T. Pačėsas įvertino „Ryto“ pasirinkimą, tačiau bėdas įžvelgia visai kitur

Dainiui Adomaičiui teks ilgai pasukti galvą, kas nutiko Vilniaus „Ryto“ komandai trečiajame kėlinyje rungtynėse su Malagos „Unicaja“.

T.Pačėsas problemine įvardijo vidurio puolėjo poziciją.<br>Lrytas.lt montažas
 A.Pilauskas gavo nemažai žaidimo laiko Malagoje.<br> eurocupbasketball.com nuotr.
 Sostinės komanda išvykoje skaudžiai pralaimėjo.<br> eurocupbasketball.com nuotr.
R.Stipčevičius žais Vilniuje.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Nov 8, 2018, 12:56 PM, atnaujinta Nov 8, 2018, 1:00 PM

Europos taurės dvikovą išvykoje galingai pradėję vilniečiai pirmoje susitikimo dalyje turėjo net 13 taškų persvarą, tačiau subyrėję po pertraukos buvo nušluoti rezultatu 76:95 (21:21, 27:22, 7:28, 21:24).

Lūžio momentu tapo sostinės komandos žaidimas po pertraukos, kuomet trečiąjį kėlinį ispanams pralaimėjo beviltiškai – 7:28.

„Na pasižiūrėjus tik į rezultatą, tai įspūdžiai po rungtynių gana slogūs. Bet aš tikrai nepuolu nurašyti „Ryto“ komandos, pralaimėjo šiai dienai stipresnei komandai“, – bendraudamas su lrytas.lt pasakojo Tomas Pačėsas.

46-erių krepšinio specialistas atkreipė dėmesį į pasikartojančią sostinės komandos bėdą.

„Jau ne pirmą kartą „Ryto“ krepšininkai subyra antroje rungtynių pusėje. Ta patį matėme LKL rungtynes su „Žalgiriu“ , dabar su Malagos komanda vėl buvo sužaistas prastas trečiasis kėlinys. Sunku pasakyti ar tai fizinio pasiruošimo bėdos, ar mažas žaidėjų pasirinkimas. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kiek žaidimo minučių gavo Deividas Sirvydis, Aistis Pilauskas bei Marekas Blaževičius. D.Adomaitis kartais vienu metu aikštėje laikydavo net kelis šiuos žaidėjus“, – apie „Ryto“ problemas kalbėjo T.Pačėsas.

D.Adomaitis į Malagą neatsivežė traumą patyrusio kapitono Chriso Kramerio, tad įžaidėjo pozicijoje atsirado skylė. Iki tol tik epizodiškai rungtyniavęs A.Pilauskas trečiadienio rungtynėse praleido beveik 17 minučių, per kurias pelnė 5 taškus. Aukštaūgis Marekas Blaževičius taip pat gavo solidaus žaidimo laiko aikštėje ir per 12 minučių spėjo įmesti 6 taškus.

Nors ne kartą „Ryto“ komandos nariai teigė, kad naujokų ieško įžaidėjo pozicijoje, bet T.Pačėsas mato ryškėjančią problemą ir kitoje grandyje.

„Sostinės komandai trūksta jėgos po krepšiu, aukštaūgio, kuris galėtų sėkmingai žaisti nugara. Dabar tą epizodiškai daro D.Suttonas, E.Kairys.

Atsiranda ir bėdos dėl atkovotų kamuolių, o „Ryto“ komanda su turimais žaidėjais tampa labai nuspėjama. Vakar rungtynėse „Unicaja“ vidurio puolėjai dominavo aikštėje, tą patį darė ir „Neptūno“ aukštaūgis Jerei'us Grantas savaitgalį. Vidurio puolėjo pozicija tampa tikrai problemine „Ryto“ klube“, – mano T.Pačėsas.

Vilniaus komanda reaguodama į didėjančias problemas su sudėtimi, nusprendė stiprintis. Ketvirtadienio rytą pasirodė pranešimai, kad komandą papildys patyręs įžaidėjas Rokas Stipčevičius.

Anot T.Pačėso, 32-ejų kroatas bus solidus papildymas „Ryto“ klubui: „Kiek žinau jis tikrai yra geras metikas. Jo patirtis turėtų padėti, nes tiek A.Pilauskas, tiek Margiris Normantas yra labai jauni įžaidėjai. Aišku, gali atsiliepti tai, kad krepšininkas kurį laiką buvo be klubo, tačiau toks patyręs žaidėjas turėtų greitai ir lengvai įsilieti į komandą.“

Vilniaus „Rytas“ šiuo metu grupėje su 3 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais D grupėje užima ketvirtą vietą. Sekančias Europos taures rungtynes vilniečiai žais lapkričio 13 dieną su Kazanės „Uniks“ komanda.