„Ryto“ galvos skausmas: pražiopsomi varžovų spurtai ir M. Girdžiūno „duobės“

Linas Kleiza sveikino savo ekipą su pergale, tačiau gera nuotaika tikrai nespinduliavo. Laikydamas rungtynių protokolą savo rankose Vilniaus „Ryto” sporto direktorius sumurmėjo sau po nosimi: „yra kur tobulėti”. Dainiaus Adomaičio asistentui Mindaugui Braziui beliko tik palinksėti galva.

Europos taurė: „Ryto“ krepšininkai po rimtos duobės vis dėlto įveikė „Fiat“<br>R.Danisevičaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Oct 25, 2018, 1:28 PM, atnaujinta Oct 25, 2018, 3:38 PM

Nors trečiadienio vakarą vilniečiai Europos taurės turnyro rungtynėse iškovojo pergalę 86:79 dvikovoje su Turino „Fiat” ekipa, „Ryto” valdžia turėjo pagrindo per daug nedžiūgauti.

Trečiajame kėlinyje „Rytas” buvo susikrovęs 17 taškų pranašumą (54:37), tačiau antrą kvėpavimą įjungę svečiai sugebėjo pavyti vilniečius. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje ekipas skyrė vos vienas metimas (80:77). Visgi, „Rytą” nuo fiasko išgelbėjo žvėriškai žaidęs Dominique’as Suttonas, kuris pataikė lemiamas baudas, o gynyboje atsikovojo svarbų kamuolį.

Geriausias iki šiol savo rungtynes sezone sužaidęs M.Echodas pripažino, jog persvaros iššvaistymas tampa yda.

„Sezono pradžioje ne kartą nutiko taip, jog turime persvarą, o vėliau ją iššvaistome. Turime gerinti komandinę gynybą”, – portalui lrytas.lt sakė M.Echodas, kuris prie pergalės prisidėjo pelnydamas 10 taškų ir atkovodamas 7 kamuolius.

Europos taurės komandoms liko vos vienas susitikimas iki pirmojo rato pabaigos. „Rytas” iškovojo antrąją pergalę iš keturių bandymų ir grupėje rikiuojasi ketvirtoje vietoje. Tačiau, pasak D.Adomaičio, kol kas negalima skirstyti ekipų į tam tikras pajėgumo lentynėles.

„Sužaidėme dar tik ketverias rungtynes, šešios liko. Viskas yra atvira. Pavyzdžiui, antradienį Malagos „Unicaja” susitvarkė su Kazanės „Uniks”, nors ši turėjo bent dvi galimybes laimėti rungtynes“, – situaciją grupėje aiškino „Ryto” strategas.

Portalas lrytas.lt apžvelgia „Ryto” pergalę lėmusius žaidimo aspektus ir pateikia įžvalgas, kur vilniečiams būtina pasitempti norint patekti į kitą turnyro etapą.

Kova po krepšiais

„Rytas” per vienerias rungtynes vidutiniškai atkovoja po 36,7 kamuolio ir pagal šį rodiklį rikuojasi 5-as iš 24-ių Europos taurės ekipų. Įdomu tai, jog vilniečių D grupėje žaidžiantys „Uniks” (1) ir „Unicaja” (3) klubai taip pat yra geriausių dėl kamuolių kovojančių komandų penketuke.

Rungtynėse prieš „Fiat” krepšininkus „Rytas” kovą po krepšiu laimėjo triuškinančia persvara – 48 prieš 28 atkovotus kamuolius. Laimėta kova po krepšiais sostinės klubui tampa pergalės raktu. Dvikovoje prieš „Unicaja” vilniečiai taip pat karaliavo po krepšiais, o tai lėmė pirmąją pergalę turnyre. Pirmose išvykos rungtynėse prieš pajėgią „Uniks” ekipą „Ryto” žaidėjai kovą po krepšiu pralaimėjo 29:39 ir tai tapo viena iš pralaimėjimo priežasčių.

Vienintelė dvikova prieš Frankfurto „Skyliners” krepšininkus tapo išimtimi. Nors vilniečiai ir atkovojo daugiau kamuolių, rungtynes pralaimėjo.

Pagal komandos naudingumo rodiklį „Rytas” buvo priekyje: 70 naudingumo balų prieš „Skyliners” 69, nors dvikova tąkart net devynių taškų skirtumu (70:61) iškovojo svečiai.

Retas atvejis, kuomet komanda, pralaiminti rungtynes tokiu skirtumu, statistinėse grafose surenka daugiau naudingumo balų, todėl šį Vilniaus klubo pralaimėjimą galima būtų laikyti išimtimi iš taisyklės.

Pergalę bei gerą kovą po krepšiais prieš „Fiat” krepšininkus trečiadienį lėmė ir gynėjų pagalba. Įžaidėjas Chrisas Krameris ir naujokas Mannny Harrisas atkovojo po 4 kamuolius, o D.J. Seeley pridėjo dar 5. Jei pridėsime Deivido Sirvydžio, Mindaugo Girdžiūno ir Arno Butkevičiaus nuveiktą darbą po krepšiu, turėsime net 22 atkovotus kamuolius.

