„Juventus“ užkūrė pirtį „Lietuvos rytui“: vilniečiai Utenoje vos išnešė sveiką kailį

[[ge:lrytas:lrytas:6287636]]

A.Irelandas paskutinę sekundę atliktu metimu galėjo išplėšti pergalę Utenos ekipai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

May 14, 2018, 6:54 PM, atnaujinta May 14, 2018, 8:50 PM

18 taškų persvarą po pertraukos įgijęs ir iškart ją iššvaistęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo dramatišką pergalę Utenoje. Vilniečiai tik po atkaklios kovos palaužė vietos „Juventus“ ir atsidūrė per žingsnį nuo „Betsafe–LKL“ pusfinalio.

„Lietuvos rytas“ dar kartą įrodė savo pranašumą prieš „Juventus“ 79:78 (25:23, 22:14, 20:23, 14:16) ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

„Lietuvos rytas“ dar po dviejų kėlinių buvo įgijęs 10 taškų persvarą (47:37) ir ją greitai padidino iki 18 – 65:47. Vis dėlto uteniškiai ketvirčio pabaigoje pelnė 13 taškų iš eilės ir nubraukė visą vilniečių darbą.

Ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ ekipa pratęsė spurtą iki 20:2 bei sumažino deficitą iki 2 taškų (67:69). Po to komandos pradėjo keistis rezultatyviomis atakomis, o likus 3 minutėms iki susitikimo pabaigos aikštės šeimininkai turėjo minimalų pranašumą (76:75).

Likus kiek daugiau negu pusantros minutės Arvydas Šikšnius galėjo išlyginti rezultatą, tačiau prametė visiškai laisvas (76:79). Vis dėlto vilniečiai atsakė į tai klaida ir suteikė dar vieną šansą „Juventus“ krepšininkams.

Tuo pasinaudoję uteniškiai, po Anthony Irelando dviejų tikslių baudos metimų, sumažino deficitą iki minimumo (78:79). O kitoje aikštės pusėje „Lietuvos rytas“ dar kartą prarado kamuolį. Abi ekipos apsikeitė netiksliais metimais, o rungtynių likimas pasutinėmis sekundėmis buvo patikėtas uteniškių vedliui. Pergalę galėjęs lemti A. Irelando dvitaškis skriejo pro šalį ir pergalę iškovojo „Lietuvos rytas“.

„Juventus“: Anthony Irelandas 25 (7 rez. perd.), Maksimas Kornijenka 13 (15 atk. kam.), Arvydas Šikšnius (4/8 tritaškių) ir Karolis Guščikas (7 atk. kam.) po 12, Mindaugas Kupšas (8 atk. kam.) ir Dino Pita po 8.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris 20 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Loukas Mavrokefalidis 13 (6 atk. kam., 5/5 dvitaškių), Rokas Giedraitis 12, Martynas Echodas 9 (6 atk. kam.).