Krepšinio ketvirtadienis: „Panathinaikos“ ir „Bayern“ kerštas bei drama Belgrade

Atėnų „Panathinaikos“ ir Miuncheno „Bayern“ atkeršijo už pralaimėjimus pirmosiose finalo rungtynėse, Milano „Olimpia“ ir Stambulo „Fenerbahče“ padidino persvarą „auksinėse“ serijose, Jamesas Feldeine‘as išplėšė pergalę Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipai pirmojoje finalo dvikovoje, Madrido „Real“ žengė į finalą, o tarp ketvirtadienį žaidusių keturių lietuvių naudingiausias buvo Artūras Gudaitis.

Artūras Gudaitis.<br>Twitter nuotr.

2018-06-08 07:40, atnaujinta 2018-06-08 08:44

Ketvirtadienio rezultatai

Vokietijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Berlyno ALBA – Miuncheno „Bayern“ 69:96 (B.Radosavljevičius 14, L.Sikma 13, M.Grigonis 10, 2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų, 22 min./ J.Cunninghamas 17, D.Barthelis 15, V.Lučičius 14; serija 1:1).

Dėl pralaimėjimo pirmosiose rungtynėse supykę Miuncheno krepšininkai iš varžovų nepaliko šlapios vietos. „Bayern“ jau 8-ąją min. pirmavo 20:6, 13-ąją min. – 31:9 ir nesuteikė varžovams nė mažiausio šanso.

Graikijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Pirėjo „Olympiakos“ – Atėnų „Panathinaikos“ 66:71 (G.Papapetrou 13, V.Spanoulis 12/ N.Kalathis 18, M.Jamesas 17, M.Lojeski 13, ... L.Lekavičius 0, 0/1 dvitaškio, 5 min.; serija 1:1).

„Panathinaikos“ smogė ne taip galingai, kaip „Bayern“, bet irgi atsiskaitė už namie patirtą nesėkmę. „Olympiakos“ kabinosi į varžovus pustrečio kėlinio, bet trečiojo ir ketvirtojo kėlinių sandūroje Atėnų komanda laimėjo kelių minučių atkarpą 11:0 (šį spurtą pradėjo ir net net 9 taškus iš eilės pelnė Mike‘as Jamesas) ir įgijo lemiamą persvarą 60:50. O paskutinę minutę nieko negalėjo pakeisti net tai, kad po varžovų sąmoningų pražangų „Panathinaikos“ žaidėjai pataikė tik pusę baudos metimų (2 iš 4).

Italijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 4 pergalių). Milano „Olimpia“ – Trento „Dolomiti Energia“ 90:80 (C.Jerrellsas 27, A.Goudelockas 25, A.Gudaitis 11, 2/5 dvitaškių, 7/8 baudų, 9 atk.kam., 6 išpr.praž., ... M.Kuzminskas 4, 2/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 19 min./ J.Gomesas 18, S.Shieldsas 17; serija 2:0).

„Olimpia“ antrojo kėlinio antroje pusėje įgijo dviženklę persvarą (rezultatas pasikeitė nuo 41:42 iki 56:45), o visą antrąją mačo pusę neleido varžovams pavojingai priartėti.

Turkijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 4 pergalių). Stambulo „Fenerbahče“ – Bursos „Tofaš“ 86:78 (B.Wanamakeris 18, J.Nunnally 16, J.Vesely ir N.Melli po 15/ S.Mejia, T.Crockeris ir J.Morganas po 16; serija 2:0).

„Tofaš“ daugiau nei pusę rungtynių priešinosi favoritams ir 27-ąją min. rezultatas buvo lygus 49:49. Tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje „Fenerbahče“ laimėjo 3 min. atkarpą 14:2 ir varžovai buvo palaužti.

Serbijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Belgrado „Crvena Zvezda“ – Belgrado FMP 84:83 (A.Omičius 22, T.Rochestie 21/ N.Nenadičius 19, M.Jeremičius 18).

Dramatiškoje dvikovoje „Crvena Zvezda“ pergalę nulėmė Jameso Feldeine‘o tritaškis, pataikytas iki sirenos likus 12 sek. Po to FMP komandai liko pakankamai laiko, kad surengtų apgalvotą ataką, bet pataikyti nepavyko.

Ispanijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Las Palmaso „Herbalife“ – Madrido „Real“ 92:99 (E.Baezas 17, P.Aguilaras 15/ R.Fernandezas 21, J.Carrollas 17; serija 0:3).

Jaycee Carrollas bei Luka Dončičius trečiojo kėlinio pradžioje surengė spurtą, per kurį svečiai įgijo dviženklę persvarą, ir „Real“ septintą sezoną iš eilės pateko į ACB lygos finalą.

Prancūzijos lyga. Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Le Mano „Sarthe“ – Strasbūro SIG 82:89 (M.Riley 16, J.Cobbsas 15/ M.Bilanas 24, 10/10 dvitaškių, D.Bostas 19, 11 rez.perd., D.Loganas 16; serija 2:2).

Lemiamos penktosios rungtynės vyks šeštadienį Strasbūre.

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų