Eurolygos skaičiai. Švedo akrobatika, trileris Bavarijoje ir rekordą gerinantis N. De Colo

Miuncheno „Bayern“ krepšininkai ilgiausiose sezono rungtynėse parklupdė Eurolygos lyderius, Markusas Erikssonas fantastišku tritaškiu pakėlė ant kojų Kanarų salų aistruolius, Atėnų „Panathinaikos“ atsidėkojo sunkią akimirką nuo komandos nenusisukusiems sirgaliams, Nando De Colo papildė naudingiausio žaidėjo titulų kolekciją, šešios komandos sudarė didelę grūstį lentelės viduryje, o buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Dee Bostas pradėjo Lietuvos čempionus sužlugdžiusį „Chimki“ komandos spurtą.

Nando de Colo jau 14-ąjį kartą karjeroje buvo pripažintas naudingiausiu Eurolygos turo žaidėju.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 2, 2019, 10:25 AM

Tai nutiko krepšinio Eurolygos 21-ajame ture.

3. Atrodo, po šio turo liko tik trys pretendentai tapti Eurolygos reguliariojo sezono nugalėtoju. Nuo varžovų nutolo „Fenerbahçe“ (18 pergalių), „Real“ (17) ir CSKA (16).

Tarpas tarp trečiosios ir ketvirtosios vietų jau yra trys taškai, o iki reguliariojo sezono pabaigos liko devyni turai.

3. Šiame ture trejos rungtynės baigėsi didesniu nei 20 taškų skirtumu. Labiausiai varžovus sutriuškino CSKA, namie pranokęs autsaiderę „Budućnost“ ekipą 30 taškų skirtumu 99:69. Tuo tarpu kitus du didelius rezultatus galima pavadinti staigmenomis: „Baskonia“ namie nugalėjo „Maccabi“ komandą 97:73, „Barcelona“ svečiuose įveikė „Olympiakos“ klubą 76:55. Beje, Barselonos krepšininkai 21 taško skirtumu (27:6) pirmavo jau po pirmojo kėlinio.

6. Ilgiausią pralaimėjimų seriją tęsiantis „Herbalife“ varžovams nusileido jau šeštą kartą iš eilės. Tiesa, penktadienį Las Palmaso sirgaliai net po pralaimėjimo savo numylėtiniams plojo atsistoję – „Herbalife“ tik per pratęsimą pripažino „Olimpia“ pranašumą 104:106.

6. Šešias komandas, užimančias nuo aštuntosios iki tryliktosios vietos ir neprarandančias vilties patekti į atkrintamąsias varžybas, skiria vos du taškai. Po 10 pergalių iškovojo „Baskonia“ ir „Olimpia“, po 9 – „Maccabi“ ir „Panathinaikos“, po 8 – „Chimki“ ir „Žalgiris“.

12. Nors „Panathinaikos“ pastaruoju metu savo sirgalius pergalėmis džiugina retai, penktadienį į Atėnų olimpinę areną atėjo beveik 12 tūkst. sirgalių (11961). „Žalieji“ už pasitikėjimą atsidėkojo įtikinama pergale 88:75 prieš „Anadolu Efes“ klubą. Atėnų komanda nuo pirmojo kėlinio vidurio visą laiką pirmavo, o trečiajame kėlinyje buvo įgijusi 19 taškų persvarą.

13. „Panathinaikos“ vedlys Nikas Kalathis atliko net 13 rezultatyvių perdavimų. Šio Eurolygos sezono rekordas (14 rezultatyvių perdavimų) irgi priklauso N.Kalačiui. 29 metų graikų kilmės amerikietis yra ir šios statistikos kategorijos sezono lyderis. Jo vidurkis – 8,3 rezultatyvaus perdavimo.

13. Tris kėlinius ramiai pirmavęs „Real“ per ketvirtąjį kėlinį išbarstė 13 taškų persvarą ir vos neprisižaidė išvykoje rungtyniaudamas su „Darüşşafaka“. Po trečiojo kėlinio Madrido komanda pirmavo 72:59, tačiau iki sirenos likus 38 sek. „Darüşşafaka“ gynėjas Toney Douglasas išlygino rezultatą 82:82. Vis dėlto emocingomis paskutinėmis akimirkomis Stambulo komanda nepasinaudojo jos pačios susikurta proga išplėšti pergalę – „Real“ krepšininkai pabaigoje pataikė 4 baudos metimus ir nugalėjo 86:82.

14. Jau 14-ąjį kartą karjeroje naudingiausiu Eurolygos turo žaidėju buvo pripažintas CSKA gynėjas Nando De Colo. 31 metų prancūzas per rungtynes su „Budućnost“ komanda pelnė 26 taškus (3/3 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 8/8 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

N.De Colo yra daugiausiai kartų naudingiausiu Eurolygos turo krepšininku pripažintas žaidėjas. Šioje lentelėje antrąją vietą užima Mirsadas Turkcanas (10), trečiąją vietą dalijasi Giannis Bourousis, Luka Dončičius ir Vasilis Spanoulis (po 8).

15. „Chimki“ krepšininkai per rungtynes namie su „Žalgirio“ atkarpą ketvirtojo kėlinio antroje pusėje laimėjo rezultatu 15:0. Kėlinio pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 56:47 (beje, tai buvo didžiausia svečių persvara), o likus žaisti 5 min. dar buvo priekyje 61:59. Tačiau tada buvęs žalgirietis Dee Bostas taikliu dvitaškiu pradėjo ilgą „Chimki“ spurtą, kuris nulėmė Rusijos vicečempionų pergalę 74:64.

