Naujokų pastangomis „Dzūkija“ įveikė „Nevėžį“ ir pakilo turnyro lentelėje į septintąja vietą

[[ge:lrytas:lrytas:9097670]]

Anndrejus Urlepas ir Steponas Babrauskas.<br> LKL/BNS nuotr.
 Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai.<br> LKL/BNS nuotr.

2019-02-03 17:57, atnaujinta 2019-02-03 21:07

Alytaus „Dzūkija“ sekmadienį LKL čempionato 20-ojo turo paskutinėse rungtynėse namuose priėmė Kėdainių „Nevėžį“, įveikė svečius 86:73 (25:15,. 26:15, 22:22, 13:21) ir nutraukė savo trijų pralaimėjimų seriją.

Dzūkų sąskaitoje yra 7 pergalės ir 13 pralaimėjimų. Kėdainiečiai šventė 4 pergales ir patyrė 16 nesėkmių.

Abu akstesnius tarpusavio susitikimus taip pat laimėjo „Dzūkija“. Rugsėjo mėnesį jie nugalėjo „Nevėžį“ rezultatau 81:61, o lapkritį – 74:68.

Turnyro lentelėje abi ekipos yra kaimynės, o dabar jas skiria trys pergalės.

Su „Nevėžiu“ atsisveikinantis Chauncey Collinsas paskutinėse savo rungtynėse per 37 minutes pelnė 20 taškų (3/3 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 2/3 baudos).

Tuo metu savo debiuto mače „Dzūkijoje“ Elijah Brownas per 21 minutę surinko 14 taškų ir atkovojo 3 kamuolius, o Keremas Kanteris spėjo pasižymėti dvigubu dubliu: 19 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 22 naudingumo balai per 26 minutes.

Alytaus komanda nuo varžovų solidžiu skirtumu atitrūko dar antrajame kėlinyje, kuomet triuškino „Nevėžį“ 49:26.

Po didžiosios pertraukos atotrūkis buvo pasiekęs 25 taškus (62:37), tačiau paskutiniame kėlinyje „Nevėžis“ jį ėmė tirpdyti. Svečiai baudė „Dzūkiją“ už klaidas ir netikslius metimus bei taip sumažino deficitą iki 13 taškų (77:64). Vis tik didesnės intrigos „Nevėžis“ nesukūrė.

Rezultatas:

„Dzūkija“ (7/13) – „Nevėžis“ (4/16) – 86:73 (25:15, 26:15, 22:22, 13:21).

„Dzūkija“: Keremas Kanteris 19, Elijah Brownas 14, Dominykas Domarkas 11 (8 rez. perdav.), Matas Jogėla ir Egidijus Dimša po 10, Paulius Petrilevičius 9, Mindaugas Sušinskas 6, Steponas Babrauskas 3, Artūras Jomantas ir Paulius Danisevičius po 2 taškus. Tomas Pačėsas (0:31 sek.) taškų nesurinko.

„Nevėžis“: Chauncey Collinsas 20, Martinas Junakovičius 14, Adonte Parkeris 13 (1/6 tritaškiai), Regimantas Miniotas 9, Gintautas Matulis 7, Nikita Balašovas 6, Gabrielius Maldūnas 4 taškai. Martynas Varnas (14:30 min.) ir Ignas Labutis (04:21) taškų nesurinko.

„Dzūkija“ čempionate užima septintąją vietą, o „Nevėžis“ – devintąją.