„Žalgirio“ pasaka Eurolygoje tęsiasi: kišenėje – kelialapis į ketvirtfinalį

Žalgiriečiai kovoja dėl svarbios pergalės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Apr 4, 2019, 9:59 PM, atnaujinta Apr 5, 2019, 1:01 AM

Kauno „Žalgirio“ komanda ir jos sirgaliai pagaliau gali atsipūsti. Išgyvenusi tikrą paskutinio Eurolygos reguliariojo sezono mėsmalę, Kauno ekipa pateko į ketvirtfinalį.

Žalgiriečiai ketvirtadienio vakarą Madride 93:86 (25:27, 21:10, 20:23, 27:26) po labai atkaklios kovos palaužė „Real“ ekipą ir žengė į kitą etapą, kadangi sulaukė palankių rezultatų kitose arenose.

Kauniečiai užėmė aštuntąją vietą ir ketvirtfinalyje iki trijų pergalių kausis su Stambulo „Fenerbahce“.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams padėjo Milano „Olimpia“ pralaimėjimas Stambule, po kurio beliko patiems pasiimti pergalę. Ir puikiai suprasdami dėl ko kovoja, žalgiriečiai pasiekė savo tikslą.

Tiesiog negalima nesižavėti, ką „Žalgiris“ nuveikė Eurolygoje, mat kai visiems jau atrodė, kad kitas etapas nuplaukė, Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sugebėjo laimėti net šešias pastarąsias rungtynes iš eilės.

„Real“: W.Tavaresas 22, A.Randolphas 17, J.Carrollas 11, Gustavo Ayonas 8, Klemenas Prepeličius 6, Trey Thompkinsas 5, Santi Yusta 4.

„Žalgiris“: B.Daviesas 27, A.Kavaliauskas 10, L.Westermannas ir A.White'as po 9, N.Woltersas 8, D.Thompsonas, A.Milaknis ir E.Ulanovas po 7, M.Grigonis 5, Th.Walkupas 4.

Rungtynės Madride prasidėjo aukštu tempu ir komandos keitėsi taškais, pirmosiomis akimirkomis tik neženkliai priekyje buvo „Real“ ekipa.

Bet atrodė, jog „Žalgiris“ nemato jokio jaudulio, mat drąsiai kovojo visi žaidėjai, o kiek nustebino puikiai aikštėje pasirodęs Antanas Kavaliauskas.

„Žalgirio“ priekinė linija iš vis buvo tikra mįslė karališkajam klubui, mat dar iki ilgosios pertraukos A.Kavaliauskas ir Brandonas Daviesas pelnė po dešimt taškų.

„Real“ po dviejų kėlinių buvo pataikiusi vos vieną tritaškį, kai „Žalgirio“ snaiperiai nesnaudė ir pataikė penkis.

Šaro auklėtiniai pirmoje rungtynių pusėje karaliavo ir atėjus ilgajai pertraukai pirmavo jau devyniais taškais – 46:37.

Prasidėjus trečiajam kėliniui žalgiriečiai dar labiau pabėgo į priekį ir atrodė, kad rungtynes pabaigs lengva ir džiugia nata, tačiau tuomet „Real“ pabudo ir paragino neskubėti.

Labai sėkmingai sužaidusi antrąją kėlinio pusę, žalgiriečiams Madrido ekipa paliko tik šešis taškus (66:60) ir intrigą perkėlė lemiamam ketvirčiui.

Praėjus vos dviems minutėms ketvirtajame kėlinyje, Šaras jau prašė minutės pertraukėlės, nes „Real“ priartėjo iki dviejų taškų.

Netrukus „Real“ jau išsiveržė į priekį ir tai kėlė siaubą žalgiriečiams, bet lemiamu metu jie nepalūžo.

Atlaikę spaudimą žalgiriečiai įkvėpė naują oro gurkšnį, surengė keletą rezultatyvių atakų, o galiausiai turėję daug vargo, bet atsilaikę iškovojo beprotiškai svarbią pergalę.

Statistika: „Real“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 30/50 (60 proc.) – 25/44 (56,8 proc)

Tritaškiai: 4/21 (19,1 proc.)  – 7/19 (36,8 proc.)

Baudų metimai: 14/18 (77,8 proc.) – 22/26 (84,6 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 35

Perimti kamuoliai: 1 – 5

Klaidos: 9 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 21 - 22