Emocinį užtaisą iššvaistęs „Rytas“ iškovojo dramatišką pergalę Kėdainiuose

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate penktadienį vyko vienerios reguliariojo sezono rungtynės. Priešpaskutinę vietą turnyro lentelėje užimantis Kėdainių „Nevėžis“ savo aikštėje priėmė lyderių trejete buvusį Vilniaus „Rytą“. Vilniečiai šventė dramatišką pergalę po atkaklios ir permainingos kovos tik vieno taško skirtumu – 75:74 (19:16, 14:16, 25:20, 17:22) ir pakilo į antrąją poziciją.

„Rytas“ išvargo pergalę Kėdainiuose.<br> BNS/LKL nuotr.

2019-02-08 17:55, atnaujinta 2019-02-10 07:33

Pergalę Kėdainių komandai galėjo išplėšti Regimantas Miniotas, kuomet liko 2,2 sekundės, tačiau sudėtingas jo metimas iš vidutinio nuotolio tikslo nesiekė.

Kėdainiečių sąskaitoje dabar yra 4 pergalės ir 17 pralaimėjimų. Vilniečiai šalies pirmenybėse šventė jau 16 pergalių ir patyrė 5 nesėkmes.

Ankstesnius du tarpusavio susitikimus taip pat laimėjo „Rytas“ – rugsėjį išvykoje įveikė varžovus 80:70, o lapkritį namuose sutriuškino priešininkus 100:61.

„Rytas“ penktadienio dvikovą pasitiko puikios nuotaikos. Po pergalės Europos taurės turnyro grupių antrojo etapo paskutinėse tungtynėse namuose prieš „Monaco klubą (90:68), Lietuvos sostinės atstovai pateko į varžybų ketvirtfinalį. Tačiau tai nepadėjo susikaupti Kėdainiuose.

Tuo metu „Nevėžis“ paskutiniame LKL pirmenybių mače nusileido Alytaus „Dzūkijai“ (73:86), bet metė labai rimtą iššūkį svečiams ir iki pergalės jiems trūko vos vieno taiklaus R.Minioto metimo paskutinę sekundę.

Pirmajame kėlinyje po puikios „Ryto“ pradžios ir individualaus Arno Butkevičiaus starto (10 taškų) komandas skyrė 11 taškų (12:1), bet deficitą „Nevėžis“ panaikino dar iki ketvirčio pabaigos (16:16, atkarpa – 12:1). Kėlinį tritaškiu baigė Rokas Stipčevičius (16:19).

Antrasis ketvirtis vyko lygioje kovoje, nors nuolat nežymiai pirmavo svečiai (21:20, 25:22, 29:28). Aikštės šeimininkai trumpam persvėrė santykį (32:31), bet „Rytas“ po 20 min. žaidimo išsaugojo minimalų pranašumą (33:32).

Po ilgosios pertraukos sostinės ekipa ir vėl pabandė atitrūkti: iš pradžių surengė spurtą 10:0 ir visą laiką pirmavo (46:37, 51:43, 58:52), o vėliau dar saugiau jaustis galėjo ketvirtajame kėlinyje (70:58). Vis tik 5 Valdo Vasyliaus taškai iš eilės privertė Dainių Adomaitį prašyti pertraukėlės.

Gabrielius Maldūnas leido „Nevėžiui“ laikyti intrigą (67:73), o svarbų metimą, likus pusantros minutės, pataikė ir Adonte Parkeris (69:73).

Šeimininkai toliau mažino deficitą po Zaido Hearsto taškų (71:73), o į Arciomo Parachouskio dėjimą tritaškiu atsakė R.Miniotas (74:75).

Baltarusiui buvo fiksuotas 3 sekundžių pažeidimas, o galiausiai „Nevėžis turėjo 2,2 sek. išplėšti pergalei, tačiau R.Minioto metimas iš vidutinio nuotolio tikslus nebuvo.

„Nevėžis“ pardavė savo rezultatyviausią žaidėją Chauncey Collinsą Rusijos klubui, amerikietį pakeitė JAV ir Nigerijos pilietybę turintis Zaidas Hearstas. „Nevėžyje“ debiutavęs Z.Hearstas per 28 minutes pasižymėjo 8 taškais (4/9 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos).

Jis dar atkovojo 2 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. Taip pat šis žaidėjas dar išprovokavo 2 pražangas, 2 sykius pats prasižengė ir surinko +5 naudingumo balus.

Europos taurės turnyro paskutiniame mače susižeidęs D.J.Seeley šįkart „Rytui“ padėti Kėdainiuose negalėjo.

Rezultatas:

„Nevėžis“ (4/17) – „Rytas“ (16/5) – 74:75 (16:19, 16:14, 20:25, 22:17).

„Nevėžis“: Regimantas Miniotas (7 atk. kam.) ir Adonte Parkeris (6 rez. perdav.) po 12, Gintautas Matulis 11, Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) ir Zaidas Hearstas po 9, Nikita Balašovas 8, Martinas Junakovičius 7, Valdas Vasylius 5, Martynas Varnas 1 taškas. Ignas Labutis (06:47 min.) taškų nesurinko.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 16 (4/5 tritaškiai), Arciomas Parachouskis (8 atk. kam.) ir Rokas Stipčevičius po 13, Arnas Butkevičius ir Eimantas Bendžius po 12, Deividas Sirvydis 5, Chrisas Krameris ir Martynas Echodas po 2 taškus. Margiris Normantas (05:00 min.) taškų nesurinko. Aistis Piliauskas nežaidė.