Afrikietiška pasaka pasaulio krepšinio čempionate nenutrūko

Ispanijos, Prancūzijos, Kinijos ir Nigerijos rinktinės papildė pasaulio moterų krepšinio čempionato ketvirtfinalio dalyvių sąrašą. Šios keturios komandos trečiadienį laimėjo aštuntfinalio rungtynes ir prisidėjo prie JAV, Australijos, Kanados bei Belgijos rinktinių, kurios tapo pirmojo etapo grupių nugalėtojomis ir iškart pateko į ketvirtfinalį.

Nigerijos krepšininkės iškopė į aštuntfinalį.<br> fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 27, 2018, 8:51 AM, atnaujinta Sep 27, 2018, 8:56 AM

Aštuntfinalio rungtynėse pasaulio čempionato šeimininkė Ispanija nugalėjo Senegalą 63:48, Prancūzija – Turkiją 78:61, Kinija – Japoniją 87:81, Nigerija – Graikiją 57:56.

Penktadienį ketvirtfinalyje žais: JAV – Nigerija, Belgija – Prancūzija, Kanada – Ispanija ir Australija – Kinija.

Net šešios iš šių komandų prieš ketverius metus Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate irgi pateko į ketvirtfinalį. Vietas tarp stipriausiųjų apgynė JAV, Ispanijos, Australijos, Kanados, Kinijos ir Prancūzijos krepšininkės.

Praėjusio čempionato geriausiųjų aštuonete buvusias Turkijos ir Serbijos rinktines šiais metais pakeitė Belgijos ir Nigerijos ekipos.

Beje, Belgija yra pasaulio pirmenybių debiutantė.

Afrika. Afrikos krepšinio pasaką trečiadienį pratęsusi Nigerijos rinktinė tapo pirmąja Afrikos žemyno komanda, iškopusia į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį.

„Tigrės“ (taip vadinamos Nigerijos krepšininkės) beveik visas rungtynes pirmavo prieš Graikijos rinktinę, bet išgyveno ir keletą didelio nerimo akimirkų. Nigerijos ekipa ypač gerai žaidė trečiojo kėlinio viduryje, kai pelnė 10 taškų be atsako ir nutolo 46:31.

Tačiau paskui Afrikos čempionės sustojo, ir likus 20 sek. graikė Styliani Kaltsidou pirmą kartą nuo antrojo kėlinio persvėrė rezultatą 56:55.

Nigerijos rinktinės gelbėtoja tapo vyriausia ir aukščiausia žaidėja Aisha Mohammed. 32 metų 193 cm ūgio vidurio puolėja po netaiklaus komandos draugės metimo atkovojo kamuolį po varžovių krepšiu ir likus 3 sek. iki sirenos gavo teisę atlikti du baudos metimus. A.Mohammed ranka nesudrebėjo, o graikės paskutinį šansą išplėšti pergalę prarado nesugebėjusios per 5 sek. išmesti kamuolį iš užribio.

Graikijos rinktinei labai trūko taiklių Evanthios Maltsi metimų. 39 metų graikių lyderė pelnė 13 taškų, bet pataikė vos 5 iš 18 metimų (3/7 dvitaškių, 2/11 tritaškių) ir 5 kartus suklydo.

Azija. Japonijos rinktinė pernai trečią kartą iš eilės tapo Azijos čempione. Tačiau pasaulio pirmenybėse japonėms vėl nepavyko patvirtinti, jog yra labiausiai vertos vadintis Azijos krepšinio lyderėmis. Kanarų salose, kaip ir prieš ketverius metus Turkijoje, japonės iš kovos dėl medalių pasitraukė anksčiau negu kinės.

Šįkart ketvirtfinalio dalyvės paaiškėjo Azijos komandų tarpusavio dvikovoje, kurią geriau pradėjo iki pertraukos beveik visą laiką pirmavusi Japonijos rinktinė. Japonės pirmajame kėlinyje pataikė visus 6 tritaškius, bet vėliau jų taiklumas suprastėjo, o trečiajame kėlinyje po krepšiais aiškiai dominavusios kinės tvirtai perėmė iniciatyvą. Trečiojo kėlinio pabagoje Kinijos rinktinė įgijo dviženklę persvarą, kurios panaikinti varžovės nebesugebėjo.

Vydamosis japonės vėl bandė pasitelkti išbandytą ginklą, bet ketvirtajame kėlinyje nepataikė nė vieno iš 7 tritaškių.

Europa. Praėjusiais metais Europos pirmenybių finale žaidusios Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės trečiadienį varžoves pranoko didesniu skirtumu. Vis dėlto ir Europos čempionei Ispanijai, ir vicečempionei Prancūzijai varžovės be kovos nepasidavė.

Ispanės po dviejų kėlinių atsiliko nuo Senegalo rinktinės 32:34. Vis dėlto po pertraukos afrikietės įstrigo šeimininkių gynyboje ir per trečiąjį bei ketvirtąjį kėlinius surinko vos 14 taškų.

Prancūzijos krepšininkės iškart griebė jautį už ragų ir antrojo kėlinio pradžioje prieš turkes pirmavo 29:10. Turkės nepasidavė ir po pertraukos sumažino skirtumą iki vienženklio, bet joms meškos paslaugą padarė treneris Ekremas Memnunas. Jis ketvirtojo kėlinio viduryje buvo nubaustas antra technine pražanga ir išvytas iš salės. Po kelių sekundžių techninę pražangą gavo Turkijos rinktinės trenerio padėjėjas, o varžovių štabo karštakošiškumu pasinaudojusios prancūzės vėl padidino persvarą.

Senegalietė. Senegalo komandą įveikusioje Ispanijos rinktinėje geriausiai žaidė iš Senegalo kilusi krepšininkė. 24 metų Astou Ndour ir pelnė 14 taškų, ir užtikrino, kad varžovės nieko nepeštų ispanių baudos aikštelėje.

A.Ndour gimė Dakare, bet nuo 14 metų augo Kanarų salose ir atstovavo visų amžiaus grupių Ispanijos rinktinėms. Tiesa, prasibrauti į moterų rinktinę buvo nelengva, nes A.Ndour turi natūralizuotos krepšininkės statusą, o Ispanijai ilgai atstovavo kita natūralizuota žaidėja Sancho Lyttle.

Tik prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes S.Little patyrus traumą, rinktinės treneriai kreipėsi į A.Ndour, o paskui senegalietė gavo ir nuolatinę vietą.

Aštuntfinalis

Kinija – Japonija 87:81. Shao Ting 16, Huang Sijing 14/ N.Motohashi 25.

Nigerija – Graikija 57:56. E.Akhator 14, 13 atk.kam., E.Kalu 14/ M.Fasoula 18, 12 atk.kam., E.Maltsi 13.

Prancūzija – Turkija 78:61. S.Gruda 20, E.Miyem 18/ Q.Hollingsworth 19.

Ispanija – Senegalas 63:48. A.Ndour 14, A.Cruz 11/ O.Thiam 10.

Ketvirtfinalyje žais: Australija – Kinija, Kanada – Ispanija, Belgija – Prancūzija, JAV – Nigerija.