„Raptors“ vietoj pasivaikščiojimo gavo šoko dozę – vos įveikė autsaiderį

Dramatišką pergalę NBA pirmenybėse ketvirtadienį pasiekė be traumuoto lietuvio Jono Valančiūno žaidžianti „Toronto Raptors“ komanda (34/13). NBA čempionato lyderiai namuose tik po velniškai atkaklios kovos dviejų taškų skirtumu 111:109 (32:20, 25:29, 20:29, 34:31) palaužė Vakarų konferencijos autsaiderius „Phoenix Suns“ (11/35). Pergalę šeimininkams išplėšė taiklus Pascalio Siakamo metimas su sirena.

„Raptors“ vos ne vos įveikė NBA autsaiderį „Suns“<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 18, 2019, 7:13 AM, atnaujinta Jan 18, 2019, 10:08 AM

Nors akistatos pradžioje atrodė, kad „Suns“ be didesnių problemų atiduos įskaitinį tašką favoritui, nieko panašaus neįvyko. Leidę pradžioje šeimininkams susikrauti 12 taškų pranašumą, Fynikso atstovai po to tris ketvirčius vijosi ir lemiamame kėlinyje žaidė lygiai.

Atrodė, kad esant rezultatui 88:87, įvyks lemiamas lūžis: Chrisas Boucheris įkrovė kamuolį į krepšį, tačiau jam bandė pamaišyti svečių žaidėjas Joshas Jacksonas. Krepšininkui buvo skirta pražanga. Šis įsiūto, užsidirbo antrąją techninę pražangą ir buvo išvarytas iš aikštės.

Bet ir ne nepakako: teisėjai peržiūrėjo vaizdo įrašą ir J.Jacksonui skyrė ir nesportinę pražangą. Vieną ataką šeimininkai pavertė net septyniais taškais ir pabėgo 95:87.

Ber „Suns“ atsitiesė ir likus 13 sek. baudos metimais Mikalas Bridgesas išlygino rezultatą 109:109.

Po minutės pertraukėlės Kanados ekipos treneris Nickas Nurse‘as paskutinį metimą patikėjo Pascaliui Siakamui. Šis prasiveržė ir kaire ranka su sirena įmetė pergalingus taškus.

„Raptors“ namuose laimėjo jau aštuntą kartą iš eilės. Pastarąją nesėkmę „Scotiabank“ arenoje Toronto klubas patyrė dar gruodžio 9-ąją, kai kanadiečiams teko pripažinti „Milvaukee Bucks“ pranašumą.

„Raptors“: Serge‘as Ibaka 22, Kyle‘as Lowry 16, Fredas VanVleetas 15, C. J. Milesas 13 (3/5 trit.), Pascalis Siakamas (12 atk. kam.) ir Delonas Wrightas po 10.

„Suns“: Devinas Bookeris 30 (4/9 trit.), Kelly Oubre 18 (3/15 met., 11/13 baud., 9 atk. kam.), Mikalas Bridgesas ir DeAndre Aytonas (17 atk. kam.) po 15, T. J. Warrenas 11.

Ketvirtadienio rungtynių rezultatai.

„Indiana Pacers“ – „Philadelphia 76ers“ 96:120 (25:28, 23:26, 23:32, 25:34)

„Toronto Raptors“ – „Phoenix Suns“ 111:109 (32:20, 25:29, 20:29, 34:31)

„Washington Wizards“ – „New York Knicks“ 101:100 (20:30, 33:33, 24:26, 24:11)

„Charlotte Hornets“ – „Sacramento Kings“ 114:95 (20:25, 43:25, 20:23, 31:22)

„Denver Nuggets“ – „Chicago Bulls“ 135:105 (28:30, 33:17, 42:26, 32:32)

„Oklahoma City Thunder“ – „Los Angeles Lakers“ 128:138, po pratęsimo (39:27, 24:40, 33:28, 26:27; 6:16).