„Žalgirio“ bėdos, sužlugdžiusios svajonę apie saldžią pergalę prieš „Barcelona“

Šarūnas Jasikevičius plačiai šypsodamasis skubėjo spausti rankų teisėjams, tačiau jo akyse buvo galima matyti ironijos ir nevilties kupiną žvilgsnį. Kauno „Žalgiris“ dramatiškai krito Ispanijoje prieš katalonų „Barcelona“ krepšininkus – 72:78. Pirmoje dvikovoje kauniečiai namie taip pat krito po rimtos akistatos – 85:88.

„Žalgiris“ ir antrą kartą krito nuo „Barcelona“ ekipos<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2019-02-08 17:35

„Žalgiris“ Eurolygoje ketvirtadienį patyrė jau septintąjį pralaimėjimą per aštuonerias rungtynes, nors vaizdas „Palau Blaugrana“ arenoje nuteikė optimistiškai.

Išvykoje kauniečiai taip rezultatyviai paskutinį kartą žaidė Gran Kanarijoje, kur pelnė 73 taškus. Tiesa, rungtynės vyko gruodžio 28 dieną.

Po ilgos pertraukos pilna sudėtimi rungtyniavę žaliai balti didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjo nuo savo varžovų, tačiau prasidėjus lemiama ketvirčiui „Žalgiris“ turėjo dviejų taškų pranašumą – 62:60. Tuomet sužibo viltis, kad bus sulaukta gražaus revašo ir įspūdingos pergalės.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje vėl pamatėme kažkur matytą vaizdą: klampios atakos puolime ir varžovų dėjimai į „Žalgirio“ krepšį. Kaip ir prieš savaitę Maskvoje, taip ir ketvirtadienio vakarą Barselonoje Kauno klubo varomasis mechanizmas sustojo, o atkrintamųjų traukinys dar labiau nutolo.

Portalas lrytas.lt apžvelgia svarbiausius rungtynių momentus bei pateikia įžvalgas, kaip ir kodėl „Žalgiris“ nesugebėjo perlaužti rungtynių eigos ir patyrė dar vieną pralaimėjimą.

Gynyba po savuoju krepšiu

Ante Tomičius pelnė pirmuosius 6 savo komandos taškus. Pirmoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ nerado priešnuodžių, kaip stabdyti „Barcelona“ aukštaūgius.

Minėtas A.Tomičius pirmoje rungtynių pusėje pataikė visus mestus dvitaškius ir į ilgąją pertrauką žengė pelnęs 11 taškų ir surinkęs 21 naudingumo balą.

Kitas šeimininkų puolėjas Pierre‘as Oriola taip pat smaginosi po „Žalgirio“ krepšiu. Vienas po kito puolime atkovotas kamuolys ir eiliniai taškai su pražanga leido „Barcelona“ krepšininkams valdyti rungtynes.

Ispanai per pirmąją rungtynių pusę atkovojo 17 kamuolių, kai „Žalgiris“ vos 10. Negana to, 7 kamuolius katalonai atkovojo puolime. Tokiu būdu, per pirmuosius du kėlinius šeimininkai „Žalgiriui“ atseikėjo 7 taškus antraisiais šansais.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ pakeitė vieną gynybine detalę, o to užteko sustabdyti „Barcelona“ centrus.

Krepšinyje yra įprasta, jog po susikeitimo, prie aukšto varžovo likus mažesniam žaidėjui treneris prašo, kad jis neleistu priimti varžovui kamuolio ir dengtų jį iš priekio. Š.Jasikevičius šią taisyklę įdiegė ir Kauno klubo aukštaūgiams.

Antanas Kavaliauskas, Brandonas Daviesas ir kiti „Žalgirio“ „bokštai“ atsistojo prieš A.Tomičių ir P.Oriolą, kuriems gauti perdavimus iš įžaidėjų nebebuvo taip paprasta.

To išdava: A.Tomičius ir P.Oriola antroje pusėje kartu nepelnė nei vieno taško iš baudos aikštelės, o vienintelius taškus įmetęs ispanas tai padarė nuo trijų taškų linijos.

Keistas pražangų traktavimas

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ per 3 minutes prasižengė keturis kartus, o tai tapo didžiausia „Žalgirio“ problema.

Prisirinkę greitų pražangų žalgiriečiai negalėjo klysti, tačiau pasipylė kvailos pražangos, kurios šeimininkams leido pelnyti lengvus taškus baudų metimais.

„Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą prie baudų metimo linijos stojo mesti 6 metimus ir visus juos realizavo. Tuo tarpu šeimininkų krepšininkai metė net 26 baudas iš kurių tikslą pasiekė 17.

