Eurolygos lietuviai: žudantis A. Milaknio tritaškis ir ilgiausia „Žalgirio“ serija

Eurolygos 27-ajame ture Kauno „Žalgirio“ aprangą vilkintys Lietuvos krepšininkai žaidė ne taip rezultatyviai, kaip praėjusiose rungtynėse, tačiau gilų pėdsaką paliko ir Artūras Milaknis, ir Marius Grigonis. Tuo tarpu užsienio klubams atstovaujantys lietuviai pasirodė gana blankiai.

Antrasis A.Milanknio tritaškis buvo svarbiausias rungtynių metimas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Antrasis A.Milanknio tritaškis buvo svarbiausias rungtynių metimas.
Lukas Lekavičius pelnė 2 taškus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 M.Grigonis pelnė 12 taškų.<br>M.Patašiaus nuotr.
 M.Kuzminskoas pelnė 7 taškus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Mar 21, 2019, 8:33 AM

„Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neleido, kad varžovai jiems užtrenktų atkrintamųjų varžybų duris. Lietuvos čempionai trečiadienį išvykoje po permainingos kovos nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ komandą 85:83 ir išsaugojo galimybes patekti į ketvirtfinalį.

Kauniečiai beveik visas rungtynes vijosi Izraelio čempionus, kurie jau antrajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, o ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 9 taškų skirtumu (76:67). Vis dėlto paskutinėje mačo dalyje „Žalgiris“ žaidė šaltakraujiškiau, baudė varžovus už klaidas ir įrodė, kad yra stipresnis.

Kauno komanda pirmą kartą šį sezoną laimėjo trejas iš eilės rungtynes. Iki šios serijos žalgiriečiai tik dukart – dar praėjusių metų lapkričio pabaigoje ir gruodį – buvo laimėję po dvejas iš eilės rungtynes.

Trečiadienį į „Žalgirio“ dvyliktuką grįžo traumą išsigydęs Antanas Kavaliauskas. Paraiškoje buvo šeši lietuviai ir šeši užsieniečiai, tačiau du jauniausi žalgiriečiai Rokas Jokubaitis ir Lukas Uleckas laiką leido ant atsarginių suolo.

Keturi rungtyniavę Lietuvos krepšininkai įmetė beveik trečdalį komandos taškų – 28 iš 85. Marius Grigonis pelnė 12 taškų, Artūras Milaknis – 8, Edgaras Ulanovas – 6, tik antrajame kėlinyje trumpai (5 min.) žaidęs A.Kavaliauskas – 2.

Tel Avivo komandoje žaidė tik vienas Izraelio krepšinio auklėtinis Yovelis Zoosmanas. Jis pelnė 10 taškų.

„Žalgiris“ iškovojo 12-ąją pergalę ir dalijasi dešimtąją vietą su dviem per pastaruosius turus įveiktomis komandomis „Maccabi“ ir Miuncheno „Bayern“.

Nuo aštuntosios pozicijos kauniečius skiria du taškai. Net keturios komandos – Vitorijos „Baskonia“, Milano „Olimpia“, Pirėjo „Olympiakos“ ir Atėnų „Panathinaikos“ – pasiekė po 14 pergalių ir dalijasi šeštąją vietą.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau penktadienį. Į Kauną atvyks absoliuti autsaiderė Stambulo „Darüşşafaka“, kurios sąskaitoje yra vos 4 pergalės. Tiesa, Stambulo krepšininkai trečiadienį truputį pataisė sau nuotaiką. Jie namie nugalėjo Romo Kurtinaičio treniruojamą „Chimki“ klubą 91:85 ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją.

Legionieriai

Dėl kelialapių į ketvirtfinalį kovoja ir visos trys Lietuvos krepšininkų turinčios užsienio komandos. Dvi iš jų – „Panathinaikos“ ir „Baskonia“ – trečiadienį susigrūmė tarpusavyje.

