Eurolyga: keturi mačai, nustūmę „Žalgirį“ toliau nuo aštuoneto

[[ge:lrytas:lrytas:8812045]][[ge:lrytas:lrytas:8812046]][[ge:lrytas:lrytas:8812049]][[ge:lrytas:lrytas:8812068]]

Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis<br>G.Bitvinsko nuotr.

2019-01-09 23:25, atnaujinta 2019-01-10 00:09

Trečiadienį buvo žaidžiami paskutinieji keturi Eurolygos 17-ojo turo mačai. Taip vadinamos sunkiosios savaitės dvikovas šiandien žaidė tiek lyderiai, tiek ir autsaideriai.

Maskvos CSKA klubas po pergalės prieš Kauno „Žalgirį“ pergalių serija bandė pratęsti su visišku autsaideriu Stambulo „Darussafaka“ ir jam tai pasisekė.

CSKA krepšininkai pasiekė lengvą pergalę, svečiuose 80:65 (25:16, 19:18, 16:15, 20:16) nugalėję autsaiderę „Darussafaka“.

Klubai iš viso pelnė tik 6 tritaškius ir du įmetė nugalėtojai.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Nando de Colo, 13 – Cory Higginsas, 11 – Sergio Rodriguezas, po 10 – Willas Clyburnas ir Othello Hunteris.

Stambulo ekipoje 13 taškų surinko Kartalas Ozmizrakas, po 8 – Jeremy Evansas bei Jonas Diebleris.

Savo mačą žaidė ir Lukas Lekavičius su Atėnų „Panathinaikos“. Graikai kovėsi su Miuncheno „Bayern“ ekipa ir bet kokia baigtis buvo nepalanki Kauno žalgiriečiams: jei būtų laimėję vokiečiai, jie net dvejomis pergalėmis būtų atitolę nuo „Žalgirio“. Bet aštuntą pergalę turnyre iškovojo Atėnų „Panathinaikos".

Graikijos klubas namuose rezultatu 77:67 (22:11, 21:21, 16:18, 18:17) įveikė „Bayern“ krepšininkus ir atsirevanšavo jiems už pralaimėjimą pirmame rate. Atėnų atstovai pergalėmis pasivijo kauniečius ir jie dabar yra vienuolikti.

L.Lekavičius šį kartą buvo blankus. Lietuvis per 9 minutes pelnė tašką (0/1 dvitaškis, 0/1 tritaškis, 1/2 baudų metimai), atkovojo 2 ir perėmė vieną kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po sykį suklydo ir prasižengė, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 5 naudingumo balus.

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 18, Nickas Calathesas 14, Jamesas Gistas 13. „Bayern“: Derrickas Williamsas 21, Petteri Koponenas 9, Vladimiras Lučičius 8.

Pergalę pasiekė ir vos ne vos žygiuojantis praeityje grėsmingasis Tel Avivo „Maccabi“, kuris savoje arenoje 81:76 (12:18, 22:19, 25:23, 22:16) palaužė Podgoricos „Budučnost“.

„Budučnost“ pirmajame kėlinyje dar turėjo dviženklį pranašumą 18:8, bet šeimininkai greitai pasivijo varžovus ir toliau vyko atkakli kova.

Ketvirtajame kėlinyje rezultatas buvo 66:66, bet šeimininkų spurtas 9:2 leido susikrauti solidžią persvarą 75:68, kurios žydai neišbarstė.

Nugalėtojams S.Wilbekinas pelnė 16 taškų, Tarikas Blackas – 12 (7 atk. kam.), DeAndre Kane‘as – 11 (5 atk. kam.), Johnny O‘Bryantas pridėjo 10 taškų (5 atk. kam.).

Pralaimėjusiems 25 taškus (6 atk. kam., 27 naud. bal.) įmetė Norrisas Cole‘as, 13 – Earlas Clarkas (3/10 dvitaškiai), po 10 surinko Edwinas Jacksonas (1/6 tritaškiai) ir Coty Clarke‘as.

Dar viename dienos mače santykius aiškinosi Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis, atstovaujantys Milano „Olimpia“ ekipai ir ispanų „Barcelona“.

„Olimpia“ savo aikštėje siekė pradžiuginti sirgalius, tačiau  85:90 (16:17, 21:19, 20:29, 28:25) pralaimėjo ispanų klubui, nors lietuviai žaidė solidžiai ir stengėsi tempti savo klubą į pergalę.

A. Gudaitis sužaidė ir vėl galingai: per 32 min. pelnė 16 taškų (dvitaškiai 5/7, baudos 6/8), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 1 metimą, suklydo ir prasižengė po 4 sykius.

M. Kuzminskas taip pat šįkart atrodė solidžiai: per 18 min. surinko 8 taškus (dvitaškiai 3/6, tritaškiai 0/1, baudos 2/2), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, suklydo ir prasižengė po 1 kartą.

Po 20 taškų Milano komandai pelnė Mike'as Jamesas ir Vladimiras Micovas, 11 – Jeffas Brooksas.

Barselonos ekipoje 21 tašką surinko Thomas Heurtelas, 16 – Kevinas Seraphinas, 15 – Adamas Hanga, 11 – Pau Ribas.

Milano komanda (8/9) Eurolygoje užima septintąją poziciją, o „Barcelona Lassa“ (10/7) klubas yra šeštas.