Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“ tobulą startą paženklino klubo rekordu: 6 iš 6!

Šešios pergalės per šešerias pirmąsias sezono rungtynes. „Toronto Raptors“ krepšininkai dar niekada nebuvo pradėję NBA čempionato taip galingai.

Toronto ekipa laimėjo šeštąsias rungtynes iš eilės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

2018-10-27 07:16, atnaujinta 2018-10-27 09:25

Jonas Valančiūnas penktadienio naktį pelnė 17 taškų ir solidžiai prisidėjo prie „Raptors“ pergalės namuose 116:107 (39:26, 30:34, 23:29, 24:18) prieš „Dallas Mavericks“ ekipą.

Šeštoji pergalė buvo panaši į ankstesnes – visose rungtynėse Toronto ekipa leido varžovams pelnyti daugiau nei šimtą taškų, bet pati įmetė dar daugiau.

Ar tai reiškia, kad „Raptors“ tampa viena rimčiausių pretendenčių į aukso žiedus?

„Kol kas nežvelgiu labai toli į ateitį“, – sakė „Raptors“ treneris Nicke'as Nurse'as, kuris vasarą pakeitė Dwane'ą Casey.

Toronto ekipoje ryškiausi buvo Kyle'as Lowry, surinkęs 20 taškų ir atlikęs 12 rezultatyvių perdavimų, bei Kawhi Leonardas, pelnęs 21 tašką. Danny Greenas pridėjo 15, o Serge'as Ibaka – 11 taškų.

28 metų J.Valančiūnas po trejų rungtynių sugrįžo į starto penketą ir iš viso žaidė 22 min. Jis pataikė 7 iš 15 dvitaškių, prametė vieną tritaškį, pataikė 3 iš 4 baudų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 kartą suklydo, perėmė 1 kamuolį ir 4 sykius prasižengė.

Lietuvio efektyvumo koeficientas buvo didžiausias komandoje - plius 12.

Iki šiol geriausias „Raptors“ startas buvo 2015-2016 m sezono pradžioje, kai pavyko iškovoti penkias pergales.

„Mavericks“ ekipai DeAndre Jordanas pelnė 18 taškų ir atkovojo 15 kamuolių. Rezultatyviausi buvo slovėnas Luka Doničičius – 22 taškai ir Wesley Matthewsas – 21.

„Raptors“ galingai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje pirmavo 17 taškų skirtumu.

„Mūsų gynyba rungtynių pradžioje buvo... Kokį čia pasirinkus keiksmažodį? Baisi“, – sakė D.Jordanas.

Tačiau Dalaso ekipa pamažu lygino žaidimą ir ketvirtojo kėlinio pradžioje atsiliko vos 3 taškais. Bet tada „Raptors“ spurtavo 9:2, o svečiai per paskutinį ketvirtį pataikė vos 7 iš 24 metimų.

„Raptors“ varikliu tapęs K.Lowry surinko 10 ir daugiau rezultatyvių perdavimų ketvirtą kartą iš eilės ir tai yra geriausias karjeros rezultatas. Toronto ekipoje to niekas nebuvo padaręs nuo 2012 metų, kai ispanas Jose Calderonas tai atliko penkis sykius iš eilės.

„Jis tikrai geras. Kasmet atlieka viską vis geriau“, – sakė treneris N.Nurse'as.

Pirmąjį kėlinį „Raptors“ atliko spurtą 18:2, o ketvirtį laimėjo 39:26. Tai kol kas rezultatyviausias kėlinys šį sezoną.

NBA lyderė išliekanti Toronoto ekipa kitas rungtynes žais pirmadienį svečiuose su „Milwaukee Bucks“.

Tai bus dviejų geriausių sezono komandų akistata – „Bucks“ taip pat žengia be pralaimėjimų, penktadienio naktį svečiuose sutriuškinę „Minnesota Timberwolves“ ekipą 125:95 ir iškovoję penktąją pergalę iš eilės.

Visų penktadienio rungtynių rezultatai.

„Toronto Raptors“ – „Dallas Mavericks“ 116:107 (39:26, 30:34, 23:29, 24:18)

„Charlotte Hornets“ – „Chicago Bulls“ 135:106 (23:25, 45:29, 34:21, 33:31)

„New York Knicks“ – „Golden State Warriors“ 100:128 (25:25, 28:28, 31:28, 16:47)

„Houston Rockets“ – „Los Angeles Clippers“ 113:133 (30:31, 31:39, 22:26, 30:37)

„Minnesota Timberwolves“ – „Milwaukee Bucks“ 95:125 (16:27, 22:36, 29:34, 28:28)

„New Orleans Pelicans“ – „Brooklyn Nets“ 117:115 (32:30, 25:36, 31:25, 29:24)

„Sacramento Kings“ – „Washington Wizards“ 116:112 (28:27, 27:34, 24:24, 37:27).