M. Kuzminsko sprogimas, M. Runkausko tritaškių liūtis ir „Barcelona“ išsigelbėjimas

Mindaugo Kuzminsko asmeninis rekordas nutiesė kelią į finalą Milano „Olimpia“ ekipai, Mariaus Runkausko tritaškiai finalo duris atvėrė Bukarešto „Steaua“ komandai, Stambulo „Fenerbahce“ pranašumą įrodė tik per pratęsimą, Belgrado „Crvena Zvezda“ laimėjo Serbijos sostinės derbį, o „Barcelona“ pratęsė Ispanijos lygos ketvirtfinalio seriją.

G.Bitvinsko nuotr.

2018-05-31 09:40

Trečiadienio rezultatai

Italijos lyga. Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Brešos „Germani“ – Milano „Olimpia“ (M.Kuzminskas 24, 4/6 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 1/1 baudos, 8 atk.kam., 34 min., A.Gudaitis 6, 6/8 baudų, 5 atk.kam., 22 min.) 70:76 (serija 1:3).

Mindaugas Kuzminskas pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą Italijos lygoje ir padėjo Milano komandai išvengti dar vienerių pusfinalio rungtynių. „Olimpia“ trečiadienį pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės ir iškovojo kelialapį į finalą.

Iki šio mačo M.Kuzminsko rekordas buvo 19 taškų, vidurkis – 7,8 taško.

Kitame pusfinalyje Trento „Dolomiti Energia“ pirmauja prieš Venecijos „Umana“ ekipą 2:1.

Turkijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Stambulo „Fenerbahče“ – Bandirmos „Banvit“ 98:93 (po pratęsimo; serija 2:0).

„Fenerbahce“ iš pradžių pavyko pavyti ketvirtojo kėlinio pabaigoje pirmavusius „Banvit“ krepšininkus (likus 9 sek. rezultatą išlygino Bradas Wanamakeris), o paskui – įrodyti pranašumą per pratęsimą. Beje, per papildomas minutes visus „geltonų-mėlynų“ taškus pelnė B.Wanamakeris (10) ir Kostas Sloukas (8).

Ispanijos lyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). Andoros „MoraBanc“ – „Barcelona“ 81:85 (serija 1:1), Las Palmaso „Herbalife“ – „Valencia“ 97:70 (serija 1:1).

Lemiamas ketvirtfinalio rungtynes abi poros žais penktadienį.

Lenkijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Ostrovo „Stal“ – Vloclaveko „Anwil“ 69:67 (serija 2:2).

Serbijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). Belgrado „Partizan“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 73:81 (serija 0:2).

„Crvena Zvezda“ pateko į finalą, kuriame žais su Belgrado FMP arba Čačako „Borac“. Šios komandos kol kas žaidė tik vienerias pusfinalio rungtynes, kurias laimėjo FMP.

Rumunijos lyga. Pusfinalio penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Klužo „Banca Transilvania“ (A.Drungilas 3, 13 min.) – Bukarešto „Steaua“ (M.Runkauskas 26, 3/8 dvitaškių, 6/12 tritaškių, 2/3 baudų, 9 atk.kam., 35 min.) 72:76 (serija 2:3).

Ketvirtajame kėlinyje tritaškiais prapliupęs Marius Runkauskas nuvertė nuo sosto Rumunijos čempionės vardą gynusią Klužo komandą. Lemiamose penktosiose pusfinalio rungtynėse „Steaua“ snaiperis M.Runkauskas įmetė net 26 taškus, o vien per ketvirtąjį kėlinį pataikė tris tritaškius ir pelnė 10 taškų.

Svarbiausiomis akimirkomis „Steaua“ ekipai pravertė net ir netaiklus M.Runkausko metimas. Likus 38 sek. lietuvis pataikė tik pirmąjį iš dviejų baudos metimų ir išlygino rezultatą 72:72, bet kamuolį atkovojo Bukarešto komanda, o po dar kelių sekundžių M.Runkauskas švystelėjo tritaškį, kuris ir nulėmė „Steaua“ pergalę.

Finale „Steaua“ kovos su „Oradea“ komanda, kuriai atstovauja Vaidas Kariniauskas ir Artūras Valeika.

Beje, pernai finale kovojo „Banca Transilvania“ ir „Steaua“, o aukso medalius laimėjo Klužo ekipa, kurios aprangą tuo metu vilkėjo V.Kariniauskas.

Tad Rumunijos lygos finale M.Runkauskas ir V.Kariniauskas susitiks antrus metus iš eilės.

Gruzijos lyga. Finalo penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Kutaisi“ – Tbilisio „Dinamo“ 69:77 (serija 2:3).

„Dinamo“ apgynė Gruzijos čempiono vardą ir šeštąjį kartą laimėjo aukso medalius. Šis Tbilisio klubas jau buvo stipriausias 1991, 1992, 2003, 2014 ir 2017 metais, o pagal čempiono titulus pavijo irgi šešis kartus triumfavusią kitą sostinės komandą „Vita“.

„Dinamo“ ir „Kutaisi“ finale kovojo trečią sezoną iš eilės. Užpernai „Kutaisi“ pavyko pirmą kartą istorijoje tapti čempionu, bet kitus du kartus lemiamoje serijoje geriau žaidė „Dinamo“.