„Šiaulių“ krepšininkai pralaimėjo Estijos komandai

Klaipėdoje vykusiose draugiškose krepšinio rungtynėse pirmadienį Šiaulių „Šiaulių“ komanda 82:106 (30:25, 14:27, 23:28, 15:26) pralaimėjo Talino „Kalev-Cramo“ (Estija) ekipai.

Šiauliečiai neįveikė komandos iš Estijos.<br>Šiaulių komandos nuotr.

Sep 11, 2018, 11:12 AM

Antrose rungtynėse iš eilės šiauliečiams teko verstis be smulkią traumą patyrusio komandos kapitono Aurimo Urbučio. Šį kartą jį starto penkete pakeitė vis daugiau trenerio Antano Sireikos pasitikėjimo sulaukiantis Benas Griciūnas, kuri trenerio pasitikėjimą sutvirtino per pusę pirmojo ketvirčio surinkęs 8 taškus.

Rungtynių pradžia Lietuvos klubui nebuvo sėkminga, svečiai jas pradėjo dviem tolimais metimais. Išsiveržusius varžovus „Šiauliai“ pavijo kėlinio viduryje, kai be atsako surinko 7 taškus ir išsiveržė į priekį. Sužaidus 5 minutes, Antanas Sireika tarsi ledo ritulyje iškart pakeitė visą starto penketą, o nuo suolo pakilę krepšininkai pratęsė komandos draugų pradėtą spurtą ir susikrovė 5 taškų pranašumą.

Antrojo kėlinuko pradžioje ėmė šlubuoti šiauliečių gynyba ir pralaimėta kova po lenta, leidusi varžovams net 7 sykius kartoti netaiklius metimus. Ypač daug nemalonumų jiems kėlė Kristjanas Kitsingas. Estas jame trissyk pataikė iš toli ir labiausiai prisidėjo prie „Kalev-Cramo“ 11:0 laimėtos atkarpos, po kurios vėl susigrąžinę pranašumą svečiai šiauliečių į priekį šiose rungtynėse nebepraleido.

Iki pertraukos susikrovę 8 taškų pranašumą (44:52), Estijos čempionai trečiajame ketvirtyje atitolo 15 taškų pranašumu. Vilties šiauliečiams suteikė Diego Kapelanas. Kanadietis pataikė du tritaškius iš eilės, vieną iš jų - su varžovo pražanga, o skirtumas sumažėjo iki 8 taškų, bet apmaudžios klaidos gynyboje neleido deficito dar labiau sumažinti. Talino ekipa netruko susigražinti dviženklės persvaros.

Per paskutines 10 minučių estai ir toliau puolime neturėjo didesnių problemų. Rungtynių pabaigoje „Šiauliai“ išbandė zoninę gynybos sistemą, tačiau įsibėgėję „Kalev-Cramo“ krepšininkai perkopė 100 ribą ir šventė pirmąją pergalę prieš naująjį sezoną.

Šiaulių klubui 13 taškų pelnė Diego Kapelanas, po 11 - Ignas Vaitkus, Šarūnas Beniušis bei Ronaldas Delphas, 10 - B. Griciūnas.

„Esu patenkintas tuo, kaip žaidėme puolime - vyko greitas ir agresyvus krepšinis. Varžovai gerai pataikė, bet ne tame esmė. Esmė - kada pradėjome klysti. Paskutiniame kėlinyje atrodėme tragiškai. Proto neturėjimas ir minties, kada skubėti, kada sustoti. Mes elementariai neišnaudojome paprastų situacijų. Pasimatė, kad paprastose situacijose reikia daugiau jėgos, reikia pasikauti, nes mūsų aukštaūgius nustumia. Gera pamoka. Nereikia liūdėti. Reikia išmokyti žaidėjus, kad apsiginti vis tiek reikės, kaip juos bestumdytų, kaip juos bemuštų ar bebaustų. Reikia daugiau entuziazmo, energijos, kad mūsų žmonės nebijotų parodyti save“, - teigė „Šiaulių“ treneris A. Sireika.