Kartais teisėjų sprendimai buvo sunkiai suprantami. Ypač matant kaip kraujuoja B.Davieso nosis ar pažvelgus į A.White‘o sudraskytas rankas. 29-19, taip skyrėsi pražangų skaičius švieslentėje.

Š.Jasikevičius po rungtynių nenorėjo komentuoti teisėjų darbo, mat bijojo gauti dar vieną piniginę baudą. Vis dėlto jo kūno kalba ir emocijos viską pasakė.

Kai lemiamu metu B.Daviesas atkovojo kamuolį puolime ir jau buvo pasirengęs sugrūsti kamuolį iš viršaus ataką sustabdė ne teisėjo švilpukas, o Adamas Hanga. Kartojimo metu aiškiai matėsi, jog vengras iš nugaros bandė blokuoti žalgirietį, bet akivaizdžiai plojo jam per ranką.

Tuo metu „Žalgiris“ turėjo 5 taškų deficitą (68:73), o taiklus B.Davieso metimas galėjo sumažinti atsilikimą iki vieno vienintelio metimo.

Iki rungtynių pabaigos likus minutei ar dviem teisėjai turėtų būti akyli ir pastebėti kiekvieną taisyklių pažeidimą, sunku net pagalvoti, kaip ketvirtadienio vakarą trys teisėjai nesugebėjo pastebėti aiškios pražangos prieš B.Daviesą, kuri galbūt ir lėmė, jog „Žalgiris“ taip ir nesugebėjo pavyti varžovų.

Ilgai lauktas driokstelėjimas

Šio sezono asmeninį Eurolygos tritaškių pataikymo rekordą fiksavęs Artūras Milaknis vėl priminė apie save. Veteranas pataikė 5 tritaškius iš 8 ir buvo vienas pagrindinių „Žalgirio“ lyderių dvikovoje prieš „Barcelona“.

Trečiojo kėlinio metu būtent lietuvis inicijavo lūžį, kurio metu smeigė du tritaškius metimus ir išlygino rezultatą – 56:56.

Tiesa, prie taiklių snaiperio metimų prisidėjo ir visa ekipa. „Žalgirio“ puolime tą vakarą kamuolys judėjo pagal planą, mat kauniečiai atliko 19 rezultatyvių perdavimų, kai varžovai – 12.

A.Milaknis iki šios dvikovos per šešerias Eurolygos rungtynes bendrai buvo įmetęs tik 5 tolimus metimus. „Palau Blaugrana“ arenos lankai jam buvo platesni ir „Žalgirio“ senbuviui pakako 27 minučių, jog įsūdytų tiek pat metimų.

Palankus varžovas

A.White‘as surinko 18 naudingumo balų ir buvo vienas svarbiausių „Žalgirio“ žaidėjų. Atkovoti kamuoliai ir dėjimai į „Barcelonos“ krepšį puošė „Žalgirio“ žaidimą.

Panašu, kad žaisti prieš Ispanijos grandą jam yra ypatingai patogu, mat pirmoje sezono dvikovoje amerikietis fiksavo dar įspūdingesnius skaičius – 21 taškas ir 31 naudingumo balas.

Praėjusiame sezone prieš šią ekipą puolėjas taip pat fiksavo solidžius skaičius, kai rinko 16 ir 15 naudingumo balų.

A.White‘as neslepia gerų santykių su buvusiu žalgiriečiu Kevinu Pangosu, galbūt jį įkvėpė ir noras, kuo geriau sužaisti prieš gerą bičiulį. Palyginimui, K.Pangosas ketvirtadienio vakarą atrodė blankiai ir pelnė tik 5 taškus.

Ketvirtųjų kėlinių krizė

„Žalgiris“ per paskutiniąsias aštuonerias rungtynes ketvirtąjį kėlinį laimėjo tik kartą, kai namuose įveikė Atėnų „Panathinaikos“ 82:69. Kartą sužaidė lygiosiomis su Gran Kanarijos „Herbalife“, bet visose kitose dvikovose buvo pralaimėti ketvirtieji kėliniai, kaip ir pačios rungtynės.

Tampa įprasta matyti vaizdą, kai trečiajame kėlinyje pagaliau prabudę kauniečiai sugeba perimti iniciatyvą ir įsiveržti į priekį, tačiau lemiamo ketvirčio metu užklumpa sindromas, kuris kartojasi jau eilę rungtynių.

Ši problema kainavo rungtynes Milane, Maskvoje bei ketvirtadienio pralaimėjimą Barselonoje. Galbūt ir likusį sezoną Eurolygoje.