„Žalgirio“ svajonėms – rimtas smūgis: beprotiškai svarbiame mače krito prieš „Baskonia“

Kauno „Žalgirio“ komandos šansai patekti į Eurolygos atkrintamąsias sumenko iki visiško minimumo. Ketvirtadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai patyrė dar vieną nesėkmę, kuri jų svajones plačiu mostu stumtelėjo į šalį.

Žalgiriečiai siekia svarbios pergalės Eurolygoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Feb 28, 2019, 9:27 PM, atnaujinta Mar 1, 2019, 12:25 AM

„Žalgiris“ išvykoje 73:80 (12:17, 13:23, 27:19, 21:19) nusileido Vitorijos „Baskonia“ komandai ir liko su devyniomis pergalėmis reguliariajame sezone.

Labai blogas ženklas, kad Vitorijos klubui tai buvo jau dvyliktoji pergalė. Ji yra aštuntoje vietoje ir yra viena pagrindinių kauniečių konkurenčių dėl vietos atkrintamosiose, tačiau „Žalgirį“ dabar lenkia net trimis laimėjimais.

Laikas ir likusių rungtynių skaičius Lietuvos čempionams nieko gero nežada, kadangi iki reguliariojo sezono pabaigos jau liko vos šešeri mačai.

„Baskonia“: Luca Vildoza 16 (5/8 trit.), Shavonas Shieldsas 14 (10 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas ir Vincentas Poirier (6/8 dvit.) po 13, Marcelinho Huertas 11, Darrunas Hilliardas 5, Ilimane Diopas 4.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 13 (5/11 dvit., 4 kld.), Deonas Thompsonas (4/6 dvit.) ir Marius Grigonis po 11, Artūras Milaknis 10 (2/4 trit.), Edgaras Ulanovas ir Thomas Walkupas po 8, Leo Westermannas 5, Paulius Jankūnas 4, Aaronas White'as 3.

Rungtynės prasidėjo greitu žaidimu, tik kamuolys ne visada krito į krepšį. Žalgiriečiams teko vytis varžovus, tačiau toli šiems pabėgti Kauno ekipa neleido.

Negana to, jie gana greitai privertė „Baskonia“ pagrindinį aukštaūgį Vincentą Poirier susirinkti dvi pražangas, todėl šis net neįpusėjus kėliniui sėdo ant suolo.

Abiejų komandų žaidime buvo broko ir „Žalgirį“ nuliūdinti galėjo nebent paskutinę sekundę varžovų pataikytas tritaškis, kuris po pirmojo kėlinio jiems leido pirmauti 17:12.

Žalgiriečiai į  antrąjį kėlinį žengė užsivedę ir jį pradėjo spurtu 8:0. Atrodė, kad Šaro braižas vykdomas puikiai, tačiau tuomet pasipylė eilės klaidų, kuriomis varžovai naudojosi tiesiog puikiai.

Šarui teko ne kartą griebtis už galvos, kadangi Vitorijos komanda atakas baigdavo ne tik rezultatyviai, tačiau dar ir efektingais dėjimais.

Sėkmė žvelgė visai ne ten, kur reikėjo „Žalgiriui“. Prieš ilgąją pertrauką buvo tikras košmaras. „Baskonia“ smeigė tolimą metimą, dar pridėjo du taškus ir pirmavo jau 40:25.

„Žalgiris“ po ilgosios pertraukos ir vėl sugrįžo puikiu žaidimu ir pelnė šešis taškus be atsako. O tuomet įsivyravo banguotas žaidimas.

Vos tik priartėdavo iki penkių taškų, „Baskonia“ klubas smeigdavo tolimą metimą arbą darbinį dvitaškį ir kad ir kiek besistengė Šaro auklėtiniai, tos pastangos plaukė į šoną, kadangi buvo atsilikinėjama 52:59.
Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai toliau alsavo į nugarą varžovams, tačiau niekaip nesugebėjo išlyginti rezultato.

Negana to, tolimais metimai prapliupo „Baskonia“ snaiperis Leonas Vildoza, kuris likus penkioms minutėms grąžino dviženklį pranašumą aikštės šeimininkams.

Likus trims minutėms po netyčinio veiksmo tiesiai per veidą skausmingą smūgį gavo B.Daviesas. Tai buvo lyg galutinės nesėkmės ženklas žalgiriečiams.

Kad ir kiek bedėjo pastangų, sėkmės jie taip ir nepagavo. Žalgiriečiai apmaudžiai neišnaudojo progų, o L.Vildoza smeigė dar vieną žudikišką tolimą metimą. Deja, nors „Žalgiris“ ir bandė nepasiduoti iki galo, sėkmė buvo visai kitur. Šaro auklėtiniai patyrė dar vieną skaudžią nesėkmę.

Statistika: „Baskonia“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai:  18/33 (54,5 proc.) – 19/41 (46,3 proc.)

Tritaškiai: 11/28 (39,3 proc.)  – 5/12 (41,7 proc.)

Baudų metimai:  11/17 (64,7 proc.) – 20/23 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai:  31 – 31

Rezultatyvūs perdavimai:  20 – 18

Klaidos:  14 – 17

Perimti kamuoliai:  10 – 7