seriją. Po to, kai kovo 8 d. Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse išvykoje nusileido „Real“ klubui 75:92, „žalieji“ Eurolygoje ir Graikijos lygoje laimėjo po šešerias rungtynes. Kaip ir prasidėjusi, serija baigėsi žaidžiant su „Real“.

16

CSKA prieš „Chimki“ klubą laimėjo jau 16-ąsias iš eilės rungtynes! „Chimki“ pastarąjį kartą nugalėjo 2015 metų gruodžio 29 d. Eurolygos „Top 16“ etape, o nuo 2016 metų pradžios pergales, tarp jų ir dviejose Rusijos lygos finalo serijose, štampavo „kariškiai“.

Eurolyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių).

Maskvos CSKA – „Chimki“ 89:84. S.Rodriguezas 26, 10 rez.perd., C.Higginsas 19, W.Clyburnas 16, O.Hunteris 14, S.Antonovas 12/ A.Gillas 24, A.Švedas 12, S.Markovičius ir J.Andersonas po 11. 8152 žiūrovai. Serija 2:0.

Atėnų „Panathinaikos“ – Madrido „Real“ 82:89. M.Jamesas 20, A.Payne‘as 13, N.Kalathis 12, Ch.Singletonas 11/ F.Reyesas 18, J.Carrollas 17, T.Thompkinsas 12, R.Fernandezas 10. 18310 žiūrovų. Serija 1:1.

Stambulo „Fenerbahče“ – Vitorijos „Baskonia“ 95:89. B.Wanamakeris 19, J.Vesely 16, N.Kaliničius 11, N.Melli ir L.Datome po 10/ M.Janningas 17, V.Poirier 14, T.Šengelija 12, R.Beaubois, J.Timma ir J.Voigtmannas po 11. 12997 žiūrovai. Serija 2:0.

Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 79:68. J.McLeanas 21, V.Spanoulis 17, G.Papapetrou 9/ B.Daviesas 20, V.Micičius 13, A.Milaknis 11. 11039 žiūrovai. Serija 1:1.