Broliai D. ir K. Lavrinovičiai iš nevilties beldžiasi į NBA ekipų „Bucks“ ir „Bulls“ duris

Garsiai visam pasauliui paskelbę, jog yra aukščiausi pasaulio dvyniai, broliai Darjušas ir Kšištofas neatsigina dėmesio ir komentarų. JAV ir Lietuvos krepšinio entuziastai diskutuoja, kas aukštesni – „LavTwins“ ar NBA žaidžiantys dvyniai Lopezai.

Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>lavtwins nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>lavtwins nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>D.Umbraso nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>D.Umbraso nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br> lavtwins. nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br> lavtwins. nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>D.Umbraso nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>D.Umbraso nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Feb 12, 2019, 9:21 AM

Patys D.ir K. Lavrinovičiai nusprendė nedaugžodžiauti – susisiekę su Guinnesso rekordų organizacija siekia oficialaus pripažinimo ir pasaulio rekordo.

Vis dėlto, paaiškėjo, kad paprasta nebus – Lietuvoje nėra didesnių nei 210 cm matuoklių, o norint būti pripažintais, reikės prisišaukti ir kvietimą prie liniuotės kartu stoti iki šiol ignoravusius brolius Lopezus.

Remiantis reikalavimais, kuriuos iš Guinnesso pasaulio rekordų biuro gavo rekordo siekianti „LavTwins“ komanda, brolių ūgį 0,001 cm tikslumu turi išmatuoti kvalifikuotas gydytojas. Ši, atrodytų, paprasta užduotis atskleidė netikėtą problemą – Lietuva neturi tinkamų matuoklių.

„Dažniausiai tikslios medicinos įstaigų turimos matuoklės per trumpos – siekia 210 cm, o išskirtinių didesnių matuoklių tikslumas neatitinka rekordo reikalavimų.

Specialių horizontalių matuoklių visai neturime, taigi žadame improvizuoti ir tam būtent broliams specialiai pritaikyti reikalavimus atitinkančią Lietuvos sporto medicinos centro turimą vertikalią ūgio matavimo liniuotę“, – situaciją komentavo brolius matuosiantis Lietuvos medicinos sporto centro gydytojas Mantas Ambraška.

Guinnesso rekordų organizacija reikalavimų keisti negali, tačiau, kaip patys sako, būtų apmaudu, jei rekordo tektų atsisakyti dėl galimybių stokos.

„Tai – nuostabus projektas! Broliai Lavrinovičiai kiekvienam palieka neišdildomą įspūdį, jų neįmanoma nepastebėti. Norime, kad apie juos sužinotų visas pasaulis“, – teigė Guinnesso pasaulio rekordų projektų vadovė Irina Nohailic.

Nors ir susidūrusi su iššūkiais, „LavTwins“ komanda nusileisti neketina.

„O ką daryti? Mes gi žaidėm prieš juos – žinom, kad jie mažesni be plaukų. Pavargau skambinti Lopezams – turiu keltis naktį, kai pas juos diena ir sąskaita už skambučius į JAV nemaža jau susidarė“, – savo užsispyrimą aiškino Darjušas.

„Aš visada sakiau broliui, kad mažiau komentarų internete skaitytų, bet jis negali sustot. Rūpi žmogui. Nu tai kas belieka?“, – juokavo Kšištofas.

Praėjus vos kelioms dienoms po 2018-ųjų spalio mėn. pristatyto K. ir D. Lavrinovičių projekto „LavTwins“, žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kaltinančių brolius nepelnytai prisiėmus aukščiausių dvynių pasaulyje titulą.

Dažniausiai D ir K. Lavrinovičiams prikaišiojami skirtingose NBA komandose žaidžiantys 30-mečiai Brookas ir Robinas Lopezai, kurių abiejų ūgis, kaip nurodoma oficialiuose jų komandų puslapiuose, yra vienodas – 213 cm.

Iki šiol buvo skelbiama, kad Darjušo ūgis siekia 212 cm, o Kšištofo – 210 cm. B.Lopezas žaidžia „Milwaukee Bucks“ klube, o Robinas – „Chicago Bulls“.

Lyginant dabartinius oficialius duomenis, broliai pora centimetrų nusileidžia savo kolegoms NBA, tačiau faktas, kad NBA žaidėjai yra matuojami su sportine avalyne, o jų ūgis kartais net keliais centimetrais dar padidinamas, dažniausiai praleidžiamas.

„LavTwins“ projekto komanda kelis kartus bandė susisiekti su Lopezais, jų agentais bei klubu ir susitarti dėl oficialaus dvynių susitikimo, tačiau iki šiol jokio atsakymo iš lyg po akmeniu pasislėpusių NBA žvaigždžių, gauta nebuvo.

Įdomu, kaip kontaktuoti su Brooku ir Robinu seksis Guinnesso rekordų atstovams. Mat, norint patvirtinti brolių Lavrinovičių ūgį kaip didžiausią, reikės išmatuoti ir B ir R. Lopezus.

Jeigu pastarieji ir vėl atsitvers tylos siena, rekordų atstovams reikės gauti brolių Lopezų sutikimą, kad jie atsisako matuotis ir dėl aukščiausių dvynių titulo nesivaržys.

Tokiu atveju neliks nieko kita, kaip patvirtinti Darjušą ir Kšištofą Lavrinovičius esant aukščiausiais gyvais dvyniais pasaulyje.

Iki šiol aukščiausių dvynių pasaulyje rekordas priklausė Michaelui ir Jamesui Lanierams. 1999 m. užregistruoto rekordo duomenimis, abiejų JAV gimusių brolių ūgis siekė net 223,5 cm. 2018 m. balandžio mėn. iš gyvenimo pasitraukus Michaelui Lanierui, pasaulio dvyniams ir vėl buvo leista varžytis dėl aukščiausių gyvų dvynių titulo.

Matavimai, kaip nurodyta reikalavimuose, bus atliekami viešoje įstaigoje tris kartus dienoje: ryte, vidudienį, ir vakare. Žadama, kad matavimo užkulisius pirmieji galės išvysti „LavTwins“ socialinių tinklų sekėjai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.