LKL užkariauja Eurolygą: Kanarų salose užfiksuotas retas reiškinys rungtynėse

Atėnų „Panathinaikos“ sirgaliai atėmė iš Kauno „Žalgirio“ sezono rekordą, nuo pirmojo pralaimėjimo pasprukusi Maskvos CSKA sudegino dviženklę varžovų persvarą, rezultatyviausias Eurolygos krepšininkas Aleksejus Švedas vedė „Chimki“ komandą į dar vieną pralaimėjimą, Miuncheno „Bayern“ pasiekė šio dešimtmečio pelnytų taškų rekordą, o Las Palmaso arenoje rungtyniavo net penki buvę LKL krepšininkai.

Šiame ture vienoje aikštėje susitiko net 5 buvę LKL žaidėjai.<br> Lrytas.lt montažas
Šiame ture vienoje aikštėje susitiko net 5 buvę LKL žaidėjai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Šiame ture vienoje aikštėje susitiko net 5 buvę LKL žaidėjai.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 10, 2018, 9:14 AM

Tai nutiko per krepšinio Eurolygos šeštąjį turą.

0. Čempiono vardą ginantis „Real“ ir CSKA šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimų ir po šeštojo turo dalijasi pirmąją vietą. Penkias pergales iškovojo „Fenerbahçe“, po keturias – „Panathinaikos“, „Olimpia“, „Barcelona“ ir „Anadolu Efes“.

1. Pergalių kol kas neiškovojo viena komanda – „Budućnost“. Penktadienį Podgoricos krepšininkai namie nusileido „Žalgiriui“ 60:72 ir lieka paskutinėje lentelės vietoje.

Po vieną pergalę pasiekė „Darüşşafaka“, „Herbalife“, „Maccabi“ ir „Chimki“.

2. Šią savaitę dvejos rungtynės baigėsi didesniu nei 20 taškų skirtumu. „Bayern“ namie sutriuškino „Darüşşafaka“ komandą net 116:70, o „Real“ išvykoje nugalėjo „Maccabi“ klubą 87:66.

5. Per Las Palmase vykusias rungtynes žaidė net penki buvę LKL krepšininkai. Šeimininkei „Herbalife“ komandai atstovavo du buvę Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjai D.J.Strawberry (19 taškų) ir Clevinas Hannah (9), „Anadolu Efes“ ekipai – trys buvę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Vasilije Micičius (17), Jamesas Andersonas (13) ir Brockas Motumas (9).

Po finalo sirenos pergalingai rankas į viršų kėlė buvę žalgiriečiai. Nors jų dabartinė komanda likus žaisti truputį daugiau nei 4 min. atsiliko 81:88, pabaigoje daug geriau žaidė „Anadolu Efes“, paskutinę atkarpą laimėjusi net 13:2 ir iškovojusi pergalę 94:90.

7. Per „Baskonia“ ir „Fenerbahçe“ rungtynes didžiausias skirtumas buvo vos 7 taškai. Pirmajame kėlinyje tokią persvarą įgijo svečiai iš Stambulo, po paskutinės trečiojo kėlinio atakos – Vitorijos krepšininkai.

Mačo svarstyklės tai į vieną, tai į kitą pusę svyravo beveik iki pat sirenos, o lemiamu tapo epizodas, kai likus 14 sek. teisėjai skyrė nesportinę pražangą „Baskonia“ snaiperiui Mattui Janningui. „Fenerbahçe“, jau tuo metu pirmavęs 71:70, per kelias akimirkas padidino persvarą iki 4 taškų (74:70), o paskutinis šeimininkų metimas nieko nebegalėjo pakeisti. Stambulo komanda nugalėjo 74:72.

10. „Baskonia“ gynėjas Mattas Janningas penktadienį net 10 kartų netaikliai metė iš toli. Jis pataikė vos 1 iš 11 tritaškių (iš viso pelnė 7 taškus).

12. Skaičiuojant visus turnyrus, CSKA nuo sezono pradžios laimėjo visas 12 rungtynių (po 6 – Eurolygoje ir Vieningoje lygoje).

13. „Olimpia“ trečiojo kėlinio viduryje pirmavo prieš CSKA komandą 13 taškų skirtumu 64:51. Tačiau po „armiečių“ trenerio Dimitrio Itoudžio paprašytos minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis: Maskvos krepšininkai dar trečiojo kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą 63:66, ketvirtojo kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą 68:66, o likusią mačo dalį žaidė daug solidžiau ir pasiekė pergalę 90:85.

17. Atėnų olimpinėje arenoje penktadienį vakare susirinko daugiau nei 17 tūkstančių žmonių. 17345 sirgalių sulaukęs „Panathinaikos“ pagerino šio sezono rekordą, kuris iki tol priklausė „Žalgiriui“ (Kauno arenoje per visas trejas joje vykusias rungtynes buvo apie 15 tūkst. žiūrovų).

