Fermeriu išvadintas J. Valančiūnas kirto Minesotai iš peties – pakartojo savo rekordą

Penkios pergalės iš penkių galimų. Taip šiame NBA čempionate žygiuoja Kanados „Toronto Raptors“ klubas su Jonu Valančiūnu. Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas trečiadienį išbandė savo rankos taiklumą nuo tritaškio linijos ir padėjo savo klubui 112:105 (26:19, 31:29, 26:26, 29:31) susitvarkyti su „Minnesota Timberwolves“ klubu.

Jonas Valančiūnas<br> AP nuotr.
 "Raptors" ir toliau išlieka nepralaimėjusia NBA ekipa<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2018-10-25 06:59, atnaujinta 2018-10-25 08:32

J.Valančiūnas dvikova pradėjo nuo atsarginių žaidėjų suolo, žaidė 20 minučių, per kurias pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 9 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Lietuvis dvikovoje su „Timbervolwes“ įsūdė du tritaškius iš trijų ir pakartojo savo karjeros rekordą.

Pirmame kėlinyje naujasis „Raptors“ lyderis Kawhi Leonardo tiesiog šėlo: Kanados klubui pirmaujant 18:9, jis buvo pelnęs tiek pat taškų, kiek visa Minesotos.

Lietuvos vidurio puolėjas į aikštę įžengė antrame kėlinyje ir kažkodėl svečių klubo komentatoriaus Jimo Petersono buvo sutiktas itin nepagarbiai – J.Valančiūną jis pavadino fermeriu, kuris tiesiog nenori susitaikyti su tuo, kad pasaulis progresuoja, o jis užsidaręs religinėje bendruomenėje.

Į šias pašaipas J.Valančiūnas atsakė dviem tritaškiais iš trijų trečiame ir ketvirtame kėliniuose, padėdamas ekipai spurtuoti.

Einanant dvikovai į pabaigą „Raptors“ turėjo net 17 taškų persvarą, tačiau svečiai likus kovoti 4 minutes spurtavo 16:4 ir sumažino atsilikimą iki 101:106. Tačiau tuomet susiėmusi Kanados komanda ir vėl atitrūko ir neleido varžovams pirmą kartą šiame sezone savęs palaužti

„Raptors“ buvo nepralenkiama po krepšiu – kanadiečiai susirinko net 56 kamuolius, o svečiai tik 38.

„Raptors“ Minesotos ekipai Kanados didmiestyje yra neįveikiama – tai buvo 15-oji iš eilės Toronto pergalė namuose žaidžiant prieš „Timberwolves“ klubą.

Pastarąjį kartą Toronto komanda namuose „vilkams“ nusileido 2004-iais metais.

Rezultatyviausias šeimininkų ekipoje buvo Kawhi Leonardas, pelnęs 35 taškus, atkovojęs 5 bei perėmęs 2 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Šį mačą teisėjavo lietuvis Gediminas Petraitis.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 35 (15/23 met., 5 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), Jonas Valančiūnas 16 (9 atk. kam.), Serge‘as Ibaka 15 (7/10 met.), Kyle‘as Lowry 13 (6 atk. kam., 10 rez. perd.), Normanas Powellas 10 taškų.

„Timberwolves“: Jimmy Butleris 23 (5/10 baud., 5 rez. perd., 6 per. kam.), Derrickas Rose‘as 16 (7/16 met., 5 rez. perd.), Karlas-Anthony Townsas 14 (5/17 met., 8 atk. kam.), Tajus Gibsonas 13, Jeffas Teague‘as 12 (9 rez. perd.), Anthony Tolliveris 11, Joshas Okogie 10 taškų (4/14 met., 11 atk. kam.).

„Los Angeles Lakers“ su Lebronu Jamesu pagaliau šventė pirmąją sezono pergalę. Los Andželo klubas išvykoje 131:113 (32:30, 44:24, 30:32, 25:27) patiesė „Pheonix Suns“ ekipą.

„Suns“: D.Bookeris 23, D.Aytonas 22, T.Ariza ir T.Chandleris po 14, T.Warrenas ir J.Jacksonas po 10.

„Lakers“: L.Stephensonas 23, J.McGee 20, L.Jamesas 19, K.Kuzma 17, J.Hartas 15, K.Caldwellas-Pope 14, L.Ballas 12.

Ketvirtą pergalę šventė „Golden State Warriors“ klubas, kuris 138:117 (46:37, 34:34, 35:26, 23:20) namuose nugalėjo „Washington Wizards“ .

„Warriors“: S.Curry 51, K.Durantas 30, K.Thompsonas 19.

„Wizards“: B.Bealas 23, K.Oubre 17, M.Morrisas 14, J.Wallas 13, O.Porteris 12, J.Greenas 10.