Jų dvikovą Graikijos sostinėje 72:70 laimėjo „Panathinaikos“, kuris jau pirmojo kėlinio viduryje triuškino varžovus 21:2, trečiojo kėlinio viduryje vis dar pirmavo 23 taškais, bet išbarstė milžinišką pranašumą ir ketvirtojo kėlinio pradžioje leido varžovams persverti rezultatą. Vis dėlto „žalieji“ sugebėjo vėl susitelkti ir neleido „Baskonia“ išsivežti pergalės.

„Panathinaikos“ gynėjas Lukas Lekavičius pelnė 2 taškus, o „Baskonia“ puolėjas Tadas Sedekerskis visą mačą stebėjo nuo atsarginių suolo. Nors traumų iššienautoje Vitorijos ekipoje liko tik vienuolika žaidėjų, treneris Velimiras Perasovičius lietuvio į aikštę neleido.

Rezultatyviau žaidė „Olimpia“ puolėjas Mindaugas Kuzminskas, kuris pelnė 7 taškus. Tačiau Milano komanda išvykoje nusileido Eurolygos čempiono vardą ginančiam Madrido „Real“ klubui 89:92.

Italijos čempionai antrojo kėlinio pradžioje pirmavo 18 taškų skirtumu, bet trečiojo kėlinio viduryje „Real“ išsiveržė į priekį ir nuo tada svečiams diktavo savo sąlygas.

Turo lietuviai

Marius Grigonis („Žalgiris“). Devintose iš eilės rungtynėse į starto penketą patekęs M.Grigonis pelnė pirmuosius 4 komandos taškus, bet paskui gana ilgai buvo šešėlyje ir iki trečiojo kėlinio pabaigos savo sąskaitą papildė tik dviem taikliais baudos metimais. Vis dėlto „Žalgirio“ gynėjas varžovams apie save vėl priminė paskutiniajame ketvirtyje. Iš viso jis žaidė 20,5 min., pelnė 12 taškų (3/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/3 baudų) ir gavo 4 pražangas. M.Grigonio rezultatyvumas penktose iš eilės rungtynėse buvo dviženklis, o sezono vidurkis pakilo iki 8,9 taško.

Artūras Milaknis („Žalgiris“). A.Milaknis atakavo gana netaikliai ir pirmąjį tritaškį pataikė tik trečiajame kėlinyje. Tačiau antrasis jo tritaškis buvo svarbiausias rungtynių metimas. Kai kauniečių snaiperis priešpaskutinę minutę pataikė iš toli, jis ne tik persvėrė rezultatą (83:81), bet ir galutinai išmušė varžovus iš vėžių. A.Milaknis žaidė 27,5 min., pelnė 8 taškus (2/7 dvitaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 3 kamuolius. Jo vidurkis – 7,2 taško.

Mindaugas Kuzminskas („Olimpia“). Tuo metu, kai aikštėje buvo M.Kuzminskas, Milano komanda iš pradžių įgijo didžiausią rungtynėse 18 taškų persvarą, o paskui pradėjo ją sparčiai barstyti (viskas atsitiko antrajame kėlinyje). Agresyviai žaidęs lietuvis vien per antrąjį kėlinį pelnė 7 taškus ir išprovokavo 6 pražangas, bet po pertraukos į krepšį nebepataikė nė karto. Jis žaidė 16 min., pelnė 7 taškus (0/2 tritaškių, 7/8 baudų) ir išprovokavo 6 pražangas. M.Kuzminsko vidurkis – 8,1 taško.

Turo nusivylimas

Lukas Lekavičius („Panathinaikos“). L.Lekavičius daugiausiai žaidė tuo metu, kai jo komanda pirmavo apie 20 taškų skirtumu, tačiau lietuvio veiksmai retai pasiteisindavo. Jis pernelyg skubėjo, netaikliai mėtė į krepšį ir per 11 min. pelnė tik 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 0/2 baudų) bei gavo 3 pražangas. L.Lekavičiaus sezono vidurkis yra 4,3 taško.