Juoda Lietuvos jaunimo rinktinių vasara: be medalių netikėtai liko ir 16-mečiai

Lietuvos jaunučių vaikinų rinktinei nepavyko patekti į Europos čempionato pusfinalį. Tomo Purlio auklėtiniai ketvirtfinalyje 78:80 (29:6, 20:21, 10:17, 19:16) turėjo pripažinti Kroatijos rinktinės pranašumą.

Lietuvos jaunučių rinktinė krito Europos čempionato ketvirtfinalyje.<br>FIBA nuotr.

2018-08-15 14:30, atnaujinta 2018-08-15 16:48

Kroatai geriau pradėjo rungtynes ir šiek tiek nutolo (8:15), tačiau lietuviai surengė spurtą 10:0 ir išsiveržė į priekį (18:15). Lemiamą spurtą varžovai surengė trečiajame kėlinyje, kai leido lietuviams pelnyti tik 10 taškų ir įgijo penkių taškų pranašumą.

Vienu metu jis pasiekė ir 9-ių taškų ribą, tačiau šešiolikmečiai sugebėjo priartėti (66:70). Paskutinėmis rungtynių sekundėmis lietuviai turėjo tik dviejų taškų deficitą ir galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau varžovai blokavo Ąžuolo Tubelio metimą ir iškovojo pergalę.

Lietuva: Ą.Tubelis 22 tšk., (17 atk. kam.), E.Preibys 16 tšk., A.Marčiulionis 14 tšk. (7 per. kam.), H.Pivorius 11 tšk.

Kroatija: B.Tišma 25 tšk. (8 atk. kam.), I.Perasovičius (7 atk. kam.) ir R.Prkačinas (11 atk. kam.) po 20 tšk.

Dabar lietuviai Europos čempionate kovos dėl 5-8 vietų. Pirmasis varžovas – Serbijos ir Prancūzijos poros pralaimėtojas.

Primename, kad šią vasarą vykę kitų amžiaus grupių Europos čempionatai Lietuvai taip pat susiklostė itin nesėkmingai.

Dvidešimtmečiai pasirodymą baigė aštuntfinalyje, o aštuoniolikmečiai – ketvirtfinalyje. Iki tol visos rinktinės nebuvo pralaimėjusios nė vienerių rungtynių.