Lietuvos sporto savaitė: naujos Dainiaus Zubraus pareigos ir Manto Kalniečio karjeros stotelė

Vilniaus „Žalgiris“ vienintelis iš trijų mūsų šalies klubų laimėjo Europos futbolo turnyrų rungtynes, Lietuvos vaikinai iškovojo medalius pasaulio baidarių ir kanojų bei Europos paplūdimio tinklinio jaunimo pirmenybėse, lengvaatlečiai išsidalijo Lietuvos čempionato apdovanojimus, teniso Prezidento taurės pagrindinis prizas iškeliavo į Didžiąją Britaniją, o Dainius Zubrus ėmėsi vadovauti šalies ledo rituliui.

Lietuva - Lenkija, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, FIBA Pasaulio taurės atrankos rungtynės, Mantas Kalnietis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Aloyzas Kveinys<br>chssfed.lt nuotr.
Ričardas Berankis<br>T.Bauro nuotr.
L.Grigelis <br>T.Bauro nuotr. iš archyvo
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 30, 2018, 12:16 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 23 d. Sėkešfehėrvare (Vengrija) Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato mišrios estafetės varžybose Dovydas Vaivada ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė aštuntąją vietą.

Liepos 23 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas sudarė vieno sezono sutartį su Gyčiu Masiuliu, kurį pasiskolino iš Kauno „Žalgirio“.

Liepos 24 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Atlantoje („ATP 250“) pirmajame rate pralaimėjo prancūzui Jeremy Chardy 4:6, 3:6.

Liepos 24 d. Futbolo Čempionų lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ svečiuose pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 0:3.

Liepos 24 d. Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Mantas Kalnietis pasirašė vieno sezono sutartį su Liono-Vilerbano ASVEL.

Liepos 24 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas vienam sezonui pratęsė sutartį su amerikiečiu Chrisu Krameriu.

Liepos 25 d. Atsistatydino Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubo direktorius Mantas Ignatavičius. Jį pakeitė Martynas Purlys.

Liepos 26 d. Futbolo Europos lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo „Vaduz“ (Lichtenšteinas) 1:0, „Trakai“ svečiuose pralaimėjo Belgrado „Partizan“ (Serbija) 0:1.

Liepos 26 d. Mirė daugkartinis Lietuvos šachmatų čempionas Aloyzas Kveinys (56).

Liepos 27 d. Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas dėl įtarimų sutartomis rungtynėmis skyrė I lygoje žaidžiančiam „Kupiškio“ klubui 3 tūkst. eurų baudą ir diskvalifikavo penkis „Kupiškio“ futbolininkus.

Liepos 27 d. Asociacijos „Hocky Lietuva“ prezidentu išrinktas buvęs ilgametis Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) žaidėjas Dainius Zubrus. Jis pakeitė iki tol prezidento pareigas ėjusį Petrą Nausėdą.

Liepos 28 d. Palangoje baigėsi Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Aštuntąjį kartą šalies čempione tapo Airinė Palšytė (aukštis), septintąjį – Evelina Miltenė (3000 m su kliūtimis), šeštąjį – Eglė Balčiūnaitė (800 m) ir Agnė Šerkšnienė (400 m). Komandų įskaitose nugalėjo Kaunas, Šiauliai ir Raseinių rajonas.

Liepos 28 d. Artūras Seja ir Vadimas Korobovas tapo pasaulio jaunimo (iki 23 m.) baidarių ir kanojų irklavimo čempionais. Plovdive (Bulgarija) vykusiose varžybose A.Seja laimėjo 200 m lenktynes vienviete baidare, V.Korobovas – 200 m lenktynes vienviete kanoja. Kitos lietuvių įgulos į finalą nepateko.

Liepos 28 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Binghamtone (Niujorkas, JAV; „ATP Challenger“) pusfinalyje pralaimėjo australui Jordanui Thompsonui 4:6, 3:3. L.Grigelis pirmą kartą šiais metais pateko į „ATP Challenger“ turnyro pusfinalį ir ATP reitinge (liepos 30 d.) pakilo į 250-ąją vietą – aukščiausią nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio.

Liepos 28 d. Vilniuje teniso Prezidento taurės („ITF Futures“) finale britas Paulas Jubbas nugalėjo rusą Denisą Kloką 6:4, 6:2. Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Robertas Vrzesinskis iškrito ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo P.Jubbui.

Liepos 29 d. Lietuvos vaikinų (iki 20 m.) rankinio rinktinė Europos čempionato antrosios pakopos turnyre Skopjėjė užėmė šeštąją vietą.

Liepos 29 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo etape Agadire (Marokas; dvi žvaigždutės) Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis užėmė ketvirtąją vietą. Moterų turnyre Ieva Dumbauskaitė ir Urtė Andriukaitytė užėmė penktąją vietą.

Liepos 29 d. Jūrmaloje (Latvija) Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius laimėjo Europos jaunimo (iki 22 m.) paplūdimio tinklinio čempionato bronzos medalius. Merginų varžybose dalyvavusios Irina Zobnina ir Ieva Vasiliauskaitė iškrito šešioliktfinalyje.

Liepos 29 d. Poznanėje (Lenkija) vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionate nė viena Lietuvos įgula nepateko į finalą.