LKL vidutiniokų akistatoje „Dzūkija“ svečiuose įveikė „Nevėžį“

[[ge:lrytas:lrytas:8274396]]

Kendrickas Brownas („Dzūkija“) veržiasi.<br> LKL/BNS nuotr.
 Kėdainių „Nevėžis“ patyrė pralaimėjimą namuose.<br> LKL/BNS nuotr.

Nov 18, 2018, 4:57 PM, atnaujinta Nov 18, 2018, 7:58 PM

Kėdainių „Nevėžis“ sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato 11-ajame ture savo aikštėje žaidė su Alytaus „Dzūkija“ ir pralaimėjo svečiams 68:74 (13:25, 18:10, 13:20, 24:19).

Kėdainiečiai yra iškovoję 2 pergales ir patyrę 9 pralaimėjimus, o alytiškių kraityje yra 5 pergalės ir 6 nesėkmės.

Pirmojo rato tarpusavio susitikimą Dzūkijos sostinėje užtikrintai laimėjo aikštės šeimininkai 81:61.

Abiems komandoms nesėkmkingai susiklostė paskutiniosios rungtynės LKL pirmenybėse. „Nevėžis“ svečiuose pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“ 69:83, o „Dzūkiją“ Alytuje sutriuškino „Žalgiris“ 94:65.

Aido Einikio iniciatyva „Nevėžis“ rungtynių pradžioje buvo išsiveržęs į priekį (8:3), tačiau „Dzūkija“ greitai žaidimą perėmė į savo rankas po kelių tolimų metimų, kuriuos pataikė Mindaugas Sušinskas ir Paulius Danisevičius – 18:10.

Nors skirtumas greitai tapo dviženklis, spurtu 8:0 „Nevėžis“ vėl įvedė lygybę – 29:29. Vis tik antrą ketvirtį svečiai baigė sėkmingiau ir turėtą pranašumą tik padidino po didžiosios pertraukos – 47:34.

Maksimalus „Nevėžio“ pasiekimas buvo iki 4 taškų sumažintas deficitas (63:67), likus pusketvirtos minutės, tačiau Kendrickas Brownas rinko svarbius taškus, baudos metimą išnaudojo ir Dominykas Domarkas, tad tvirtesnė pabaiga garantavo pergalę „Dzūkijai“.

„Dzūkijoje“ debiutavęs Steponas Babrauskas per 15 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, 2 kartus pažeidė taisykles bei surinko 5 naudingumo balus.

Geriausią sezono mačą sužaidė Artūras Jomantas, kuris per 26 minutes įmetė 7 taškus (3/8 dvit., 1/4 baud.), atkovojo net 16 kamuolių, perėmė 3, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, po 2 sykius suklydo bei prasižengė ir surinko 25 naudingumo balus.

16 atkovotų kamuolių yra pakartotas A.Jomanto asmeninis rekordas LKL, 9 rezultatyvūs perdavimai – taip pat.

Rezultatas:

„Nevėžis“ (2/9) – „Dzūkija“ (5/7) – 68:74 (13:25, 18:10, 13:20, 24:19).

„Nevėžis: Gabrielius Maldūnas 13, Martynas Varnas (0/7 tritaškiai, 7 išprov. pražang.) ir Aidas Einikis po 12, Nikita Balašovas 10, Simas Buterlevičius 9, Chauncey Collinsas 6 taškai (6 atk. kam.).

„Dzūkija“: Kendrickas Brownas 20, Dominykas Domarkas 13 (6 atk. kam.), Egidijus Dimša 10, Mindaugas Sušinskas 9, Artūras Jomantas 7, Waverly Austinas 6, Steponas Babrauskas 2 taškai.