Liūdna viešnagė pas R. Kurtinaitį: „Žalgiris“ apmaudžiai nusileido „Chimki“ ekipai

Prieš Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos srities „Chimki“ dvikovą Mytiščių arenoje<br> M.Krukausko nuotr.
Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas ir „Celtics“ skautas Benas Matkevičius<br> M.Krukausko nuotr.
Robertas Javtokas ir buvęs Rusijos krepšinio rinktinės narys Nikita Morgunovas<br> M.Krukausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (53)

2019-01-31 18:48, atnaujinta 2019-02-01 13:43

„Žalgirio“ viešnagė Rusijoje apkarto. Kauniečiai po rungtynių liūdėjo, o džiaugėsi Rimas Kurtinaitis, kuris su savo auklėtiniais iškovojo pergalę.

Žalgiriečiai ketvirtadienio vakarą tragiškai sužaidė lemiamas rungtynių minutes ir išvykoje 64:74 (17:19, 20:17, 19:11, 8:27) nusileido „Chimki“ ekipai bei Eurolygoje patyrė jau tryliktąją nesėkmę.

„Chimki“ iškovojo aštuntąją pergalę ir pagal šį rodiklį pavijo Kauno komandą.

Tuo pačiu rusai turės ir tarpusavio rungtynių pranašumą, kadangi dar rudenį Kaune taip pat laimėjo – 84:83.

Dabar šių komandų pergalių ir pralaimėjimų balansas identiškas.

„Chimki“: Jordanas Mickey 20 (9 atk. kam.), Malcolmas Thomasas 16 (8 atk. kam.), Tony Crockeris 14 (4/5 trit.), Dee Bostas ir Jegoras Vialcevas – po 9, Stefanas Markovičius 4, Andrejus Zubkovas 2.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15 (3/12 metimai), Nate'as Woltersas 10 (4/11 metimai), Edgaras Ulanovas 9, Brandonas Daviesas 7, Deonas Thompsonas ir Thomas Walkupas po 6, Antanas kavaliauskas 4, artūras Milaknis 3, Aaronas White'as ir Paulius Jankūnas po 2.

Rungtynes „Chimki“ pradėjo savo mėgstamu stiliumi. Žaidimas buvo greitas ir aikštės šeimininkai nemažai taškų susirinko po žalgiriečių klaidų.

Tačiau Š.Jasikevičiaus auklėtiniai neleido varžovams bėgti į priekį. Nors prametė ne vieną metimą iš geros situacijos, po Thomaso Walkupo tiritaškio pirmąjį kėlinį kauniečiai baigė atsilikinėdami 17:20.

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo Edgaras Ulanovas, o tik per plauką nežiūrint puikaus perdavimo Deonui Thompsonui neatliko Antanas Kavaliauskas.

Šarui teko prašyti minutės pertraukėlės ir liepti auklėtiniams susiimti, kai „Chimki“ staiga prapliupo tritaškiais.

Žalgiriečiai paklausė trenerio ir susiėmė, o tiksint paskutinei antrojo kėlinio sekundei Edgaras Ulanovas švystelėjo taiklų dvitaškį metimą, kuris prieš antrąją rungtynių dalį leido pirmauti 37:36.

Antrąjį kėlinį kur kas sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai ir kai jie prapliupo taškais, po Artūro Milaknio metimo R.Kurtinaitis privalėjo paprašyti minutės pertraukėlės.

Bene labiausiai trečiajame kėlinyje stebino Brandono Davieso ir D.Thompsono tandemas. Jie kartu puikiai dalijosi kamuoliu ir rengė rezultatyvias atakas.

Kai atrodė, kad „Chimki“ nuramino žalgiriečius, šie smogė ir vėl. Trečiojo kėlinio gale jie vėl sužaidė drausmingai, o prieš lemiamą ketvirtį dvitaškį metimą smeigė A.Kavaliauskas. „Žalgiris“ tuomet pirmavo jau 56:47.

Deja, greitai susikrauta persvara, taip pačiai greitai ir tirpo. Š.Jasikevičiui labai greitai teko prašyti minutės pertraukėlės, kai skirtumas sumažėjo iki penkių taškų, tačiau net ir po to jis tirpo.

Karštis aikštėje vyravo iki pat paskutinių akimirkų, o užsivedę aikštės šeimininkai smogė žalgiriečiams pačiu blogiausiu metu.

Nors Šaro auklėtiniai darė viską, kad sustabdytų „Chimki“ žaidėjus, vis tik lemiamu metu fortūna buvo rusų pusėje. Jie solidžiai kovojo po krepšiu ir griebė kamuolius net po netaiklių baudos metimų.

Tai buvo lemtingi lūžiai. Lemiamą akimirką sublizgėję aikštės šeimininkai nesumažino gazo ir realizavę svarbius metimus, neleido žalgiriečiams laimėti. Paskutinėmis sekundėmis Kauno ekipos tolimi metimai tebuvo formalumas. Situacija dabar dar labiau komplikuojasi.

Statistika: „Chimki“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai:  15/29 (51,7 proc.) – 14/38 (38,6 proc.)

Tritaškiai:  11/24 (45,8 proc.) – 9/21 (42,9 proc.)

Baudų metimai: 11/19 (57,9 proc.)  – 9/11 (81,8 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33  – 30

Perimti kamuoliai: 5  –9

Klaidos: 12  – 12

Rezultatyvūs perdavimai:  19  – 17