Krepšinio penktadienis: „Herbalife“ išplėšė kelialapį į Eurolygą

Las Palmaso „Herbalife“ komanda sukūrė nedidelį krepšinio stebuklą ir iškovojo kelialapį į Eurolygą, Stambulo „Fenerbahce“ dar kartą pateko į Turkijos lygos finalą, o Jokūbo Gintvainio atstovaujama komanda pergale pradėjo Ispanijos antrosios lygos finalo seriją.

Las Palmaso „Herbalife“ komanda sukūrė nedidelį krepšinio stebuklą ir iškovojo kelialapį į Eurolygą.<br> Twitter nuotr.

Jun 2, 2018, 6:54 AM, atnaujinta Jun 2, 2018, 6:55 AM

Penktadienio rezultatai

Ispanijos lyga. Ketvirtfinalio trečiosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Barcelona“ – Andoros „MoraBanc“ 91:71 (serija 2:1),Valencia“ – Las Palmaso „Herbalife“ 89:92 (po pratęsimo; serija 1:2).

„Herbalife“ klubas ketvirtfinalio serijoje įveikė Ispanijos čempionės vardą gynusią „Valencia“ komandą, antrąjį kartą istorijoje patėko į ACB lygos pusfinalį (pirmąjį kartą jame žaidė 2013 metais) ir iškovojo teisę debiutuoti Eurolygoje.

Pagal Eurolygos nuostatus kelialapį į svarbiausią žemyno turnyrą turi gauti aukščiausiąją vietą užėmęs Ispanijos lygos klubas, neskaičiuojant turinčių ilgalaikes licencijas. Į ACB lygos pusfinalį pateko trys ilgalaikes sutartis su Eurolyga turintys klubai Madrido „Real“, „Barcelona“ ir Vitorijos „Baskonia“, tad dar vienas kelialapis atiteks ketvirtajai pusfinalio dalyvei – „Herbalife“.

Las Palmaso krepšininkai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse atliko kone neįmanomą misiją. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus vos 13 sek. „Herbalife“ atsiliko 5 taškų skirtumu 75:80. Tačiau kitoje atakoje svečių gynėjas Marcusas Erikssonas įmetė tritaškį, o „Herbalife“ akimirksniu prasižengus, šeimininkų veteranas Fernando San Emeterio pataikė tik antrąjį iš dviejų baudų. („Valencia“ padidino persvarą 81:78).

Siekdama išvengti tritaškio, „Valencia“ irgi prasižengė. Tada „Herbalife“ gynėjas Galis Mekelis pataikė tik pirmąjį baudos metimą ir tyčia neįmetė antrojo, o Las Palmaso krepšininkai atkovojo kamuolį ir G.Mekelis gavo teisę mesti dar dvi baudas. Kai reikėjo pataikyti, šis žaidėjas buvo taiklus ir išlygino rezultatą. O per pratęsimą truputį geriau žaidė svečiai iš Kanarų salų, kurie nekartojo varžovų klaidų ir paskutinę minutę vėl prasidėjusiose baudos metimų varžybose nesuteikė Valensijos krepšininkams dar vienos progos.

Pusfinalyje, kuriame bus žaidžiama jau iki trijų pergalių, „Herbalife“ susitiks su šių metų Eurolygos čempionu „Real“. Kitoje serijoje kovos „Baskonia“ ir „Barcelona“.

Turkijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Bandirmos „Banvit“ – Stambulo „Fenerbahce“ 73:84 (serija 0:3).

Turkijos čempiono vardą ginantis „Fenerbahce“ trečius metus iš eilės pateko į finalą ir laukia varžovo, kuriuo taps Bursos „Tofas“ arba Stambulo „Anadolu Efes“. Šių komandų dvikovoje „Tofas“ pirmauja 2:1.

Prancūzijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Monaco“ – Limožo CSP 88:71.

Ispanijos antroji lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Manresos ICL (J.Gintvainis 8, 1/3 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 27 min.) – „Melilla“ 83:76.