„Žalgirio“ kelialapio medžioklė Eurolygoje įspūdingai tęsiasi – krito ir „Olympiakos“

Kauno „Žalgirio“ klubas kuria stebuklą: kauniečiai Eurolygoje laimėjo jau penktąjį mačą iš eilės ir visiškai priartėjo prie turnyro ketvirtfinalio. Dar neseniai nurašyta Šarūno Jasikevičiaus kariauna antrąkart įveikė Pirėjo „Olympiakos“ 72:68 (16:18, 18:20, 14:13, 24:17) ir yra šalia išsvajoto aštuoneto. Net ir 12 tašku skirtumu trečiame kėlinyje atsilikę kauniečiai dantimis kabinosi į šeimininkus ir palaužė jį per paskutiniąsias mačo minutes. Duris į atkrintamąsias Eurolygos kovas Kauno klubui turėtų praverti pergalė paskutiniajame ture prieš Eurolygos čempionus Madrido „Real“.

Pirėjuje vyksiančių „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ rungtynių kaina abiem komandoms bus milžiniška.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Pirėjuje vyksiančių „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ rungtynių kaina abiem komandoms bus milžiniška.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Mar 29, 2019, 10:07 PM, atnaujinta Mar 30, 2019, 11:20 AM

Tris kėlinius su Pirėjo ekipa stumdęsis Kauno klubas galingai sužaidė paskutinį ketvirtį, kai pabėgo 62:57. Likus kovoti 2 min. LKL čempionai turėjo vieno taško persvarą, bet graikai persvėrė rezultatą 65:64.

Bet paskutinę minutę kauniečiai ir vėl buvo pabėgę 68:65 bei laikė visasa vadeles paskutinėmis sekundėmis: po M.Grigonio baudos metimų jie pirmavo 70:66 ir ramiai sužaidė akistatą. Kai likus 5 sek. M.Grigonis ir vėl pataikė du baudos metimus, Pirėjo atstovai kapituliavo.

Tačiau prieš tai „Žalgirio“ pastangas siekti pergalės buvo sumažinęs kėlinys, kuris visada buvo laikomas žalgiriečių spurto dalimi – per trečiojo ketvirčio 7 minutes svečiai pelnė tik 5 taškus, o „Olympiakos“ net 13 ir pabėgo net 51:39.

Tiesa, baigiantis kėliniui Šarūno Jasikevičiaus kariauna po Artūro Milaknio tritaškio sumažino atsilikimą iki 51:48, o jau ketvirtame ketvirtyje A.Milaknis tolimu šūviu išlygino rezultatą 51:51.

Lyg laikrodžio švytuoklė vykusioje dvikovoje per pirmuosius du kėlinius tiek viena, tiek ir kita ekipa buvo geresnėje situacijoje.

Pradžioje „Olympiakos“ pabėgo 15:8, o jau antrame kėlinyje Šarūno Jasikevičiaus kariauna sužaidė atkarpą 8:0 ir nurūko 24:18.

Tačiau įtampa ir siekiai žūtbūt laimėti ir vėl buvo pakrypusi į šeimininkų pusę – jie ne tik pasivijo nubėgantį Kauno traukinį, tačiau smogė 36:28. Vis dėlto, reikiamu momentu galingiau sužaidė svečiiai.

„Olympiakos“: Briante Weberis 26, Nikola Milutinovas 18 (12 atk. kam., 33 naud. bal.), Nigelas Williamsas-Gossas 8 (5 rez. perd.), Georgios Printezis 7 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 14, Brandonas Daviesas 13 (7 atk. kam., 6 kld.), Leo Westermannas 11 (3/8 tritaškiai), Marius Grigonis 10 (6/6 baudos metimai), Artūras Milaknis 9 (3/6 tritaškiai), Nate'as Woltersas 7, Deonas Thompsonas (6 atk. kam.) 6, Thomasas Walkupas 2. Edgaras Ulanovas (žaidė 20 min.) ir Antanas Kavaliauskas (4 min.) taškų nepelnė.

Pražangos: 22 – 22.

Ir „Olympiakos“, ir „Žalgiriui“ ši akistata buvo gyvybės ir mirties klausimas ir į nebūtį traukia "Olympiakos" ekipa - ji atsisveikins su Eurolyga kitą savaitę.

Pirėjo ekipoje nerungtyniavo traumų dar neišsigydę gynėjai – Vassilis Spanoulis ir Janis Strielniekas.

„Olympiakos“ pagrindiniai ginklai ir šįkart buvo gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai buvo įmetę tik 34 taškus, o varžovai buvo atsikovoję 17 kamuolių, tuo tarpu kauniečiai tik 12.

„Žalgiris“ įveikė Graikijos milžiną pirmojo rato mūšyje 83:75, o praėjusį sezoną Pirėjo ekipą nugalėjo ketvirtfinalio serijoje 3:1.

Kauniečiai „Olympiakos“ krepšininkus nugalėjo net keturiose iš pastarųjų penkių tarpusavio dvikovų.

Tiesa, nuo 2000 metų „Olympiakos“ kauniečius įveikė 12 sykių per 21 mačą.