Juoda „Žalgirio“ atkarpa tęsiasi: Stambule krito prieš „Fenerbahce“ ekipą

[[ge:lrytas:lrytas:8825102]]

Žalgiriečiai patyrė pralaimėjimą Stambule.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jan 10, 2019, 7:31 PM, atnaujinta Jan 11, 2019, 10:51 AM

Juoda atkarpa Eurolygoje tęsiasi, o Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimų serija nutįso jau net iki keturių.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtadienio vakarą Stambule 61:78 (11:19, 18:24, 15:14, 17:21) nusileido „Fenerbahce“ ekipai ir tai reiškia, kad jau daugiau nei dvi savaites senojo žemyno pirmenybėse jie negali pradžiuginti savo sirgalių laimėjimu.

Dabar kauniečių sąskaitoje yra 7 pergalės bei 11 pralaimėjimų, o paskutinį kartą Kauno ekipai laimėti pavyko dar prieš šventes, kai gruodžio 21 dieną buvo įveiktas Tel Avivo „Maccabi“ klubas.

„Fenerbahce“ iškovojo jau 16 pergalę ir išlieka vienvalde Eurolygos reguliariojo sezono lydere.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 14 (5/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/4 baudos, 6 rez.p.), Melihas Mahmutoglu 14 (4/4 ditaškiai, 2/2 tritaškiai), Janas Vesely 13 (12 atk.k.), Jofrey Lauvergne ir Nicolo Melli 8, Nikola Kaliničius 6, Marko Guduričius 5.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 12 (5/11 dvitaškiai, 2/2 baudos), Paulius Jankūnas 9 (5 atk.k.), Nate'as Woltersas 8, Laurynas Birutis, Artūras Milaknis ir Marius Grigonis po 6, Aaronas White'as 5, Edgaras Ulanovas 4, Rokas Jokubaitis ir Deonas Thompsonas po 2, Th. Walkupas ir D. Waltonas po 0.

Rungtynės prasidėjo puikia žalgiriečių gynyba ir „Fenerbahce“ sunkiai rado kelius link krepšio. „Žalgiris“ šovė į priekį 5:0, tačiau neilgai trukus Š.Jasikevičiui jau teko skėsčioti rankomis.

Stambulo ekipa ne tik, kad greitai išlygino rezultatą, tačiau ir vienu po kito taikliais metimais pabėgo į priekį. „Žalgirio“ gynyba prapuolė, o po pirmojo kėlinio žalgiriečiai jau regėjo aštuonių taškų deficitą – 11:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Šaras tik mostelėjo ranka ir nusisukęs kažką sumurmėjo po nosimi. Tam buvo priežastis – Brandonas Daviesas smogė alkūne varžovui, užsidirbo nesportinę pražangą bei trečiąją asmeninę.

To dėka „Fenerbahce“ pradėjo kėlinį spurtu 6:0 ir atitolo jau pavojingu skirtumu – 25:11.

Šiek tiek netikėtu faktoriumi varžovų gynybai tapo aikštėje pasirodęs Laurynas Birutis, kuris iki ilgosios pertraukos pertraukos pelnė 6 taškus. Tačiau net ir jo ar kitų žalgiriečių taškai mažai gelbėjo. Prieš ilgąją pertrauka Kauno ekipa atsiliko 29:43.

Po ilgosios pertraukos, kai prasiveržęs link krepšio pataikė M.Grigonis, „Žalgiris“ priartėjo iki dešimties taškų. Toks deficitas buvo ir po A.White'o dėjimo.

Žalgiriečiai jau atrodė energinigiau ir gynyba jau buvo kur kas solidesnė. Tačiau trūko daugiau pastangų puolime, nes skirtumas tirpo labai vangiai ir prieš lemiamą ketvirtį turkai pirmavo 57:44.

„Žalgiris“ nebuvo linkęs pasiduoti ir puikiai pradėjo lemiamą ketvirtį, kai po B.Davieso ir N.Wolterso metimo priartėjo iki 50:57. Deja, ambicijos greitai buvo nusodintos, kai „Fenerbahce“snaiperiai atitaisė situaciją (53:66).

Šaras tuomet nusprendė į aikštę mesti jaunąjį Roką Jokubaitį, o šis nebijojo kovoti prieš daug labiau patyrusius varžovus, bet kamuojamas įtampos prametė baudos metimus.

„Žalgirio“ vyrai prakaitavo ir stengėsi, bet šviesos tunelio gale taip ir neišvydo. Aikštės šeimininkai likusią atkarpą baigė ramiai ir po nesėkmingos kelionės į Maskvą, namuose savų sirgalių nebenuvylė.

Žalgiriečiams pergalių ir toliau teks laukti.

Statistika: „Fenerbahce“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 26/36 (76,2 proc.)  – 21/43 (48,8 proc.)

Tritaškiai: 5/16 (31,3 proc.) – 2/6 (33,3 proc.)

Baudų metimai: 11/14 (78,6 proc.)  – 13/18 (72,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 23  – 24

Klaidos: 13  – 14

Perimti kamuoliai: 8 – 8