Rungtynėse įsiminė epizodas, kuomet trečiojo kėlinio metu net kelis kartus po varžovų krepšiu karaliavo D.Suttonas, o D.J. Seeley, kovodamas po varžovų krepšiu, rimtai išgąsdino „Ryto” gerbėjus. Gynėjas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus, tačiau po grumtynių liko gulėti po krepšiu. Laimei, vėliau gynėjas tęsė rungtynes.

Individualus meistriškumas ir laisvė puolime

„Fiat” ekipos krepšininkai akivaizdžiai nespėjo gaudyti ir tik akimis lydėjo „Ryto” „sukamą” kamuolį puolime. Vilniečiai nepiktnaudžiavo tolimais metimais, o to daryti nebuvo būtina, mat ekipa puikiai vykdė D.Adomaičio žaidimo planą. Puolime pasižymėjo 9 krepšininkai, o reikiamu metu „iššaudo” vis kitas žaidėjas.

Antrojo kėlinio metu „Rytas” turėjo susikrovęs solidų pranašumą. Tačiau tritaškį pataikė Carlosas Delfino ir D.Adomaitis suskubo prašyti minutinės pertraukėlės, mat turėta persvara sumažėjo iki 6 taškų (30:24). Po pertraukėlės aikštėje pasirodė „Ryto” talentas Deividas Sirvydas, kuris pelnė penkis taškus iš eilės, o gynyboje sėkmingai dirbo prieš C.Delfino. „Rytas” susigrąžino turėtą pranašumą, o rungtynėse prabildavo vis kitas žaidėjas.

„Ryto” ekipoje rungtynėse prieš „Fiat” krepšininkus dviženklį taškų skaičių pelnė net 6 krepšininkai. Kai kuriems iš jų peržengti dešimties taškų ribą neprireikė daug laiko. 12 taškų per beveik 13 minučių pelnė M.Harrisas, o E.Kairys įmetė 10 taškų per 18 sužaistų minučių.

Pergalingoje kovoje D.Adomaitis sugebėjo panaudoti įvarius puolimo ginklus, o tam, kad būtų iškovotas įskaitinis taškas turnyro lentelėje neprireikė net Eimanto Bendžiaus paslaugų. Puolėjas greit rinkosi pražangas ir per 8 minutes prametė visus keturis mestus metimus.

Stabdžiai antroje rungtynių pusėje

Trečiojo kėlinio viduryje ant atsarginių žaidėjų suolo buvo pasodintas D.Suttonas, o kartu su juo ir D.J. Seeley. Kaip tik tada prasidėjo atkarpa, kurią „Rytas” pralaimėjo 0:12.

Galima prisiminti ir sezono pradžią, kuomet „Rytas” „padovanojo“ atkarpą 0:22 Kauno „Žalgiriui”. Tąkart toks atsainus požiūris į varžovo spurtą kainavo pergalę.

Rungtynėse prieš „Fiat” krepšininkus pavyko išsigelbėti, tačiau toks kritimas į duobę lemiamomis rungtynių atkarpomis turėtų priversti sunerimti D.Adomaitį.

Nors po traumos pagijo C.Krameris, tačiau kito įžaidėjo, M.Girdžiūno, žaidimas atrodo blankiai. Gynėjas vidutiniškai per ketverias rungtynes Europos taurėje renka vos po 2,3 naudingumo balus. Be to, atlieka tiek pat klaidų.

Nestabilus M.Girdžiūno žaidimas lemiamomis atkarpomis yra viena iš daugelio „Ryto” duobių priežasčių. Praėjusį trečiadienį dvikovoje prieš „Skyliners” ekipą M.Girdžiunas aikštės viduryje prarado kamuolį ir užsidirbo nesportinę pražangą, o tai leido varžovams pabėgti. Minėtoje dvikoje prieš „Žalgirį”, ketvirtajame kėlinyje, pasipylė M.Girdžiūno klaidos, kurios „Rytui” kainavo pergalę.

Rungtynėse prieš „Fiat” klubą, M.Girdžiunas aikštėje praleido vos 11 minučių. Didžiąją to laiko dalį gynėjas žaidė būtent atkarpos 0:12 metu. Tai buvo trečias kartas, kai M.Girdžiūnui būnant aikštėje komanda krenta į duobę. Norint vilniečiams keliauti į kitą etapą yra būtinas geresnis M.Girdžiūno žaidimas.

Spalio 31 dieną Vilniaus „Rytas” vyksta į Juodkalniją. Europos taurės pirmojo rato paskutinėse rungtynėse D.Adomaičio kariauna bandys pratęsti Baro „Mornar” ekipos pralaimėjimų seriją.