„Panathinaikos“ ir jo varžovas „Olympiakos“ graikų aistruoliams neleido nuobodžiauti. Pirmoje mačo pusėje solidžiau žaidė svečiai iš Pirėjo, bet atėniečiai trečiojo kėlinio viduryje persvėrė rezultatą ir galiausiai iškovojo pergalę 93:80.

27. „Chimki“ lyderis Aleksejus Švedas pelnė 27 taškus (2/3 dvitaškių, 5/11 tritaškių, 8/11 baudų) ir vėl buvo rezultatyviausias turo krepšininkas. Tačiau jis ir vėl patvirtino posakį, kad vienas lauke – ne karys. Chimkų komanda tik keliose trumpose atkarpose buvo perėmusi iniciatyvą ir namie pralaimėjo „Barcelona“ ekipai 80:87.

Rezultatyviausių sezono krepšininkų lentelėje įtikinamai pirmaujančio A.Švedo vidurkis – 25,8 taško.

28. Naudingiausiu turo krepšininku pripažintas CSKA gynėjas Cory Higginsas surinko 28 naudingumo balus. Jis pelnė 23 taškus (6/8 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 8/8 baudų) ir išprovokavo 7 pražangas.

Taip pat 28 balus surinko A.Švedas, o dar daugiau – 34 balus – „Olympiakos“ puolėjas Giorgos Printezis. Tačiau šiedu krepšininkai žaidė pralaimėjusiose komandose.

116. „Bayern“ komanda į „Darüşşafaka“ krepšį įmetė net 116 taškų (laimėjo 116:70).

Šį dešimtmetį taip rezultatyviai nežaidė nė viena komanda, o per visą šiuolaikinės Eurolygos istoriją daugiau nei 116 taškų komandos pelnė tik šešis kartus. Rekordą dalijasi po 123 taškus įmetusios „Maccabi“ (2004 m. laimėjo prieš Pėzaro „Victoria Libertas“ 123:73) ir „Barcelona“ (2007 m. laimėjo prieš Ruano „Chorale“ 123:83). Įdomu, kad abiejose komandose tuo metu žaidė Šarūnas Jasikevičius.

Po 118 taškų yra įmetę „Maccabi“, „Panathinaikos“ ir „Zadar“, 117 taškų – Bolonijos „Fortitudo“ (2004 m. nugalėjo „Žalgirį“ 117:107).

Eurolyga. 6 turas

Miuncheno „Bayern“ – Stambulo „Darüşşafaka“ 116:70. D.Bookeris 18, N.Džedovičius ir P.Koponenas po 16, M.Lo 13/ J.Evansas 20, M.Brownas 10. 5087 žiūrovai.

Tel Avivo „Maccabi“ – Madrido „Real“ 66:87. J.O‘Bryantas 17, R.Sessionsas 11/ S.Llullis 17, J.Carrollas 16, G.Ayonas 12, 12 atk.kam., A.Randolphas 11.

Milano „Olimpia“ – Maskvos CSKA 85:90. V.Micovas 24, M.Jamesas 16, 12 rez.perd., A.Gudaitis 16, D.Bertanas 12, ... M.Kuzminskas 0/ C.Higginsas 23, N.De Colo 18, W.Clyburnas 14. 9356 žiūrovai.

Las Palmaso „Herbalife“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 90:94. D.J.Strawberry 19, E.Baezas 14, Ch.Evansas 12/ K.Simonas 18, V.Micičius 17, J.Andersonas 13, B.Dunstonas 12, 11 atk.kam. 4641 žiūrovas.

„Chimki“ – „Barcelona“ 80:87. A.Švedas 27, T.Crockeris 17/ Th.Heurtelis 18, Ch.Singletonas ir A.Tomičius po 16, V.Claveris 10. 7151 žiūrovas.

Atėnų „Panathinaikos“ – Pirėjo „Olympiakos“ 93:80. L.Lekavičius 17, N.Kalathis 14, Th.Antetokounmpo 14, J.Gistas ir M.Lojeski po 10/ G.Printezis 26, J.Timma 17, N.Milutinovas 11. 17345 žiūrovai.

Vitorijos „Baskonia“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 72:74. I.Diopas 17, T.Šengelija 15, P.Garino 10/ L.Datome 16, J.Lauvergne‘is 15. 11453 žiūrovai.

Podgoricos „Budućnost“ – Kauno „Žalgiris“ 60:72. A.Omičius 16, N.Gordičius ir E.Clarkas po 9/ B.Daviesas 20, A.Kavaliauskas 12, N.Woltersas 10, E.Ulanovas 8. 4764 žiūrovai.