Utenoje „Juventus“ galingai startavo, bet finiše krito po „Neptūno“ tolimų šūvių

[[ge:lrytas:lrytas:9174378]]

Uteniškiai neišsaugojo solidaus pranašumo, suklydę net 26 sykius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 L.Williamsas bandė gelbėti klaipėdiečius.<br> bcneptunas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 9, 2019, 6:29 PM, atnaujinta Feb 9, 2019, 8:33 PM

LKL čempionato 22-ojo turo rungtynėse šeštadienį Utenos „Juventus“ savo aikštėje buvo labai arti pergalės prieš Klaipėdos „Neptūną“, tačiau pabaigoje neatsilaikė 88:89 (29:15, 19:26, 15:22, 25:26).

Paskutinei atakai šeimininkai turėjo 5,3 sek., bet Kenny Gaineso metimas buvo gerokai per trumpas.

„Reikia išmokti sėkmingiau žaisti rungtynių pabaigą“, – sakė 23 taškus pelnęs uteniškių lyderis.

„Neptūnas“ iškovojo 17-ąją pergalę iš išliko antras.

„Juventus“ su 8 pergalėmis užima šeštąją vietą.

„Juventus“ pasiekė sezono antirekordą pagal klaidas – prarado kamuolį net 26 kartus.

Uteniškiai pirmajame kėlinyje žaidė tiesiog tobulai ir antrojo pradžioje turėjo net 17 taškų persvarą (32:15), tačiau po pertraukos kova prasidėjo iš naujo.

Vis dėlto per paskutinį kėlinį „Juventus“ vėl išsiveržė į priekį – 78:71 po Gyčio Radzevičiaus tritaškio.

Likus 1 min. 40 sek. po Kenny Gaineso tritaškio „Juventus“ pirmavo 84:78, bet tuoj pat tritaškiu atsakė ir Osvaldas Olisevičius – 84:81.

Kitoje atakoje „Neptūnas“ vėl pataikė tritaškį – 86:84 likus 1 min.

„Juventus“ prametė, ir O.Olisevičius atsakė dar vienu tritaškiu – 86:87 likus 27 sek.

Šeimininkų gelbėti puolė K.Gainesas, įvertęs dvitaškį – 88:77 likus 9,9 sek.

Bet Deividas Gailius parodė savo meistriškumą, prasiveržęs nuo aikštės vidurio ir pataikęs iš po krepšio likus 5,3 sek. – 88:89.

Ir tai jau buvo pergalingas metimas.

„Neptūnas“ per tris kėlinius buvo pataikęs tik 4 tritaškius ir tiek pat įmetė per paskutinį kėlinį.

Utenos ekipa pirmajame kėlinyje spurtavo 17:2 bei pabėgo į priekį 27:11. Vis dėlto šaltą dušą patyręs „Neptūnas“ atsitiesė antrajame ketvirtyje, kai spurtavo 10:1 ir sumažino atsilikimą iki penkių taškų (46:41).

Po pertraukos klaipėdiečiai įjungė dar aukštesnę pavarą. Priversdami varžovus klysti, 8 taškus iš eilės pelniusio Gyčio Masiulio vedami svečiai išlygino rezultatą 61:61, todėl viskas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje.

Rungtynių statistika

„Juventus“: Kenny Gainesas 23 (25 naud. balai), Arvydas Šikšnius 18 (4/4 tritaškių), Dovis Bičkauskis 16 (5 rez. perd.), Martinas Gebenas 7 (7 atk. kam., 4 per. kam., 7 rez. perd.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21, Jerai Grantas 16 (6/8 dvitaškių), Gytis Masiulis 13, Osvaldas Olisevičius ir Kyle‘as Weaveris (6 rez. perd.) po 12, Laimonas Kisielius 9.