21. Per „Bayern“ ir „Fenerbahçe“ rungtynes pirmaujanti komanda keitėsi net 21 kartą, o skirtumas nė karto nebuvo dviženklis. Nenuostabu, kad lygiaverčiai varžovai santykius aiškinosi labai ilgai ir namie žaidęs „Bayern“ laimėjo tik po dviejų pratęsimų 90:86 (per pratęsimus pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus).

Tai buvo ilgiausios šio Eurolygos sezono rungtynės. Šį sezoną komandoms 40 minučių neužteko septynis kartus, bet kitus šešis kartus pirmasis pratęsimas kartu būdavo ir paskutinis.

Įdomu, kad „Fenerbahçe“ krepšininkai du iš trijų pralaimėjimų patyrė per rungtynes, kuriose buvo žaidžiami pratęsimai. Sausio pradžioje Stambulo komanda per papildomą laiką nusileido „Chimki“ klubui.

28. „Herbalife“ gynėjas Marcusas Erikssonas pelnė 28 taškus (4/5 dvitaškių, 5/11 tritaškių, 5/5 baudų) ir buvo rezultatyviausias turo krepšininkas. Karjeros rekordą pasiekęs 25 metų švedas penktadienį atliko ir du svarbiausius metimus. Prieš pat ketvirtojo kėlinio sireną jis akrobatiniu tritaškiu išlygino rezultatą 89:89, o paskutinę pratęsimo akimirką vėl metė iš toli, bet savo triuko nepakartojo. Kamuolys atsitrenkė į lanką ir „Herbalife“ pralaimėjo „Olimpia“ komandai 104:106.

33. Pergalė prieš Eurolygos lyderius, juolab po dviejų pratęsimų, savaime yra įsimintinas įvykis, bet „Bayern“ krepšininkams Stefanui Jovičiui ir Danilo Bartheliui, kartu įmetusiems 33 taškus, ši pergalė turėtų būti ypač įsimintina dėl asmeninio indėlio. Ketvirtadienį ir serbas S.Jovičius (19 taškų, 4/7 tritaškių), ir vokietis D.Barthelis (14 taškų, 7/7 dvitaškių) pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordus.

Pirmą sezoną Eurolygoje žaidžiančio 27-erių D.Barthelio vidurkis yra 7,3 taško, o 28-erių S.Jovičius pelno 8,6 taško, bet jau seniai garsėja kaip įžaidėjas, nepasižymintis gera metimo technika ir vengiantis mesti į krepšį iš trijų taškų zonos.

42. „Fenerbahçe“ gynėjas Kostas Sloukas per rungtynes su „Bayern“ klubu žaidė net 42 min. 13 sek. Graikas tapo antruoju krepšininku, šį sezoną aikštėje praleidusiu daugiau laiko nei paprastai trunka rungtynės. Pirmasis buvo „Baskonia“ puolėjas Johannesas Voigtmannas, žaidęs 40 min. 41 sek. per rungtynes su „Olympiakos“.

Absoliutus Eurolygos rekordas priklauso Marcusui Brownui ir Carlosui Arroyo. Jie žaidė net po 50 minučių, tai yra nė karto nebuvo pakeisti per rungtynes, kurių nugalėtojai paaiškėjo tik per antrąjį pratęsimą. 2002 m. spalį rekordą pasiekė tuo metu „Efes Pilsen“ atstovavęs M.Brownas, o 2014 m. lapkritį rekordą pakartojo „Galatasaray“ aprangą vilkėjęs C.Arroyo.

Eurolyga. 21 turas.

„Chimki“ – Kauno „Žalgiris“ 74:64. J.Mickey 20, M.Thomasas 16, T.Crockeris 14/ M.Grigonis 15, N.Woltersas 10, E.Ulanovas 9. 5789 žr.

Pirėjo „Olympiakos“ – „Barcelona“ 55:76. J.Strėlniekas ir N.Milutinovas po 13/ Ch.Singletonas 18, A.Hanga 11, A.Tomičius 10. 9000 žr.

Miuncheno „Bayern“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 90:86 (po 2 pratęsimų). S.Jovičius ir D.Williamsas po 19, D.Barthelis 14, N.Dangubičius 11/ B.Dixonas 23, L.Datome 13, J.Lauvergne‘is 12, K.Sloukas ir N.Kaliničius po 11. 6400 žr.

Vitorijos „Baskonia“ – Tel Avivo „Maccabi“ 97:73. J.Voigtmannas 20, D.Hilliardas 19, L.Vildoza 16, Sh.Shieldsas 13/ S.Wilbekinas 19, J.O‘Bryantas 15, T.Blackas 10. 10517 žr.

Maskvos CSKA – Podgoricos „Budućnost“ 99:69. N.De Colo 26, D.Hackettas 17, S.Rodriguezas 14, K.Hinesas 11/ N.Cole‘as 11, J.Bellas 10. 4473 žr.

Stambulo „Darüşşafaka“ – Madrido „Real“ 82:86. T.Douglasas 27, J.Evansas 18, K.Ozmizrakas 11/ A.Randolphas ir T.Thompkinsas po 15, J.Carrollas 12, K.Prepeličius 10. 3051 žr.

Atėnų „Panathinaikos“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 88:75. N.Kalathis 20, 13 rez.perd., D.Thomasas 14, S.Kilpatrickas 13, J.Gistas 11, 10 atk.kam., ... L.Lekavičius 2/ R.Beaubois 15, K.Simonas 14, T.Pleissas 13, A.Moermanas 10. 11961 žr.

Las Palmaso „Herbalife“ – Milano „Olimpia“ 104:106 (po pratęsimo). M.Erikssonas 28, C.Hannah ir K.Tillie po 12, D.J.Strawberry 10/ V.Micovas 24, M.Jamesas ir J.Nunnally po 22, M.Kuzminskas 12, A.Gudaitis 6. 4697 žr.